banner491

Aykut Kocaman "cinlik" yapıyor

Hıncal Uluç verdiği röportajında Aykut Kocaman’ın Trabzonspor hakkında yaptığı göndermeleri yorumladı. İşte Uluç’un röportajından kesitler;Şimdi gülüyorum tabi. Fenerbahçe bu hafta Alex’in golü ile kazandıktan sonra, Türk spor basınının yine bütün yorumla

Aykut Kocaman

Hıncal Uluç verdiği röportajında Aykut Kocaman’ın Trabzonspor hakkında yaptığı göndermeleri yorumladı. İşte Uluç’un röportajından kesitler;

Şimdi gülüyorum tabi. Fenerbahçe bu hafta Alex’in golü ile kazandıktan sonra, Türk spor basınının yine bütün yorumları değişti. Bizim tabelacılar tabelada ne yazıyorsa ona göre yazıyorlar. Geçen hafta bütün medya” Aykut Kocaman’ın Alex’e bu kadar uzun tahammül etmesine şaşırdık”. Oysa ben tam tersi fikirdeyim. “Alex’i niye çıkardı?” diye kızdım ben Aykut’a. Çünkü Fenerbahçe hiçbir şey oynamıyor. Futbolun “f”sini oynamıyor. Futbol oynamadığın zaman bir anlık hareketlerle gol yaratabilecek adamlara ihtiyacın var. Alex de bu konuda bir virtüöz. Bir duran top, bir asist, 18’in içinde bir ayağına ya da kafasına gelen bir topun çok doğru kullanılması skoru değiştirir. Fenerbahçe’ye maçı kazandırır.

**

Benim sezon başından beri, geçen seneden beri, 10 seneden beri söylediğim bir şey var; İyi hakem düdük çalarak ve kart göstererek takım tutmaz. İyi hakem çalmayarak ve göstermeyerek takım tutar. Çünkü çaldığın ve gösterdiğin kart bu televizyon çağında belgelenir. İki tane arka arkaya niyetin ortaya çıkar. Bir şey de diyemezsin. Ama çalmadığın ve göstermediklerin hiçbir zaman tartışılmaz. Dünyanın hiçbir yerinde tartışılmaz. Türkiye’de hiç tartışılmaz. Aykut cinlik yapıyor.

**

Dünya üzerinde tartışılmayan penaltı kararı var mı? Bana “En net en kesin penaltı” dediği görüntüleri getirsin Aykut, kendi seçsin getirsin. Ben onunla da tartışırım. Görecek nasıl tartıştığımı. Çünkü penaltı cezasında bütün cezalarda olduğu gibi bir kasıt unsuru var. Adamın ayağı kırılmış ve ambulansla hastaneye kaldırılmış dahi olsa (18’in içindeki tekmeden dolayı), ben kasıt olmadığını iddia edebilirim. Ya da tam tersini yapabilirim. Normal bir ikili mücadele içinde rakibin yere düşmesi üzerine ben savunma oyuncusunun kasıtlı olarak onu düşürdüğünü iddia edebilirim. Ayağı kıran tekmeye “Penaltı yok” diyebilirim, omuz omuza bir itişmede yere düşmeyi ki nizami şarjın tarifidir o omuz omuza itişme. Hayır, kasıtlı bu hareket. Çünkü omuz omuza nizamidir ama ölçülü olmak kaydıyla. Bunun itişi ölçüsüz. Ölçüyü kim koyacak? Benim yorumum. Senin yorumuna göre ölçülüdür, benim yorumuma göre ölçüsüz. İşte sana tartışma. Bütün penaltılar tartışılır. Onun için Aykut ondan yana söyledi.

**

Peki, her Fenerbahçe maçında Fenerbahçelilere çalınmayan düdükler ve gösterilmeyen kartlardan niye laf etmiyor? Fenerbahçe birinci yarıda 17 tane maç oynadı. Kaçında oynadı Emre bilmiyorum. En az 15’inde oynamıştır. Bu 15 maçtan hepsinin videolarını bir torbaya atalım, rastgele bir tanesini seçelim. Ben Aykut kardeşime Emre’nin o maçtan oyundan atılması gereken sarı kartları görmediğini kanıtlayacağım. Bak tartışmayacağım, kanıtlayacağım. Niye mesela Trabzon’un üç penaltısı tartışmalı derken, hakemleri eleştirirken “Bizim Emre de mesela her maçı 90 dakika tamamladı. Nasıl oldu bu iş?” demiyor. Neden? Bekliyor ki onu da Şenol desin. “Vay Şenol öyle dedi” “Aykut Kocaman böyle dedi” durduk yerde.

