40 yıl önce de anons skandalı

Turkcell Süper Lig'de şampiyonluğu Bursaspor'a kaptıran Fenerbahçe'de şok sürerken, maçın son anlarında yaşanan ''anons skandalı'nın bir benzerinin daha önce de yaşandığı ortaya çıktı. Gazete arşivlerinde yer alan haberlere göre, 1970-71 sezonunda PTT ile

Spor 17.05.2010, 13:55
40 yıl önce de anons skandalı

Turkcell Süper Lig'de şampiyonluğu Bursaspor'a kaptıran Fenerbahçe'de şok sürerken, maçın son anlarında yaşanan ''anons skandalı'nın bir benzerinin daha önce de yaşandığı ortaya çıktı.

 

Gazete arşivlerinde yer alan haberlere göre, 1970-71 sezonunda PTT ile Galatasaray 6 Haziran 1971 tarihinde Ankara'da karşılaşırken, Galatasaray'ın mağlup oynadığı haberinin yayılması üzerine, İstanbul'da Beşiktaş'ı 1-0 yenen Fenerbahçeliler kendilerini şampiyon sandılar. Ancak, Ankara'daki maçın 7-1 Galatasaray'ın lehine sonuçlandığının anlaşılması üzerine Fenerbahçelilerin sevinci yarıda kaldı.

Söz konusu sezonda Galatasaray, Fenerbahçe'nin 1 puan önünde şampiyon oldu.

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
EFSANE SUNUCU 11 yıl önce
en acısıda bu oldu fenerin şampiyonluğunun gittiğine mi yanarsın son dakikada bütün dünyaya madara olmasına mı ? ve bu mahçubiyetin trübünü yakacak kadar isyanınamı hepsini yaşayan fenere geçmiş olsun !

Gelişmelerden Haberdar Olun

@