banner555

Başbakan Arena için ne dedi?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu açılış töreninde konuşuyor. Erdoğan dün TT Arena’daki protestolar hakkında açıklamalarda bulundu.İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen 28 kavşak ve yol, 2 yeni Metro istas

Spor 16.01.2011, 15:29
Başbakan Arena için ne dedi?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu açılış töreninde konuşuyor. Erdoğan dün TT Arena’daki protestolar hakkında açıklamalarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen 28 kavşak ve yol, 2 yeni Metro istasyonu ile 3 yeni spor salonunun toplu açılışında konuşan Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

İstanbul trafiğine nefes aldırmanın mücadelesini veriyoruz. İşte bugün de 282.5 milyon TL bedelle yapılan 28 yeni kavşağı İstanbul’un hizmetine alıyoruz. Raylı sistemde inşaatlar devam ediyor. Hacıosman-4. Levent arasındaki yeni metro hattımız 8120 metre uzunluğunda, bunun 5500 metresini, 30 Ocak 2009’da açmıştık. Şimdi sadece Daruşşafaka ve Hacıosman arası kaldı onun da inşaatını Aralık ayında bitirdik ve bu ay testlere başlıyoruz.

Talimatımla Seyrantepe Stadı’na bir istasyon eklendi.

Ben burada yuhlama olacağına inanmıyorum çünkü sizin ferasetinize inanıyorum. Ama bir gerçeğinde bilinmesini istiyorum. Biz hiçbir zaman ülkemizde ayrımcılıktan yana olmadık olmayacağız.

Biz Galatasaray gibi güzide bir kulübümüzün, adeta belli bir yere sıkışmış olan, muhteşem bir tesise kavuşmasını gelen talep üzerine yerine getirdik. Merhum Özhan Canaydın bana bu talebi getirdiği zaman olumlu karşıladım.

İhaleyi ilk alan firma bu işi götüremedi. Biz ne olursa olsun TOKİ olarak bitireceğiz dedik.

Birileri çıkıyor Seyrantepe Stadı’nda, burada şunun şunun emeği var diyor. Seyrantepe Stadı’nın A’dan Z’ye yatırımında, Galatasaray Kulübünün bir Allah kuruşu yoktur. Tamamıyla bu tesis TOKİ tarafından yapılmıştır ve Galatasaray Kulübümüzün de kullanma hakkı olarak kendisine tahsis edilmiştir.

Şimdi burada ben farklı bir kulübe, devlet bakanım farklı bir kulübe gönül vermiş olabilir. Ama bunların hepsini biz bir kenara koyduk. Niye? Çünkü Galatasaray bizim beynelminel bir kulübümüz ve ülkemizi uluslar arası futbolda tanıtmış bir kulübümüz. Buna böyle bir yer yakışır dedik.

Dün akşam resmi açılışı yapacağız. Tüm oradaki olumsuzluklar sahiplerinindir. Galatasaray camiamızı tenzih ediyorum. Onlarda rahatsız olmuştur. Bizim de üzüntümüz budur. Sadece 310 trilyonluk yatırımla kalmadık, bunun yanında gerek metre gerekse oradaki kavşak düzenlemesiyle birlikte, oradaki yatırımın toplam bedeli 600 trilyonu bulmuştur. Herhalde böyle bir yatırımın karşılığı bu olmamalıydı diye düşünüyorum. Ama biz ne diyoruz. At denize balık bilmezse halik bilir.

 

Taksim’den çıkıp 10 dakikada stada ulaşım. Tünel bağlantısı hepsi var. Burada acaba kaç dakikada giderim yok. Taksim’den ben metroya bindiğim zaman ben Seyrantepe Arena’dayım diyorsun. Marmaray bittiği zaman, Anadolu Yakası’ndan gelirken zamanı istediğin gibi kullanacaksın.

Bugün aynı zamanda resmi açılışını yapıyoruz. Burada dünya basketbol şampiyonası oynanırken bu bir fiili durumdu. Resmi açılışını bugün yapıyor.

Biz eser kazandırmanın peşindeyiz. Biz Türkiye’nin meselelerini tek tek çözme gayreti içindeyiz. Son bir ay içinde, Konya’da onlarca eserin açılışını yaptık, Ankara’da Konya hızlı tren hattının test sürüşünü gerçekleştirdik.

