banner491

Akyazı için ilk ihale sonuçlandı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Karadeniz’in doldurulmasıyla elde edilecek alana yapılacak olan Trabzon Akyazı Spor ve Kültür Kompleksi için dolgu ve tahkimat ihalesi sonuçlandı 12 firmanın yarıştığı ihaleyi ‘ekonomik açıdan e

Akyazı için ilk ihale sonuçlandı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Karadeniz’in doldurulmasıyla elde edilecek alana yapılacak olan Trabzon Akyazı Spor ve Kültür Kompleksi için dolgu ve tahkimat ihalesi sonuçlandı

 12 firmanın yarıştığı ihaleyi ‘ekonomik açıdan en uygun teklifi veren’ Öztaş İnşaat & Sistem İnşaat İş Ortaklığı (Öztaş İnş. İnş. Malz. Tic. A.Ş. & Sistem İnş. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti. İş Ort.) kazandı.

TOKİ’nin Ankara Bilkent’te bulunan merkez binasında yapılan ihalesinde verilen teklifleri değerlendiren İhale Komisyonu, nihayi kararını verdi. Komisyon, ihaleye katılan 12 firma arasında en düşük teklifi veren Öztaş İnşaat & Sistem İnşaat İş Ortaklığı’nın 36 milyon 950 bin liralık teklifini kabul etti. Proje kapsamında, 660 dönümlük deniz alanı doldurulacak ve Karadeniz’in hırçın dalgalarına dayanabilecek tahkimatlar oluşturulacak.

[PAGE]

 

BAYRAKTAR: TRABZON’U TESİS ŞAMPİYONU YAPACAĞIZ

Trabzon Akyazı Stadı çalışmalarını değerlendiren TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye’nin en kapsamlı spor komplekslerinden birini Trabzon’a kazandıracaklarını belirterek, “Karadeniz’in doldurulmasıyla elde edeceğimiz 660 dönümlük alanda yapacağımız tesislerle Trabzon’u tesis şampiyonu yapacağız” dedi.

Dolgu ve tahkimat işlemlerinin tamamlanmasından sonra Trabzonspor’un maçlarını oynayacağı 40 bin kişilik stadın yapımına başlanacağını aktaran Bayraktar, “Proje kapsamında; 40 bin kişilik stadın yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası, 3 bin seyirci kapasiteli kapalı spor salonu, 1 adet doğal 1 adet sentetik yüzeyli çim futbol sahası, 6 adet açık tenis kortu, 1 adet 3 bin seyircili centerkort (izleyici alanları bulunan tenis kortu), kamp eğitim merkezi binası ile çevresinde 3 adet doğal çim yüzeyli futbol sahası, 1 adet açık basketbol, voleybol ve tenis sahası ile sporla ilgili diğer sosyal donatı alanlarının yer alacağı spor kompleksini Trabzonlu hemşerilerimizin hizmetine sunmuş olacağız” diye konuştu.

Akyazı’ya yapılacak spor tesislerinin ardından bölgenin hareketli bir döneme gireceğine işaret eden Bayraktar, “Gönlümüzden geçen, bölgeye turist gemilerinin yaklaşabileceği bir liman, bir hastana ve bir de otel kazandırmak” dedi.

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
H.Şahin
H.Şahin - 9 yıl Önce

Tek kelime ile inşallah diyorum

kuzey yıldızı
kuzey yıldızı - 9 yıl Önce

hadi hayırlısı...dolgu çalışması başlayıp biran önce biter inşallah sonra stad yapım ihalesine geçilir....

ADIL
ADIL - 9 yıl Önce

Hele şükür.Nihayet başlayabileceğiz.

grisakall
grisakall - 9 yıl Önce

hayırlı olsun diyorum.gerçi hala inanmıyorum akyazıya bi stad inşa edileceğine ama olurda edilirse lütfen olimpiyat stadı tarzında olmasın..zeminle tribün arasında mesafe olmadan yapılsın..

ambelna
ambelna - 9 yıl Önce

hayırlı olsun diyelim ama inşaalah trabzonsporu yönettiği yıllar gibi bu gelecek yıllarda bize eziyet çektirmez.......

freespirit
freespirit - 9 yıl Önce

Bence stad 30 bin lik paket tarzı olsun, 40 -50 çoğu zaman boş kalır, tad vermez. Ayrıca kesinlikle olimpiyat stadı istemiyoruz, kale arkasında başlamalı tribün.

Laz_Kemal
Laz_Kemal - 9 yıl Önce

Hadi hayirlisi.. Büyük ihtimal olimpiyat stadi gibi olacak, baksaniza birsürü çesit spor sahalari yapilacak. Bu alani büyük organizasyonlarda kullanmak için kullanacaklar bu yüzden sahanin yaninda kosu pisti olacaktir. Ama stad dik ve yüksek yapilirsa kosu pisti telafi edilir. Bu fotograftaki gibi stad çok genis bi alanda olmasin. Daha dik ve daha yüksek. 40.000 belki fazla olabilir. 30.000 en fazla 35.000 yeter. Stadin bos görünmesi karizmamizi çizer. Biletler de ilk baslarda çok ucuz olmayacaktir.. o yüzden 30.000 kapasiteye raziyim ben.

hasan kologlu
hasan kologlu - 9 yıl Önce

trabzonsporum cok daha önceden lüks bir stadyumda oynamaliydi.trabzonspor bunu coktan hak etti.bir an önce yapilmali.ve büyük trabzonsporun büyük taraftari yagmurdan firtinadan korunmali.hamburgdan sevgiler..kologlu


banner441

banner472