Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda ödeme krizi!

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ödenek sorunu yaşadığı iddia ediliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda ödeme krizi!

Haber61 / Spor Servisi

Gençlik ve Spor Bakanlığı aylardır okul sporları için müsabakaya giden sporculara, müsabaka hakemlerine ve fahri antrenörlere ödeme yapamıyor. 


Haber61.net'in edindiği bilgiye göre, Türkiye genelinde Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ödeneklerinin yatırılmamasından dolayı binlerce sporcu, hakem ve personel mağdur durumda. Uzun süredir ödenemeyen meblağlar yüzünden Maliye Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ortak çalışma yürüterek bu krizi sonlandırmaya çalışıyor. 

PARALAR AYLARDIR ÖDENMİYOR

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri il dışı okul sporları müsabakalarına giden beden eğitimi öğretmenlerine, müsabakalarda görev yapan hakemlere ve kurslarda görev yapan fahri antrenörlere aylardır ödeme yapmadığı ortaya çıktı. Çeşitli internet sitelerinde yayınlanan haberler ve Haber61.net Spor Servisi'nin yaptığı araştırmalar sonucunda, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışanların birçoğunun ödemeler konusunda sıkıntılar yaşadığı öğrenildi. 

CUMHURBAŞKANLIĞI VE BAŞBAKANLIĞA BİLDİRİLDİ

Ayrıca, ödeneklerini alamayan ve mağdur olan sporcular ile personel, durumu Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlığa bilgi edinme yoluyla iletti. 

''EVET ÖDEMELER YAPILAMIYOR!''

Haber61.net'in edindiği bilgiye göre, ''Bu sene Bakanlıktan gelmesi beklenen ödenek henüz ulaşmadı. Bu nedenle ödemeler gecikti. Bu sıkıntı Türkiye genelinde yaşanıyor. Okul sporları, hakemler personel ve harcırah konusunda ödemeler yapılamadı. Sıkıntıyı çözmek için Maliye Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışıyor. İlerleyen günlerde bu sorun çözülür diye düşünüyoruz."denildi. 

ÖDEME YAPILMAYAN İLLER: 

Adana
Adıyaman
Ağrı
Aksaray
Antalya
Aydın
Balıkesir
Batman
Bingöl
Burdur
Bursa
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Elazığ
Eskişehir
Gaziantep
Hatay
Isparta
İstanbul
İzmir
Kahramanmaraş
Kastamonu
Kayseri
Kırkkale
Kocaeli
Konya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şanlıurfa
Tekirdağ
Trabzon
Tokat
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler