Başakşehir parayı nereden buluyor?

Herkes bu sorunun yanıtını merak ediyor.. Başakşehir bu kadar pahalı transferleri nasıl yapıyor?

Başakşehir parayı nereden buluyor?

Advertisement Advertisement

Medipol Başakşehir, Demir Grup Sivasspor'un Brezilyalı oyuncusu Robinho ile anlaşmaya vardı.

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ yaptığı açıklamada, "Kulübümüz Robson De Souza (Robinho)’nın transferi için Demir Grup Sivasspor Kulübü ile anlaşmaya varmıştır. Her iki kulübe de hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Fakat bu transfer, kamuoyundaki Başakşehir tartışmalarını da yeniden gündeme getirdi.

MAAŞLAR AÇIKLANMIYOR

Çünkü Türk kulüplerinin batık olduğu bir dönemde basına yansıyan iddialara göre Başakşehir, Arda Turan'a yıllık yaklaşık5 milyon €, Adebayor'a 4.5 milyon €, Clichy'e 3 milyon € maaş veriyor. Sadece bu üç oyuncunun maliyeti bile kulübe 75 milyon lirayı buluyor. Robinho transferi için ise 2 milyon € ödendiği iddia ediliyor. Kulüp, halka açık olmadığı ve sahiplik üzerinden yönetildiği için diğer oyuncuların maaşlarını kamuoyuna açıklamıyor.

GELİRİ YOK DENECEK KADAR

AZ Cengiz Ünder’i geçen sezon başında Roma’ya satan Başakşehir, bu transferden 15 milyon Euro kazandı. Altınordu’ya yetiştirme bedeli olarak yüzde 25’ini ödeyen turuncu-lacivertli takım, bu transferden aldığı para 12,4 milyon Euro oldu. Öyle ki tek gelir kalemi bu transfer olan kulübün, forma satışından, kombine satışından, Avrupa kazancı ve oyuncu transferlerinden sürekli gelen bir geliri yok. Ana sponsorluk geliri olarak yalnızca isim hakkı Medipol ve forma göğüs sponsoru Makro İnşaat'tan destek alan kulüp, diğer tüm gelir kalemlerinden mahrum.

(oda tv)


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
TSLOVERS
TSLOVERS - 4 ay Önce

Cevabı zor değil,düzenli olarak hakkımızı gasp etmesine rağmen Trabzon halkının hep sevip,el üstünde tuttuğu ve hiç laf dedirtmediği malum partinin siyasetçileri.

aspetli53
aspetli53 @TSLOVERS - 4 ay Önce

başkalarına laf atmadan önce kendinize bakacaksınız zor duruma düştüğünüzde cumhurbaşkandan yardım istiyorsunuz başakşehire veriliyorsa sizede veriliyor.

Serkan
Serkan @TSLOVERS - 4 ay Önce

Akyazı stadı yıllık 11 milyon TL den 15 yıllığına kiralandı. Tapusu bize ait olmasa da kirasını biz ödediğimize göre kullanım hakkı bizdedir. Sen kiracısı olduğun evin tapusu sana ait olmadığı için gitmiyor musun? Nasıl bir kafaya sahipsiniz siz?

Alpgiray61
Alpgiray61 @TSLOVERS - 4 ay Önce

Aspetli53 evet devlet yapti yapacakta, kimse babasinin hayrina yapmadi milletin vergileriyle yapti. Bir siyasi parti cebinden vermedi. Türkiyedeki bütün stadlarin mal hakki devletindir, siyasi partilerin deyil. Amma bir siyasi parti milletten topladiğı vergilerle devletin parasini bir spor kulübüne aktariyorsa bu adaletsizliktir, stadt yapma ayrı kulübe para aktarma ayrı. Elbette bir siyasi görüsünüz olabilir saygida duyarim lakin doğruya doğru yanlışada yanlış demeliyiz.

aspetli53
aspetli53 @TSLOVERS - 4 ay Önce

gururlu ol stada gitme çünkü stadınızı devlet yaptı menfaatine göre boş konuşma.

Göktürk Bozkurt
Göktürk Bozkurt - 4 ay Önce

Dünya nın hiç bir ülkesinde başka bir örneği yok bir kulüp yıllardır kafaya oynuyor geçen sezon şampiyonluğu kılpayı kaçırmış bu sezon şampiyonluğun en iddialı takımı taraftarı yok medyası yok reytingi yok doğru dürüst geliri yok ama milyonlarca euroluk transferler yapıyor futbolcularına fahiş rakamlar ödüyor. Nereden geliyor bu değirmenin suyu ? cevabını hepimiz biliyoruz değil mi ?

Serkan
Serkan - 4 ay Önce

İBB'nin yıllık geliri 12 milyar TL. Saraydaki hanımefendinin akrabası olması nedeniyle göksel efendi bunun içerisinden yıllarca nemalandı. Başka söze ne hacet?

anti-ak
anti-ak - 4 ay Önce

Her seçimde yüzde 60 verdiğiniz haramilerin futbol takımı malum...

seref
seref - 4 ay Önce

kara para desek

Hasan
Hasan - 4 ay Önce

Göksel Başkana göre kaynak dediğin nedir?
İsterse B Münih ayarında takım kurar.

Eray
Eray - 4 ay Önce

İstanbul büyükşehir Belediyesi'nin kaynaklarını kullanıyorlar. Millette hizmet bekliyor başakşehir de onlara şampiyonluk verecek. Yazık çok yazık millet oy verdikten sonra diyecek bir şey yok. Milletin hakkını yemeye devam.....

Harika ibrahim aydın
Harika ibrahim aydın - 4 ay Önce

Niye almasın ki, büyük kulüpler dün parayı nerden bulduysa”gelecek yıllarını satarak” başakşehirde ordan buluyor. Daha ne ki çok daha alabilir büyük kulüplerin borcuna ulaşmak için daha yol var önünde

Mustafa
Mustafa @Harika ibrahim aydın - 4 ay Önce

Arkadaşlar bu kulüpleri niye siyasete sokuyorsunuz Hadi Trabzon tarafdari bir topcuda biz alalim kampanyası başladalim Başkasını dakip etmeyelim Biz ne yapariz ona bakalım......


banner426

banner204