Asbaşkandan kombine vurgusu

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Semih'in transferine ilişkin olarak, ''Fenerbahçe, Semih konusunda 'Biz bu oyuncuyla çalışmak istemiyoruz' derse o zaman kendisiyle görüşürüz, alırız veya almayız'' dedi. Hacısalihoğlu, Fenerbahçe Kulü

Spor 02.06.2010, 11:46
Asbaşkandan kombine vurgusu

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Semih'in transferine ilişkin olarak, ''Fenerbahçe, Semih konusunda 'Biz bu oyuncuyla çalışmak istemiyoruz' derse o zaman kendisiyle görüşürüz, alırız veya almayız'' dedi. 

Hacısalihoğlu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve sarı-lacivertli kulübün yönetim kuruluyla dostane ilişkilerinin bulunduğunu belirterek, ''Biz görevde olduğumuz dönemden beri sportif anlamda sürekli centilmen bir tavır sergilediler. Fenerbahçe Kulübü ile karşılıklı olarak bu ilişkiyi dostane bir şekilde yürüttük'' diye konuştu. 

Fenerbahçe'nin itilaflı bir oyuncusunu alıp sarı-lacivertli kulüp ile dolaylı da olsa mahkemelik olmaları halinde bugüne kadarki düşüncelerine ters düşeceklerini ifade eden Hacısalihoğlu, şöyle konuştu:
     ''Çünkü biz Aziz Bey başta olmak üzere yönetim kuruluna, 'Transfer döneminde şu oyuncuya biz talibiz, fiyatı yükseltmezseniz bu konuda yardımcı olur musunuz' dediğimiz zaman gayet anlayışlı davranışlar görmüştük. Biz de bu nedenle birçok transferde daha rahat hareket etme imkanı bulmuştuk. Daha sonraki dönemlerde de hep bu şekilde ilişkilerimiz oldu. Şimdi de tavrımız budur. Şayet Fenerbahçe, 'Biz bu oyuncuyla çalışmak istemiyoruz' derse, biz de teknik kadromuzun isteği ve imkanlarımız ölçüsünde kendisiyle görüşürüz, alırız veya almayız. Bunun haricinde basına intikal eden konular gerçeği yansıtmamaktadır. Kaldı ki başkanımız da bu konuda açık net ifadelerde bulunmuştur ve herkese de o konuda talimat vermiştir.'' 
     
-''TAKIMDA DİREKT OYNAYACAK OYUNCULAR ALACAĞIZ''- 
     
Hacısalihoğlu, geçen yıl ve ondan önceki yıl yeni bir kadro oluşturmak için çok sayıda oyuncu aldıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:
     ''O zaman yeni bir kadro oluşturuyoruz dememize rağmen, çok sayıda oyuncu alınması birçok kişi tarafından tenkit edilmişti. Şimdi bir kadro oluştu, elimizdeki kadronun bir değeri var. Bazı oyuncular çok isabetli transferler oldu. Şimdi yalnızca ihtiyaç olan bölgelere bir ya da iki oyuncu alınacağı teknik direktörümüz tarafından bize verilen bilgiler içerisinde. Biz de araştırdığımız oyuncular içerisinde alınacak oyuncunun doğrudan oynayabilecek bir futbolcu olmasına özen gösteriyoruz. Oyuncunun hem maddi hem yapısal özelliklerini inceleyerek daha çok 'nokta transferler' yapmaya çalışacağız. Transferde hata, yanılma payı her zaman mümkündür. Bugün hatayı teknik direktörümüz, başkanımız, transferle ilgili arkadaşlarımız Necmettin ve Mahmut Bey ile birlikte çözümlemeye çalışıyoruz.'' 

Polonyalı stoper oyuncusu Glowacki ile Sırp forvet oyuncusu Pantelic'in ilgilendikleri oyuncular arasında yer aldığını anlatan Hacısalihoğlu, ''Bunların dışında görüşmelerimiz, izlediğimiz araştırdığımız oyuncularda var. Bir oyuncunun transferinde oyuncu kulübü menajeri ile görüşmeler gerekiyor. Bunlarla ilgili parasal konularda, şartlarda anlaşmak gerekiyor. Zaman da gerekiyor ama çok da aceleci değiliz. Epeyce araştırma yaptık. Hem forvete hem savunmanın göbeğine iki oyuncu almayı düşünüyoruz. Belki bir tane yerli oyuncu ve orta sahaya yabancı oyuncu alabiliriz'' ifadelerini kullandı. 

Az sayıda oyuncu transfer nedeninin artık iskelet kadrolarının oluşmasından kaynaklandığını vurgulayan Hacısalihoğlu, ''Bu kadronun bana göre teknik özelliğinden ziyade asıl özelliği, kazanma arzusu olan, kaybettiği zaman üzülen bir ekip olması. Yüzde yüz isabetli değilse de yüzde 60?70 bu konuda isabet sağladık. Geçen yıl son ana kadar şampiyonluğu kovalamıştık, geride kalan sezon ise Türkiye Kupası'nı aldık. Bu yıl da yapacağımız bu takviyelerle daha güçlü bir Trabzonspor olacak'' dedi. 

Yabancı kontenjanının artırılmasını olumlu bulduklarını kaydeden Hacısalihoğlu, ''Birçok kulüp oyunculara gelirken de giderken de para ödemek zorunda kalıyor. Özellikle giderken ödenen paralara yazık. Yabancı oyuncu da kontenjanı düşürerek bir nevi şantaj yaparak gitmem diyordu. Kulüpler kontenjan boşalsın diye mecburen paralar ödüyordu. Alınan kararla bunun önüne geçilmiş olacak'' diye konuştu.