Muş’ta bir kalemde 106 eserin açılışını yaptık. Bitlis’te 72 eserin açılışını yaptık. Erzurum’da kış olimpiyatları için eserlerimizi açtık. Kars’a geçtik 43 açılış yaptık. Dün Muğla’daydım 33 eser kazandırdık.

Akşam saatlerinde de malum Seyrantepe’nin açılışını yaptım. Biz bütün bunları yaparken muhalefet ne yapıyor? Bol bol laf üretiyor. Onlar laf biz eser üretiyoruz.

Bizi manşetler getirmedi. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geliyoruz dedik.

Şimdi ufaktan ufağa o bedel ödeniyor. Biliyorsunuz, ana muhalefet paritisinin kurultayında, bazı gazeteciler ayakkabılarını çık

Bu gazeteciler alkışla kalmadılar. Sonra da genel başkanları gibi iftirayla hakaretle küfürlerle partizanlıklarını gösterdiler. İşte geçen hafta da ödüllerini aldılar. Başbakan’a, bakanlara hakaret eden, bunu da köşesinde yazacak kadar ileri giden, aynı zamanda basın konseyi’nin de başında olan şahıs ana muhalefet partisinden rozetini aldı.

 

Kimmiş Candaş medya, kimmiş yandaş medya dökülmeye başladılar. Lime lime dökülüyorlar. Hayırlı olsun. Bunların hepsi bizim için çok güzel şeyler. İstanbul il başkanlığına da bir atama yaptılar. O şahıs, 2001-2004 yılları arasında TMSF’de görev almış. TBMM yolsuzlukları araştırma komisyonu bu şahısla ilgili yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle yargılanması için rapor hazırlamış. Raporun altında kimin imzası var biliyor musunuz? O dönem CHP milletvekili olan Kemal Kılıçdaroğlu. Dün yolsuzluk yaptı yargılansın diyorsun, bugün partisinin en önemli ili olan İstanbul’un il başkanlığına getiriyorsun.

Başörtüsü dedi akşam çark etti, genel af dedi U dönüşü yaptı. Mersin’de analar ağlasın diyen arkadaşı için gereğini yapsın dedi. Havuzlu villa deyip bize saldırdı. Bir de baktık ki beyefendinin havuzlu villası ortaya çıktı. Çarşaf liste dedi blok liste uyguladı. Suçludur yargılansın dedi getirdi il başkanı yaptı.  Halk oylamasında herkesi hayır demeye çağırdı, kendisi bile oy kullanamadı. 

En son yaptığını gördünüz değil mi? RTÜK kanunun 25. maddesinden dolayı hızını alamıyor bize hakaret edemiyor. 25. maddenin CHP’nin koalisyonu zamanında yasaya konduğunu bilmiyor. CHP’nin genel başkanı tüm o üfürmelere rağmen tutarlılık görüntüsü vermiyor. Biz her zaman söylüyoruz, Türkiye’de muhalefet boşluğu var. Onun için yalan üretiyor, iftira üretiyor. Biz her zamanki gibi takdiri yüce milletimize bırakıyoruz.

Benim milletim Haziran geldiğinde sandık kurulduğunda kendisine hizmet edenle iftira üreteni en iyi şekilde ayırt edecektir.

İstanbul bizim göz bebeğimiz. İstanbul bizim aşkımız, sevdamız. İstanbul Türkiye’nin özeti. Biz İstanbul’da edindiğimiz tecrübeyle 81 vilayetin hizmetkarı olduk.

 

Kars’ta o heykelle ilgili sözleri bir toplu açılış töreninde ifade ettim. Kars’ta 43 eserin açılışını yaptık. O eserleri içinde, Tigran Honest Ermeni Kilisesi vardı ve yine aynı yerde 8 cami, 8 kilise bulunuyor. Biz bu hükümet onların tamamını restore ediyoruz. bunları biz zenginliğimiz olarak görüyoruz. Bize bu eleştirileri gönderenler, hatta daha ileri gidip hakaret edenler, bir kere gidip bu Kars’taki ucube diye nitelendirdiğim o eseri görmüş değiller ve görmeden konuşuyorlar.

