banner491

Mondragon’dan Teofilo'ya uyarı

“Futbolcu gittiği ülkeye uyum sağlamayı bilmelidir”Trabzonspor Yönetimi’nin sağlık sorunlarıyla ilgilenmediğini ileri sürerek, geçen hafta izinsiz olarak ülkesi Kolombiya’ya giden Teofilo Gutierrez’e, Galatasaray’ın eski kalecisi Faryd Mondragon’dan uyarı

Mondragon’dan Teofilo'ya uyarı

“Futbolcu gittiği ülkeye uyum sağlamayı bilmelidir”

Trabzonspor Yönetimi’nin sağlık sorunlarıyla ilgilenmediğini ileri sürerek, geçen hafta izinsiz olarak ülkesi Kolombiya’ya giden Teofilo Gutierrez’e, Galatasaray’ın eski kalecisi Faryd Mondragon’dan uyarı geldi.

Kolombiya’da yayımlanan El Pais gazetesine konuşan tecrübeli file bekçisi, Teofilo’ya nasihat niteliğinde sözler sarf etti. “Kişi gittiği ülkenin kendisine uyum sağlamasını beklememeli. Kendisi oraya adapte olmalı. Geçiminizi orada sağladığınızı unutmamalısınız” ifadelerini kullanan Mondragon, yalnızlık, aile ortamının özlenmesi, değişen alışkanlıklar ve dil farklılığının yurt dışında top koşturacak futbolcuları bekleyen temel problemler olduğunu belirtti.

‘Uyum sağlayan çok’

FIFA lisanslı menajer Luis Felipe Posso ise “Türkiye’ye uyum sağlamış birçok Kolombiyalı oyuncu var. Oscar Cordoba ve Faryd Mondragon, yıllarca forma giydiler. Günümüzde ise bu isimlere Galatasaray’daki Juan Pablo Pino’yu ekleyebiliriz” diyerek Teofilo’nun bu kişileri örnek alması gerektiğini ifade etti.

Gazetenin yorumunda ise FIFA’nın, Teofilo’ya Trabzonspor’dan izin almadan ayrıldığı için ağır bir ceza vermesinin beklendiği kaydedildi.

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmert
Ahmert - 9 yıl Önce

dediğn doğru mondragon ama her insan aynı şeyi yapamaz. kaldı ki teo için yurtdşındaki ilk deneyimi ve sizin gibi istanbula değil trabzona geldi. istanbuldaki gibi geniş imkanlara sahip değil bu şehir. ben teonun içinde bulunduğu durumu bilemem ama bende istanbulda okuyorum ve trabzonu alemi çok özlüyorum. bende bazen kaçmak istiyorum burdan. psikolojikse bu olayın sebebi bence ceza verilmesine de gerek yok. akıl sağlığı olanlar adam öldürünce hapse girmiyorsa teo da ceza almadan takıma dönebilr.

trabzon_fatihi
trabzon_fatihi - 9 yıl Önce

trabzonspor teo nun babasının malımı kafasına göre gelecek kafasına göre gidecek . orası herseyden önce şirkettir bosuna trabzonpor a.ş. degil adı. herseyin bir olur yolu vardır yöntemi vardır. dünyanın neresinde var uyum saglayamadım kaç git. kaçtıysa yolu acık olsun bir daha ayak basmasın buraya. bu kafayla zaten bunu hiç bir yerde barındırmazlar.galatasaray bize yenildi tv de iki takımda konusulmadı sadece arda konusuldu niye yokmus olsaydı ne olkurmus. gs o kadar büyük takım işte bir tek oyuncuya kurulu bizse büyük klübüz teo falan bize bahane herkese nasip olmaz bordo mavi forma giyenler degerini bilsin

bedencigokhan
bedencigokhan - 9 yıl Önce

Trabzonsporumuz istanbul hegomanyasına son vermiş Anadolunun en büyük kulübüdür.Bu kadar büyük bir kulüpten hiçbir futbolcu daha büyük değildir.Parayı getirecek gidecek yada futbolu bırakacak.Gönlüm satılmasından yana çünkü sorunlu bir topçu olduğunu gösterdi, satılıp arada onun yerine iyi bir forvet alınmalı...

SIRADAKİ HABER

banner441