FB'nin rakibi Ankaragücü Paf mı?

Sarayköy Tesisleri’nde saat 10.30’da yapılacağı açıklanan antrenmana hiçbir futbolcu çıkmadı.Teknik direktör Roger Lemerre ve antrenör Ümit Özat, yarım saat bekledikten sonra soyunma odasının yolunu tuttu.SÜPER Lig’de şampiyonluğun kaderini belirleyecek m

Spor 07.05.2010, 09:38
FB'nin rakibi Ankaragücü Paf mı?

Sarayköy Tesisleri’nde saat 10.30’da yapılacağı açıklanan antrenmana hiçbir futbolcu çıkmadı.Teknik direktör Roger Lemerre ve antrenör Ümit Özat, yarım saat bekledikten sonra soyunma odasının yolunu tuttu.

SÜPER Lig’de şampiyonluğun kaderini belirleyecek maçlardan biri olarak gösterilen Ankaragücü-Fenerbahçe karşılaşması öncesi Başkent’te şok bir gelişme yaşandı. Uzun süredir transfer ücretlerini alamadıklarını belirten Ankaragücü futbolcuları, dün sabah yapılması gereken antrenmana çıkmadılar.
Ankaragücü’nün Sarayköy Tesisleri’nde basına kapalı olarak yapılması düşünülen dünkü antrenmanın saati 10.30 olarak belirlendi. Ancak hiçbir futbolcu sahaya çıkmadı. Teknik direktör Lemerre ve antrenör Ümit Özat, sahada yarım saat boyunca bekledi. Ama yine de hiçbir oyuncu gelmedi. Bunun üzerine Lemerre ve Ümit Özat da soyunma odasının yolunu tuttu.

Sürekli oyalandık

Tesislerde bulunmalarına rağmen sahaya çıkmayan futbolcular, bu protestolarının nedenini de “Transfer ücretlerimizi aylardır alamıyoruz. İçeride yüklü miktarda paramız birikti. Ankaragücü’ne olan sevgimiz ve saygımız nedeni ile bugüne kadar dayandık. Her türlü fedakarlığı yaptık. Ankaragücü’nün başarısı için gecemizi gündüzümüze kattık. Ancak sürekli oyalandık. Artık sabrımız kalmadı” diyerek açıkladılar.

Garanti istediler


Seslerini duyurabilme adına bu protestoya gittiklerini belirten futbolcular, bugün yapılacak antrenmana çıkıp çıkmama konusunda da henüz karar vermediler. Bugün yüklü bir ödeme yapılmaması ya da çok iyi bir garanti verilmemesi halinde bu protestonun devam edebileceği öğrenildi. Hiç idman yapılmadan doğrudan Fenerbahçe karşısına çıkılabileceği de bildirildi. Ankaragücü futbolcularının toplam 10 milyon lira alacağı bulunduğu öğrenildi.

Bu tarihi eylem sonrası Ankaragücü yönetiminin futbolculara karşı nasıl bir uygulamaya gideceği de merak konusu oldu. Yaşanan bu protesto nedeni ile kafalarda çeşitli soru işaretleri oluştu.

İkna edemezlerse A2 ile çıkacaklar

Ankaragücü yönetimi bu sabah futbolcularla bir toplantı yapacak. Fenerbahçe maçı öncesi çeşitli şaibelere meydan vermemek için, futbolcular ikna edilmeye çalışılacak. Bu ikna çabaları sonuç vermediği taktirde sahaya mecburen A2 kadrosu ile çıkılacak. Bu arada futbolcuların bu eylemi yapmadan önce hukuki anlamda bazı girişimlerde bulundukları öğrenildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (9)
gtem 11 yıl önce
bursa şampiyon olmasında ne olursa olsun....
nuri cebiroglu 11 yıl önce
azız yıldırım ankaragücünün futbolcularının parasını öder,ankaragücü yenılse fenere maçı sattı dıyecez, yenerse bursaya çalıştı diyecez,hanı değnek misalı.
t-estimo 11 yıl önce
gtem arkadaşım neye seviniyorsun bunların hepsi birer oyun Fenerbahçe nin cevirdiği dümenler gibi gözüküyor. Bu kadar çirkef bir takımın nasıl şampiyon olmasını istersin Bursa her konuştuğun da Trabzonspor bu işi başardı sira bizde diyorlar Sivasspor gibi 4. büyük biziz başkasını tanımayız demiyorlar. Anadoludan bir şampiyonun uzun yıllar sonra çıkması bizim onumuzu acacaktır diye düşünüyorum.
SELIM 11 yıl önce
Bakın arkadaşlar her ne kadar yıllardır Fener le çekişsekte bana göre Ts nin gerçek dostu Fenerbahçedir. Ts nin büyüklüğüne veya gelirine dil uzatıldığında masaya yumruğunu vuran veya gidin Ts nin müzesine bakın ona göre konuşun diyen tek kişi Aziz Yıldırımdır. Bana görede şampiyon Fener olsun isterim. Boykot olayına gelince Ankaragüçlü oyuncuların fırsatmı bu fırsat misali paralarını alabilme adına bir hamledir. Sayın Kızıl paraları öder maça çıkartır ama olay Aziz başkana malolur. Saygılarımla,
memleketim 11 yıl önce
arkdaşlar bende bursanın şanpıyon olmasını ıstemıyorum.nedenine gelince bursada oynayan tanıdığım var 61 numaraya giymek istemiş ama bursa traftarı istemıyordıyee arkdaşımız giyemiyorr 61 numarayı...??? birde bursa başkanı trabzonu 4. büyük görmüyormuşşşşş 4.büyük şehriylede büyük olmalıymışşş öyle diyorr bunun şanpıyonluğunu kım isterrr.............?
caravella 11 yıl önce
bence bu bursanın oyunudur.fenerin değil.futbolcuların parasını bursa verecek.sonrada yönetim paramızı verdi maça çıktık diyecekler.oyun üstüne oyunlar dönüyor ligimizde malesef
tanersu 11 yıl önce
bursa şampiyon olmamalı... sivas kümeye düşmeli... fb nin şampiyonluğunu destekliyoruz. gerekirse a2 kadrosuyla biz çıkalım son maça. çünkü biz bu feneri orda da yeneriz. ama yenmeyeceğiz..bu haberde ve daha önceki haberlerde yorum yapan beyin fukaralarına da seslenmek istiyorum.. bir sivas çıktı hiç bir başarısı yok.. ligi ikinci bitirdi diye 5. büyük olma havalarına girdi.5. büyük biziz trabzonda kim falan dedi(ama layığını buldu bu sezon). bir de bursayla uğraşamayız..bizim aldığımız paradan pay alacak bursa şampiyon olursa..bunu istemeyiz. bursayı destekleyen ts lilerde böyle düşünmeli...en büyük trabzon..sivas kümeye, bursa seneye kümeye..bu ülkeye 4 büyük yeter...akıllı olun..
erol taha 11 yıl önce
Fener şampiyon olsun diye yorum yapan taraftarlarımızı görünce kahroluyorum.Neymiş birkaç Bursalı büyüklük tartışması yapmış , bırakın bunları Trabzon taraftarına büyüklük kompleksi yakışmaz Trabzonsporun büyüklüğü ise asla tartışılmaz.Nasıl unutulur 96 yılındaki fener yöneticilerinin yaptıkları giden şampiyonluk yıllarca şampiyon olabilecek kadronun dağılması kim sebep oldu buna.fener şampiyon olsun derken hiç olmazsa 96 yılında intihar eden taraftarlarımızdan utanın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@