**

Sen eğer hakemleri eleştiriyorsan Aykut Kocaman olarak hem de böyle tarafsız havası vermiş bir futbol yöneticisi olarak hava atmak istiyorsan Fenerbahçe’yi de örnek göster. “Trabzon’un penaltısını veriyorlar bol keseden ama bizim Emre’ye de kart çıkartmıyorlar. Hakemler büyük takımlardan korkuyor” dersin ben de gider alnından öperim. Hakemlerin çalınan düdüklerinden bir sonuca varılmaz. Bunu Aykut çok iyi bilir. Ama şimdi kendi kellesini kurtarmak için Trabzon’a çamur atıyor. Bu hafta Trabzon’da Engin kırmızı kartla atılmalıydı, ama Fenerbahçe’de Mehmet Topuz da atılmalıydı. İki kırmızı kartın gösterilmeyişi iki maçın sonucunu büyük ölçüde değiştirdi. 10 kişi kalsaydı Trabzon, 10 kişi kalsaydı Fenerbahçe o maçlar nasıl biterdi bilemiyoruz.  Ama hakemler açık seçik, net kırmızı kartları göstermeye cesaret edemedi. Fenerbahçe’ye, Beşiktaş’a, Galatasaray’a gösteremiyorlar.  O yüzden Trabzon’a da gösteremiyorlar. “Efendim, Loric Cana’ya son dakikada…” Geçiniz. Bana masal anlatmasın kimse. 90+3. dakikada çıkan kart ile hakemlik olmaz. Üçüncü dakikada gösterebiliyor musun?

 

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
özay
özay - 9 yıl Önce

bu adamı günahım kadar sevmem ama bu yorumlarına kesınlıkle katılıyorum...aykut efendi bu aralar kovulmanın arıfesınde oldugu için mecbur çamur at ızı kalsın polıtıkası izleyecek....zaten buca maçından sonra sözüm ona şenol hocaya güya cevap verıyo neredeyse bebekler gıbı ağlayacatı yaw...ayıptır ayıp..

ismar
ismar - 9 yıl Önce

Yorumlarının hepsi çok doğru sadece eksik, eksik olanda TS un verilmeyen penaltıları ve Ofsait diye kesilen gol pozisyonları ama yinede helal olsun bunu yazmaya cesaret edebilmiş.

arafilboylu
arafilboylu - 9 yıl Önce

ya hıncal abi senin ağzına sağlık senin GALATASARAYLI olduğunu dünya alem biliyo

sen hep DOĞRU konuşuyosun SANA TRABZON SPOR taraftarı olarak teşekkür ediyorum çünkü bizim

takımımızı SAVUNACAK medyada yorumcumuz yok yinede 2011 yılında ŞAMPİYONLUĞU kucaklayacağız

drim
drim - 9 yıl Önce

Doğru söze ne denir. Her zaman doğru doğrudur. Ama bunları ifade etmek için cesaret lazım. Hıncal bey de bu sefer doğruları söylemiş. yalnız aykut henüz görevini bitirmemiş. Şimdi de Şenol hocaya laf atıyor. Kendi işine baksa daha başarılı olur. Ama demek ki o da başarılı olacağı alana yelken açmaya geyret ediyor. Kendisine kolay gelsin. Bizim ona verecek cevabımız çoktur, ama yoktur. O konuşmaya devam etsin.

özten
özten - 9 yıl Önce

isimize bakalim lideriz futbol oynayip sahada en guzel cevabi verelim ve bunu simdiye kadar iyi yaptik bundan sonra da yapalim ikinci yari gercek trabzon geliyor karsimizda kimse duramayacak senol hocayi herkes tebrik edecek ilk yarida ettikleri gibi

piyanistcaco
piyanistcaco - 9 yıl Önce

millet bu adam trabzon ve fener üzerinden gs ya ve bjk ye prim yapıyo ben bu adama oldum olası gıcığım ve hiç sevmem.varsın savunmasın trabzonsporumuzu ona kalmadı

kemal_efe
kemal_efe - 9 yıl Önce

aykut cinlik yapıyor peki bu hıncal ne yapıyor tabii ki aynısını,hepsi aynı bunların hepsi.

özten
özten - 9 yıl Önce

aykut kocaman ne yaparsa yapsin buca ya kadikoy de yenilmekten kurtulamaz kurtulamadi .. buca kumeye oynuyor .. trabzon lider .. kadikoy de fenerin hali ne olacak .. ben soyliyeyim TARIH YAZACAGIZ


SIRADAKİ HABER

banner441