Ve Bayraktar istifa etti!

Bugün basın organlarınca ortaya atılan Erdoğan Bayraktar'ın istifa etmeyeceği iddiasının ardından açıklama yaptı.Bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğini canlı yayında açıklayan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın kararından vaz

Ve Bayraktar istifa etti!

Bugün basın organlarınca ortaya atılan Erdoğan Bayraktar'ın istifa etmeyeceği iddiasının ardından açıklama yaptı.

Bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğini canlı yayında açıklayan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın kararından vazgeçtiği ileri sürüldü.

 Bayraktar, bugün basına yansıyan ‘Bayraktar istifayı düşünmüyor’ haberlerinin asılsız olduğunu söyledi.

Bayraktar, yaptığı açıklamada, “5 kere meclis genel kurul toplantısına mazeretsiz katılmayınca milletvekilliğinin düşeceğini biliyordum. Bu nedenle bugüne kadar harekete geçmedim. Ancak daha sonra yazılı bir talep zorunluluğu olduğunu öğrendim ve bugün istifa talebimi ilettim” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevinden alınan, milletvekilliğinden de istifa talebinde bulunan Bayraktar, AKP ile bağlarının devam edeceğini ifade etti. Anayasaya göre milletvekilliği istifasının geçerli olması için Meclis Genel Kurulu’nun onayı şart. Anayasa’nın ‘Milletvekilliğinin düşmesi’ başlıklı 84’üncü maddesinde, istifa eden milletvekillinin milletvekilliğinin düşmesinin, istifanın geçerli olduğu TBMM Başkanlık Divanınca tespit edildikten sonra, TBMM Genel Kurulunca kararlaştırılacağı hükme bağlanıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal sadık
kemal sadık - 6 yıl Önce

sayın bakan kendine yakışacak olanını yapmışsın...AKP ye senin gibi insanlar yakışmazdı zaten..Yanar döner olmayacaksın..Başbakan ne diyorsa o olmalı..Bakanlıktan istifa etmen gerekiyosa edecektin...haydi güle güle...

Ömer YILDIZ
Ömer YILDIZ - 6 yıl Önce

Siyaset yalandır, siyaset entrikadır. Sizin o düzende ne işniz olabilirki. Sanki Akp liler çok temiz. Oraya gidenin dünya görüşü değişiyor. Parti hiç önemli değil. Seçimden önce partiye iyi bir bağış yap, seçim kampanyasına dünyaları harca ve milletvekili ol ve o harçadıklarını cıkartma. Kaç kişi yapar bunu.

SIRADAKİ HABER

banner513