7m


7m

hyundai

Mehmet Ekici: "Trabzonspor, beni buraya yönlendirdi"

Mehmet Ekici açıklamalarda bulundu.

Spor 31.07.2017, 12:50
Mehmet Ekici: "Trabzonspor, beni buraya yönlendirdi"

Fenerbahçe'ye transfer olan Mehmet Ekici ilk etapta Trabzonspor'un kendisini Fenerbahçeye yönlendirdiğini söyledi.

Kulüp dergisinin ağustos ayı sayısına röportaj veren Mehmet Ekici, şunları söyledi;


01: Bir haksızlığa uğradığımı düşünüyorum. Sonuç itibariyle bir futbolcu, oynamak istediği yeri seçme özgürlüğüne sahiptir ve hiç kimse de onun isteği dışında farklı bir karar veremez. Ben, bunun böyle olduğunu düşünüyorum. O dönemde Fenerbahçe'ye bir söz verdim, o sözümün de arkasından gittim. Ayrıca ilk etapta Trabzonspor, beni buraya yönlendirdi. Bunu da Başkanımız Aziz Yıldırım birkaç kez dile getirdi. Nitekim; sözümü verdikten sonra benim için olay bitmişti. Bu süreçte Fenerbahçe'nin büyüklüğünü bir kez daha görüp, anlama şansım oldu.

02: Aykut Kocaman ile çalışmak önemli bir şans ve bizler de bu şansı iyi değerlendirmek zorundayız. İnşallah bizim adımıza güzel sezonlar olur. Hocamız, yıllarca 11 numarayı en iyi şekilde temsil etti, inşallah ben de uzun yıllar en iyi şekilde taşırım. Benim önceliğim, burada kalıcı olmak. İyi sezonlar geçirmek istiyorum. Umarım bu formayı uzun yıllar terletirim.

03: Maç oynamaya başladıkça, iyi bir performans sergiledikçe hedeflerimden bir tanesi de, Milli takıma dönmek tabii ki...

04: Trabzonspor'dayken Bombacı Mehmet diye sesleniyorlardı. Önümüzdeki maçlar ya da haftalar bana nasıl seslenildiğini gösterecektir. Onun tercihini büyük taraftarımıza bırakıyorum.

05: 6 aylık süreyle futboldan ayrı kalınca, ister istemez futbolu özlüyorsunuz ve mücadele ritminiz artıyor. Ben futbola aç biriyim ve iyi işlere imza atmak için buradayım.

06: Futbolu iki yönlü oynayabildiğim için son vuruşlarım da iyi. 6-8-10 pozisyonlarında rahatça oynayabileceğimi düşünüyorum, tabii buradaki karar hocamındır. Her 3 pozisyonda da yeteneğimi gösterebileceğime inanıyorum. Bizim yapmamız gereken tek şey; çok çalışmak ve hazır olmak.

07: Türkiye'nin en büyük kulübüyüz. Her sene olduğu gibi şampiyonluğa oynamak istiyoruz. Avrupa Ligi'nde gidebildiğimiz yere kadar gitmek bizim için çok önemli. Hedefimiz; kupalar kaldırmak. İnşallah tüm bu hedefleri gerçekleştireceğiz.

08: Başkanımızı ve Yönetim Kurulumuzu tebrik etmek istiyorum. Sadece futbolda değil, diğer branşlarda da faaliyet göstermek büyük bir başarıdır ve dünyada bunun örneği de oldukça az. Birçok ilke ve yeniliğe imza atan büyük bir kulübüz. Her zaman başarıyı hedefleyen bir yönetimimiz var. Kulübümüz adına her zaman en iyisi yapılıyor.

09: Bayern Münih'te de nasıl ki, GPRS'lerle ve yeni teknolojiyle çalışılıyorsa burada da aynı şekilde çalışıyoruz. Almanya ile büyük farkların olduğu söylenemez. Bütün hocalarımız oldukça eğitimli ve çok bilinçli.

10: Ailemle zaman geçirmeyi, PlayStation oynamayı, basketbol oynamayı ve izlemeyi, müzik dinlemeyi ve arkadaşlarımla vakit geçirmeyi seviyorum.

Yorumlar (4)
mulla balaban 5 yıl önce
Utanmadan hala konuşuyorsun üç senenin iki senesi yat sonra bana haksızlık yapıldı öylemi sen yat kalk Trabzonspor’a şükret seni adam diye alıp getirdi Almanya’da kalsan şimdi kesin Alman ikinci lig’inde oynardın sen iyi niyetli değilsin gelirkende aklında fener vardı Trabzonspor’u bir basamak olarak gördün zaten o yüzden doğru dürüst oynamadın alığın her kuruşta sana haram olsun artık sus ve işine bak gerçi bizim başkan yöneticiler balık hafızalılar her şeyi çabuk unuturlar fener’de tutunamazsan yarın birgün Burak gibi senide almak için uğraşırlarsa şaşırmam.
maksut yilmaz 5 yıl önce
madem oyle neden almanyadan ts geldin. direk fb gitseydin. ama fb seni almazdi cunku almayada pilin bitmisti. ts seni adam etti. tam sana ihtiyaci vardi bastin gittin.buna futbolcular ve federasyon vede fifa profosyenelik deniyor. taraftarlar ne oluyor amatormu... ts gencleri yetistiren bir klup senin gibileri degil... hadi bakalim kac yil oynayabileceksin istanbulda
Ali riza 5 yıl önce
Fenerde yedek kulübesinde bol bol oturursun artık. Seni 21 kişilik kadroya bile alacaklarını dusunmuyorum
Süleyman Özmen 5 yıl önce
İyi futbolcu olsaydın Almanyadan Türkiyeye dönmezdin, Alman takımları seni bırakmazdı bu demek oluyorki eğer Almanlar sanacyol vermişlerse sen bir cacık olmayacağını anlamışlar demektir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@