banner526

banner535

Yeni Cumhurbaşkanı'nın ismini açıkladı!

Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı ve eski Adalet Bakanı Şevket Kazan, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı Seçimi hakkında, "Daha şimdiden Cumhurbaşkanı kim olacak. Bu tartışmalar başlamadı mı? Abdullah Gül olacak. Ne biliyorsun, kahin misin? Kahin falan de

Siyaset 05.01.2014, 17:36
Yeni Cumhurbaşkanı'nın ismini açıkladı!

Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı ve eski Adalet Bakanı Şevket Kazan, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı Seçimi hakkında, "Daha şimdiden Cumhurbaşkanı kim olacak. Bu tartışmalar başlamadı mı? Abdullah Gül olacak. Ne biliyorsun, kahin misin? Kahin falan değilim. Ama ikisi, milletin karşısına aday olarak çıktıkları zaman kimin olacağı belli" dedi.

"CUMHURBAŞKANI YİNE ABDULLAH GÜL OLACAK"

SP'nin oy oranı hakkında da bilgiler aktaran Kazan, "SP yüzde 2'lerde bir parti. Yüzde 10 barajı aşabilecek mi? Yüzde 1 de yüzde 15 de olsa bu seçimde SP gümbür gümbür gelecektir. Çünkü çok şeyler değişecek. Durumları belli. Daha şimdiden Cumhurbaşkanı kim olacak. Bu tartışmalar başlamadı mı? Abdullah Gül olacak. Ne biliyorsun, kahin misin? Kahin falan değilim. Ama ikisi milletin karşısına aday olarak çıktıkları zaman kimin olacağı belli. Onun için çok şeyler değişecek. Ama en önemli değişiklik SP'nin parlamentoda yer almasıyla olacak. ve SP'nin parlamentoda yeralması için bu seçimlerde yerel seçimlerde SP başarılı olmak zorundadır" dedi.

"SP'YE PARLAMENTO YOLU AÇILACAK"

Konuşmasında Necmettin Erbakan'dan anekdotlar sunan Kazan, "Bizim arabanın geri vitesi yoktur. Önümüzdeki seçimlerde varolduğumuzu millet görecek. Ardından parlamentoda da var olduğumuzu görecekler. SP'siz, Mili Görüşsüz parlamento olmaz. SP parlamentoda varolsaydı son zamanlardaki bu yamukluklar, iki yüzlülükler ve bu güveni sarsan olaylar olamazdı. SP buna müsade etmezdi. Eğer SP olsaydı İsrail Cumhurbaşbakanı Şimon Peres kürsüde konuşamazdı. Az kaldı. Biz zamana zaman tecrübelerimizi anlattık. Allahın izniyle inşallah önce yerel seçimlerde sonra yapılacak genel seçimlerde SP'ye parlamento yolu açılacaktır" diye konuştu.

BAŞKAN ADAYLARI TANITILDI

SP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Fatih Metin, Muratpaşa ilçesi Hakan Ülgen, Kepez ilçesi Fatih Zafer Düzer, Konyaaltı ilçesi Mehmet Akif Bilgin, İbradı ilçesi Adem Demir, Gazipaşa ilçesi Nuri Kaplan, Akseki ilçesi Muharrem Koçak, Elmalı ilçesi Osman Günay Çetin, Döşemealtı ilçesi Metin Kandemir, Korkuteli ilçesi Ebubekir Özsarı, Aksu ilçesi Yusuf Hatip, Demre ilçesi Ali Kıtır, Kumluca ilçesi Ergin Eren, Serik ilçesi Ali Temiz, Kemer ilçesi Demir Ali Coşkun, Manavgat ilçesi İlhami Demiral, Alanya ilçesi Arif Gülşen, Finike Nuri Kaplan, Kaş Faruk Üşmen, Finike Nuri Kaplan olarak açıklandı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Mehmet Kemal Türk 7 yıl önce
Ustalarından memleketi Allah korumuş !
Ergün Özşahin 7 yıl önce
Rahmetli Erbakan Hocamız demişti "bunlar abdestlereini kaçırdı" ne güzel de söylemiş ve anlatmıştı, anlayana tabiki!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@