Kocaelispor'da şok tutuklama

Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik ile eski başkan Serhan Gürkan'ın da aralarında bulunduğu 3 kişi tutuklandı.Alınan bilgiye göre, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik ve eski başkan Serhan

Spor 22.05.2010, 09:19
Kocaelispor'da şok tutuklama

Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik ile eski başkan Serhan Gürkan'ın da aralarında bulunduğu 3 kişi tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik ve eski başkan Serhan Gürkan'ın arasında bulunduğu 20 kişi, gün içerisinde adliyeye gelerek Cumhuriyet Savcısı Turgay Talas'a ifade verdi.

Bu arada, Savcıya verdiği ifadenin ardından rahatsızlandığını öne sürerek adliyeden ayrılan Gürkan, olayın fark edilmesinin ardından avukatı aracılığıyla geri çağrıldı.

Savcılık sorguları tamamlanan şüphelilerden Kocaelispor Başkanı Çelik, eski başkan Gürkan ve Ahmet Tandoğan, ''Usulsüz işlem yapmak'' ve ''Zimmete para geçirmek'' suçlarından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

Bu arada, 17 kişinin savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

'NEDEN TUTUKLANDIĞIMIZI BİLMİYORUZ'

''Usulsüz işlem yapmak'' ve ''Zimmete para geçirmek'' suçlarından tutuklanan Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik, ''Kocaelispor'u kurtarmaya çalıştık cezaevine giriyoruz. Neden tutuklandığımızı bilmiyoruz'' dedi.

Kocaeli C Tipi Kapalı Cezaevi'ne götürülmek üzere adliyeden çıkarılan Çelik, gazetecilere, ''Kocaelispor'u kurtarmaya çalıştık, cezaevine giriyoruz. Neden tutuklandığımızı bilmiyoruz. Dosyalar incelenmeden tutuklama kararı verilmemeliydi'' dedi.

Çelik, eski başkan Serhan Gürkan ve Ahmet Tandoğan 2 sivil polis aracıyla cezaevine götürüldü.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@