Ahmet Ağaoğlu: "Biz zaten 6 Ay önce başlamıştık"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu TFF'nin ekonomik anlamada yürüttüğü proje hakkında konuştu.

Ahmet Ağaoğlu: "Biz zaten 6 Ay önce başlamıştık"

Advertisement Advertisement

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu da bu protokole sıcak baktıklarını dile getirerek, "Ancak hemen söyleyeyim, biz göreve geldikten sonra önümüzdeki mali bilançoları görünce bu yönde önlemimizi almıştık. Tüm borçlarımız için Ziraat Bankası çatısı altında bir konsorsiyum oluşturduk. Benzeri bir uygulamaya en az altı ay önce başladık. Aklın yolu bir... Zaten deniz bitti, mecburdular. Ortada başka bir seçenek kalmamıştı. Başkalarının metazori yaptığı veya yapmak zorunda kaldığı işleri elimizi taşın altına koyarak başlattık. Sonuç itibarıyla Türk futbolunun geldiği, tıkandığı noktada böyle bir projeye kimse karşı çıkamaz. Ciddi ve tavizsiz bir tavırla kurtulabilir futbolumuz. Hayırlı olmasını diliyor ve detaylarının paylaşılmasını bekliyorum" diye konuştu.

BU PROJE NEDİR?

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) kulüplerin mali yapılarının güçlendirilmesi ve daha sağlıklı bilançoya sahip olmaları için bir anlaşmaya imza attı.

Uluslararası norm ve standartlarının da dikkate alındığı, futbol kulüplerinin sıkılaştırılmış mali kurallar çerçevesinde yönetilmesinin esas olacağı bir çalışma için düğmeye basılırken, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve TBB Başkanı Hüseyin Aydın'ın imza attığı anlaşmanın içeriği şöyle:

"Sadece sportif becerilerin değil idari ve mali etkinliğin de dahil olduğu bir bütünlük içinde yönetilmesi durumunda  futbolun ekonomiye  sağlamakta olduğu katkının sürdürülebilir olacağı düşünülmektedir. Futbolun bir endüstri olduğu gerçeğinden  hareketle  uzun vadeli strateji ve hedefler daha önem kazanmaktadır.   

Bu çerçevede;  TFF ve TBB,  uluslararası norm ve standartlarının da dikkate alındığı, futbol kulüplerinin  sıkılaştırılmış mali kurallar çerçevesinde yönetilmesinin esas olacağı bir çalışma başlatmıştır. Bu çalışmanın doğru temellerde kurgulanması için ilgili tüm taraflarla görüşmeler sürdürülmektedir. TBB, futbol kulüplerinin yoğun ilişkide olduğu finans sektörünü temsilen proje  içinde yer almaktadır. İlgili tarafların katılımı ile sürdürülmekte olan  bu çalışma,  kulüplerin mali  alt yapılarının güçlendirilmesi, faaliyetlerini kendi gelirleri üzerine kurmaları, gelir/gider dengelerini daha sağlıklı kurarak sürdürülebilir  mali performansa sahip olmalarını hedeflemektedir. 

Ulusal ve Uluslararası platformda  sportif başarının devamlılığı için söz konusu mali kurallar ile  kulüplerin mali yapıları güçlendirilirken daha sağlıklı bilançoya sahip olmaları ve bankacılık sektörü ile daha etkin bir ilişkinin tesisi  de  amaçlanmaktadır. 

Kulüplerimizin yeni transfer döneminde de  sıkı mali disiplin çerçevesinde hareket edilmesini teşvik edici şekilde, mevcut bütçeleri içinde kalınmasının hedeflendiği bu çalışmanın detayları zaman içinde kamuoyu ile paylaşılacaktır."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Laz Haydar
Laz Haydar - 4 ay Önce

Baskanim herkese akil verme!!!senin Türkiyede senden baska dostun yok,,Türkiye de istanbul takimlarinin borcuna devlet baba kalem cekiyor ama sana cekmez,,ayaklarimizin üzerine durmayi bilelim yeter,,sampiyonlukta istemiyoz bu kirli satilmis ligde,,

zafer
zafer - 4 ay Önce

YOO HAYDAR KARDES,ORADA DUR ISTEE BU OLMADI, BEN SAMPIYONLUK ISTIYORUM BIZ NEYIN MÜCADELESINI VERIYORUZ VE CABALIYORUZ SAMPIYON OLMAK VE ONUN MÜCADELESINI VERMEK. EN AZINDAN MÜCADELE YÖNÜNDE BU SENE, VE INANIYORUM KI SENEYE VE DIGER SENELERDE DAHADA BASARILI OLACAGIZ INSALLAH HER SENE ILK 4 SIRAYA OYNARIZ. HELE BU YAZDIKLARINA BEN HIC KATILMIYORUM TARAFTAR OLARAKDA KATILMIYORUZ SAMPIYON OLAMIYACAKSAK VEYA OYNAMIYACAKSAN O ZAMAN HIC OYNAYALIM BU SÜPERLIGDE NE YANI ADAMLARI SEVINDIRELIM MI? KARADENIZ FIRTINASI HERZAMAN BU YARISIN ICINDE OLACAK BASIMIZDAN ALLAH EKSIK ETMESIN "HEYKELI DIKILECEK ADAM BASIMIZDA BÜYÜK BASKANIMIZ AHMET AGAOGLU OLDUGU MÜDDETCE"

Laz Haydar
Laz Haydar - 4 ay Önce

Zafer kardes!! Ben satece vurgu yapmak istedim!! Tapiiki sampiyonluk istiyoruz,,ama bu kirli satilmis sampiyon sezon balamadan belirlenmis ligde olsanda olur olmasanda kardesim!!senin borcuna kalem ceken yok,,üzerimize hastane krali usta ve YAlan hoca pozuntusu ligten admaya gelmisler di bizi!!söylemek istedigim bu!!senin senden baska dostun yok,,kulüp batsin diye agazini acmis bekleyen kurtlar var,,ben sampiyonluk ugruna bu duruma gelmeyelim demek istedim,,saygilarimla zafer kardesim,,

Unsal yılmaz
Unsal yılmaz - 4 ay Önce

Ahmet Ağaoğlu başkanın Burak yılmazın parasını federasyona ödeyip satılması daha uygun olur bize işini seven ve disiplinli oyuncu lazım

banner426

banner204