    

Hacısalihoğlu, milli futbolcu Halil Altıntop'un hiç gündemlerine gelmediğini, Pantelic konusunda da futbolcu ve menajerinden indirim beklediklerini vurguladı.
    
     -KOMBİNE SATIŞLARI- 
     
Kulüp başkanı Sadri Şener'in kombine satışları konusunda çok alınganlığı olduğunu ifade eden Hacısalihoğlu, şunları kaydetti:
     ''Eğer şehrin isteği ve arzusu, heyecanı bizimle aynı paralelde değilse, o zaman transfer için ve takımı daha güçlendirmek için 'bu kadar gayret yok, daha mütevazi bir kadroyla lige devam edebiliriz' diyor. Bu alınganlıkla söylenmiş bir söz, ama içinde gerçek de var. Trabzon halkı ve sevenlerin kendi ölçüsünde ekonomik olmasa da destek anlamında Trabzonspor'a katkı sağlaması lazım. Gittiğimiz bir şehirdeki maçta bez afişi hatırlıyorum, 'Şu takımla ilgili ya bir dua, ya bir destek' yazıyordu. Ya duamızı ya da ekonomik anlamda desteğimizi esirgemeyeceğiz. Biz de o gayrette olmalıyız. Belki biraz ağır hareket ettik camia olarak, ama daha heyecanlı ve hırslı bir şekilde kombineleri alacağımızı düşünüyorum. Hocaya ve yönetime şevk verecek şekilde kombinelerin alınması gerekiyor.'' 
     Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (13)
ERALP 11 yıl önce
bu iş taraftarın alacağı kombine ile değil yönetimin yapacağı transferle olur. taraftarı stada çekecek birşeyler yapın taraftarda kombine alsın. yine stada gelip umutun gol kaçırmasını izlemek istemiyor taraftar. yine bekletip bekletip bi tane daha teofilo almayacağınız ne malum...
Szymek 11 yıl önce
Transfer komitesinin listesine bir bak Hacısalihoğlu Bey Barış Ataş Ahmet Cebe Jelavoch bunlar alınabilecek ve takıma katkı yapacak oyuncular diye bekledikleriniz Pantelic Glowacki de olmazsa olmaz dedikleriniz bu transferlerle kombine mi bekliyorsunuz ? Artık seyirci verdiğiniz sözü yerine getirmenizi istiyor.Bu takıma 4 transfer yapılacaksa en az 1 i kaliteli olması gerekir..
YADELLERDEN 11 yıl önce
Söyledikleriniz doğru.Ancak geçen yılı birlikte yaşadık ve yönetim olarak eseriniz ortada...Taraftara saç baş yoldurttunuz...Şimdi iş zamanıdır,laf zamanı değil...''Önce kombine''diyorsunuz.Hayır önce ''verdiğiniz sözleriniz''i biz sizden bekliyoruz...Tehdit yok,Taraftar ne istediğini iyi biliyor...Başarılar...
ofluyattara 11 yıl önce
taraftarın aldıgı kombineylemi transfer yapılması normal olan yoksa yönetimin yaptıgı transferle taraftarın heyecanlanıp kombine almasımı dünyada bitek trabzonspor yöneticisi böyle bi acıklama yapar neymiş efendim kombine almazsak transfer yapmıycakmış yapmazsan yapmaaa ben kombine alıcam sen benim verdigim parayla teofiloyu alacaksın yok öyle bişey kombine forma almak taraftarın görevi ama bu takıma yıldız kazandırmakta yönetimin görevi önce onlar işlerini yapacak ondan sonra taraftardan medet umacak ;)
birollll 11 yıl önce
yani bilet fiyatları çok astronomik,o fiyatlara ancak işdamlarına satarsınız,benim bahcemdeki,tarlamdaki,fındıklığımdaki ahmete,ehmete,hasana satamazsınız.kusura bakmayın.
mamikaraveli 11 yıl önce
kale arkaları tarafdarlar derneklerine peşkeş çekilmesini kınıyorum.kimse bilet almazgen ben kombinemle maça gidiyordum.benim yerimi yönetim trf.derneklerine peşkeş çekmiş.2 sonra bu biletler el aldından dışarda satılır,yönetimde seyretmeye devam eder.ts yönettikleri gibi tarafdarıda yalnış ellere teslim eder.
TSevda 11 yıl önce
sevgili büyük yönetim.. kombine alın diye basbas bağırıp reklam yapıyorsunuz.. dün 10 arkadaş kombine almaya gittik eski yerlerimizi ama iki kale arkasınıda komple taraftar gruplarına ayırmışsınız yani bedavacılara.. ve bize ordaki görevliler maratondan almamızı söylüyorlar.. biz taraftarda akıl yok sanki ordakiler bize akıl veriyorlar.. biz 10 öğrenciyiz kale arkasına zorla kombine parası biriktirmişken 500 liraya nasıl maratondan alalım.. neyse işin özü siz zaten kale arkalarını komple kapatmışsınız bedavacılara daha neyin reklamını yapıyorsunuz.. maraton ve kapalının müşterisinide bulursunuz siz.. seneye avni akerde çok çekirdek yedirirsiniz sonra da suçu taraftara atarsınız ordakilerde sizi alkışlar büyük yönetim diye bağırırlar takımı desteklemek yerine!!!!!!!!!!
ffatihtalha 11 yıl önce
evet son altı ayınız kaldı.ama siz şimdiden önleminizi almışsınız kale arkasındaki yerlerimizi taraftar denen gruplara vermişsiniz biz neysek.kahretsinki trabzonspor sevgimiz size olan nefretimizden çok daha ağır basıyor.bu senede yer bulabilirsek yine kombine alıcaz.6 ayda sıkarız dişimizi.mevlam o günleride gösterir inş bize
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@