Hiddink'ten UEFA'ya zehir sözler

 Türkiye-Amerika maçı öncesi Lincoln Stadyumu'nda basın toplantısı düzenleyen Milli Takım teknik direktörü Hiddink , EURO 2016'nın Fransa'ya verilmesini konusunda UEFA'ya ağır eleştirlerde bulundu..ABD'de kamp çalışmalarını sürdüren (A) Milli Futbol Takım

Spor 28.05.2010, 23:57
Hiddink'ten UEFA'ya zehir sözler

 Türkiye-Amerika maçı öncesi Lincoln Stadyumu'nda basın toplantısı düzenleyen Milli Takım teknik direktörü Hiddink , EURO 2016'nın Fransa'ya verilmesini konusunda UEFA'ya ağır eleştirlerde bulundu..

ABD'de kamp çalışmalarını sürdüren (A) Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Guus Hiddink, 2016 Avrupa Şampiyonası'nı Fransa'ya veren UEFA'yı ağır dille eleştirdi.

ABD-Türkiye Milli maçının oynanacağı Philadelphia'daki Lincoln Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Guus Hiddink, ''UEFA hem futbolu geliştirmek isteyen ülkelere Avrupa Şampiyonası'nı götürmek istediğini söylüyor, hem de daha önce 2 defa Avrupa Futbol Şampiyonası'na bir defa da Dünya Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapmış Fransa'ya 2016'yı veriyor. 7 üyenin verdiği karar daha önce belirttiği UEFA'nın kendi stratejisine ve felsefesiyle çelişiyor'' dedi.

2016'nın Türkiye'de olmamasından büyük üzüntü duyduğunu vurgulayan Hollandalı teknik adam, ''Türk devleti de 920 milyon Avro'luk bir destek vereceğini söyledi. Bu da çok önemli bir artıdır. Ancak, yine de Euro 2016'yı Fransa'ya verdiler. Bu Türkiye için çok çok büyük bir hayal kırıklığıdır'' diye konuştu.

ABD'deki kamp çalışmalarını da değerlendiren Hiddink, kampın sonuna geldiklerini belirterek çok başarılı bir çalışma dönemi geçirdiklerini söyledi.
ABD ile yarın Philadelphia'daki Lincoln Stadı'nda oynayacakları mücadelede 60 bin biletin satıldığını öğrendiklerini belirten Hiddink, sözlerini şöyle sürdürdü :

''Çok ciddi bir karşılaşma ile kampı tamamlayacağız. ABD takımı ve seyircileri karşılaşmaya yoğun ilgi gösteriyorlar. Böyle bir atmosferde sahaya çıkmak da bizim için daha iyi olacak. Kamp çok yararlı geçiyor. Oyuncuları tanımak, antrenman, maç ve kamp esnasında onları görmek güzel oldu. Maçları tribünden seyretmekten çok şikayetçi değilim. Oyuncuların karakterlerini gözlemlemek, davranışlarını görmek açısından büyük tecrübe edindim.''


''ÇOK GÜZEL BİR MİLLİ TAKIM YARATACAĞIZ''

Hiddink, bir basın mensubunun ''Nasıl bir milli takım yaratacaksınız?'' sorusuna, ''Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener bana seyir zevki olan etkileyici bir takım yaratmamı söyledi'' cevabını verdi. Hiddink, aynı soruya ilişkin şunları söyledi:

''Futbol Türkiye'de çok popüler, bu yüzden benim savunmaya ağırlık veren bir oyun planı yapmam zor. Türk oyuncular tekniklerini göstermeyi seviyorlar. Fakat, sadece bu yolu gösterirseniz ve kötü organize olursanız yanlış yaparsınız. Uluslararası futbol standartlarını da göz önünde bulundurarak, genel olarak oyunu kontrol etmeyi ve oyuna hakim olmayı tercih edeceğiz.''

Futbolcuların uzun bir sezondan sonra tatile gitme hayali olmasının doğal olduğunun altını çizen Hiddink, buna rağmen ABD kampında, gerek antrenmanlarda gerekse özel maçlarda hırslı ve istekli olduklarını, herkesin birbirini zorladığını gördüğünü belirtti.

Takıma kendi oyun tarzını benimsetmenin çok önemli olduğunu da ifade eden Hiddink, Avrupa Şampiyonası elemeleri için çok az vakitleri kaldığını, ABD kampında da futbolculara genel oyun planını öğretme fırsatı bulduğunu söyledi.

Basın toplantısına katılan Sabri Sarıoğlu da özel bir teknik direktör ile çalıştıklarını düşündüğünü vurgulayarak, kampın hem rahat, hem de ciddi olduğunu, çok iyi bir hazırlık dönemi yaşadıklarını belirti.
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@