Duyduklarıyla konuşuyorlar. Şu andaki belediye başkanından önceki belediye başkanını, partimden biz belediye başkanı yapmadık. Çünkü orada öyle bir eserin yapılmasını istemedik. 1.2 trilyon. Arkadaş öncelikler denilen bir şey vardır yatırımda. Kars’ın bunlardan önce alt yapıya üst yapıya ihtiyacı var. Kaldı ki özellikle Hasan El Harekani hazretlerinin meftun olduğu yerdeki cami türbesi, etraftaki tüm camiler, kütüphaneler, orası savaş görmüş bir yer. Bunların hepsini yok farz ediyorsun. En tepe noktaya bu eserin yapımına müsaade ediyorsun.

Hani dünyayı tanıyordunuz. Bunu ben söylemiyorum. Tüm dünyadaki alkol standartlarına bakın. Onlar bunu yalanlaıyor. Dürüst olun… Dürüst..

İlk göreve başladığımızda 5 sene once otobüslerden trenlerden erkekleri kadınları ayıracaklar dediler. Hani ne oldu attık mı? Ama bunlara milletim inanmıyor. Onlar gerçekleri biliyor. Biz modern düzenlemeleri yapıyoruz. Ne düzenlemeyi okurlar ve fırsatçı bir anlayışla hükümeti nasıl yıpratırızın peşindeler.

Hangi tezgahı kurarsa kursunlar benim milletim bu tezgahları çok iyi biliyor. Kimin yasakları savunduğunu yasaklara sığındığını çok iyi biliyor. Biz bu oyunu bozacağız milletim bozacak.

Bir kez daha İstanbul’a kazandırdığımız 36 eser hayırlı olsun. Arkadaşlarımı, yüklenici firmaları tebrik ediyorum. Durmak yok hizmete devam diyerek hepinizi selamlıyorum.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
manokastelli 10 yıl önce
iyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir
Kral_Altmışbir 10 yıl önce
Sayın Başbakan konuşmasında önemli noktalara temas etmiş. Maalesef TBMM'de bir ana muhalefet boşluğu var. chp muhalefet tarzı ve yalan söylemleriyle sınıfta kalıyor. Yolsuzluktan dem vuran başkanları en büyük yolsuzluğun mimarı. SSK'yı nasıl batırdığını herkes araştırsın görsün. İşin özü meclisin yapıcı bir muhalefete ve kaliteli siyasetçilere ihityacı var. Böyle bir muhalefet ülkemizin yararına olacaktır. "Yapıcı ve üsluplu muhalefet anlayışını sergileyecek olan kimdir" derseniz... Tabi ki NUMAN KURTULMUŞ'tur. Geçmişinde hiçbir şaibe olmayan, beyefendiliği ve çalışmalarıyla gönüllerde taht kurmuş iktisat profesörü NUMAN KURTULMUŞ ülkemizin geleceği için TBMM'de yer alması gereken önemli bir siyasetçimizdir. Ülke insanımızın, kadrosunda çok önemli isimleri barındıran HAS Parti'ye destek olup meclise girmesini sağlaması lazım. Borç batağına saplanan Türkiyemizi düzlüğe çıakaracak kadrolar Has Partidedir.
yattarali 10 yıl önce
olaya sadece ideolojik bakar..eğerki kendi ideolojilerinden olan iktidarsa isterse hiç bi yatırım yapmasın ondan iyisi yoktur..ama kendi ideolojisinden farklı bir iktidar mevcut ise,isterse o iktidar türkiyeyi dünya 1.si yapsın,onların gözünde yine de kötüdür..maalesef bu zihniyetteki insanlar ülkemizde fazlasıyla mevcut..böle zihniyetleri gördükçe gerçekten üzülüyorum..bu ülke için üzülüyorum..bu zizhniyetin artık yok olması gerek..
fatihten 10 yıl önce
çok çalışkan olabilirsin, çok faydalı işler de yapmış olabilirsin, ama gelir adeletsizliğini anlamazsan, işsizliği anlamazsan, 13 milyon yoksul yaratırsan ve hala gidip beni kim yuhladı, nasıl yuharsınız dersen, kusura bakma ama sen demokrasiden bahsedemezsin, bunlar ancak totaliter rejimlerde olur, ilkden parlak görünür sonu kaostur...
esseras 10 yıl önce
önce demokrasi diye başlık atan FATİHTEN ,,,biraz insaflı ol yahuuuu....
20°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@