Bucaspor kupasına kavuştu!

Bank Asya 1. Lig'den Turkcell Süper Lig'e yükselmeyi başaran Bucaspor, kupasını TFF Başkanı Mahmut Özgener'in elinden aldı.Yeni Buca Stadı'nda yapılan törende, teknik kadro ve futbolcular, tek tek ismi okunarak, kurulan platforma çağrıldı. Üzerinde “Özlem

Spor 16.05.2010, 12:58
Bucaspor kupasına kavuştu!

Bank Asya 1. Lig'den Turkcell Süper Lig'e yükselmeyi başaran Bucaspor, kupasını TFF Başkanı Mahmut Özgener'in elinden aldı.

Yeni Buca Stadı'nda yapılan törende, teknik kadro ve futbolcular, tek tek ismi okunarak, kurulan platforma çağrıldı. Üzerinde “Özlem sona erdi” yazılı t-shirtlerle sahaya çıkan futbolculara madalyaları, kulüpte başkanlık yapmış kişiler tarafından takıldı.

Sarı-lacivertli futbolcular, kupalarını TFF Başkanı Mahmut Özgener'den aldı.

Kupalarını alan futbolcular, kupa ile sahada tur attı. Kutlama, havai fişek gösterisiyle devam etti.

BUCA BELEDİYE BAŞKANI TATI

Buca Belediye Başkan Ercan Tatı da kulübe geçen herkese teşekkür ederek, yerel yönetim olarak bu hedefe ulaşacaklarına emin olduklarını söyledi.

Hedeflerine de ulaştıklarını ifade eden Tatı, “Ancak hedefleri aşmak gerekiyor. Şimdiki hedef, 3 yıl içinde (A) Milli Takım'a en az 3 oyuncu vermek ve 5 yıl içinde UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele etmek. Bu hedef de aşılacak. Biz İzmir'in sevgilisi olduk. Önümüzdeki dönemde de tüm Türkiye'nin sevgilisi olacağız” diye konuştu.

BUCASPOR KULÜP BAŞKANI BEKTUR

Bucaspor Kulübü Başkanı Mehmet Bektur ise bugünkü kutlamanın, sadece şampiyon takım kutlaması olmadığını belirterek, Bucaspor'un Süper Lig'e girişinin toplantısı olduğunu söyledi.

Kutlamanın, Bucaspor'a büyük hedefler koyma toplantısı olduğunu kaydeden Bektur, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz, bundan sonraki yıllar Bucaspor için UEFA, Şampiyonlar Ligi hedeflerini koyabileceği kapıyı açıyoruz. Bu kapı aslında 'Batıda Barça, doğuda Buca' sloganının açılış kapısı. Bu hedefler çok büyük. Artık Buca markası da büyük. Daha da büyüğü Bucasporlular'ın yüreği, o çok daha büyük bir marka. Bunu çok iyi biliyoruz.”

Bektur, her zaman yanlarında olan taraftara da teşekkür ederek, “Taraftarlarımızı bizi Süper Lig'de de yalnız bırakmayacaklar, Bucaspor'un yanında olacaklar” diye konuştu.

Eski kulüp başkanlarına hitaben bir konuşma yapan Bektur, her kulüp başkanının hata yapabileceğini işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu hatalardan faydalanmaya çalışan, eski başkanların kuyusunu kazmaya, dillendirmeye kalkışan eski başkanlar ve hizipler vardır. Bizim hakkımızda herhangi bir dedikodu yapılmadı. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonra ben de başkanların hatasını yüze vurup, hizip ortamı oluşturmayacağım.”


 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
ANTİ-BURSA 11 yıl önce
İzmir takımının gelmesine çok sevindim.İzmir çok sevdiğim illerden biri.İzmir takımı lazımdı zaten süper lige.Hoşgeldin Buca.İnş ligde kalıcı olursun.Seneye Sivas düşer inş,sen kalırsın...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@