Umut Oran: İktidar , Osmanlı'nın son dönemlerindeki gibi...

Cumhuriyet Halk Partisi PM üyesi Umut Oran Trabzon'da açıklamalarda bulundu

Haber61 Haber Servisi

Cumhuriyet Halk Partisi PM üyesi Umut Oran, katıldığı CHP Trabzon İl Kongresi'nde Haber61'e açıklamalarda bulundu

Oran şöyle konuştu;

Tüm Trabzonlu hemşerilerimize sevgi saygı gönderiyorum. Güzel bir kongre oldu. 3 adayımız var bir demokrasi örneği. Burada neler yapacakalrını anlatarak oy istediler. Güzel bir ortam var. Türkiye'ye de örnek olması gerekiyor. En büyük açığımız ülke olarak demokrasi ve özgürlükler. Trabzon örgütümüz bunu çok güzel seviyeli kaliteli şekilde gösterdi. Kongreye geldiğimiz için , üyelerle bir arada olduğum için mutluyum. 

Türkiye kötü yönetiliyor. Her alanda, ekonomide  dış poliştikada, demokrasi hak ve hukuk anlamında kötü ynetiltiliyor. İktidar , 19 yılın getirdiği bir rehavet hatta şımarıklık içerisinde. Osmanlı'nın son dönemlerindeki gibi, halktan kopan bir saray ve onunla birlitke ordunun tarumar edilmesi, hazinenin boşaltılması, liyakatın kaybolması, gibi bir ortam yaşanıyor. Biz tarihten ders çıkararak çözüm üretmeliyiz. Bugünkü iktidar artık bitiyor, çöüyor. Alternatif olma noktasında CHP'nin daha aktif olası gerektiğini düşünüyorum. Muhalefet önemli ama toplum çözüm bekliyor. Topluma güven vermemiz gerekiyor. Bununla ilgili iddiamızı ortaya koymamız gerekiyor. Yeniden cumhuriyeti nasıl inşaa edeceğiz bunu ortaya koymamlıyız. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi çökmüştür. Bunu herkes biliyor. CHP olarak halkı heyecanlandırmak onların oyunu almak için kapsayıcı demokrasi anlayışını göstermemiz lazım. Yerel siyaset tüzüğünü halka sunmamız lazım. İktidar olmak istiyoruz, toplum bir değişiklik istiyor. CHP iktidara yakın, yerel seçimlerde başarılı oldu. Ancak mesele bunu ileriye taşımak ve kalıcı hale getirmek. Çok çalışmaya ihtiyaç var, öz eleştiriye ihtiyaç var. 

Beşiktaş Trabzonspor maçını büyük ilgiyle izledim. Tüm Trabzonluları kutluyuorum, eski bir kaleci olarak Anadolu'dan bir şampiyon çıkmasını istiyorum. Trabzonspor provokasyonlara kapılmassa, dünkü maçın da sonucuyla şampiyonluk yakın diyorum.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 17:47
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ercan
ercan - 1 ay Önce

Evet.Doğru diyor sn Oran. Osmanlı dışarıda 7 düvel içeride de bir sürü hainle uğraşıyordu.. Aynı şimdiki gibi.. İçeride sözüm ona muhalefet elin gavuru gibi düşünüyor ve hatta birlikte hareket ediyor.. yazık..

Yusuf yıldız
Yusuf yıldız - 1 ay Önce

ercan"şimdiki sorunlar bir kişinin dış politika yapıyorum sanıp hiç dış politika yapamadığı gibi durmadan Vatanımıza başka sorunlar getirmesidir,nokta

Gokhan
Gokhan - 1 ay Önce

Siz osmanlının gölgesi olamazsınız

Ts 61
Ts 61 - 1 ay Önce

İyiki varsın şanlı CHP

Poyraz
Poyraz @Ts 61 - 1 ay Önce

Siyasetten tamamen uzak biri olarak bile beni güldürdün kerata seni,şanlı CHP he:))

Trabzon
Trabzon - 1 ay Önce

Ak Parti ile yenilerek devam. Bende işsizim hemde öğretmen ak Parti yerelde düzeltmeli, adam alımlarında adalet olmalı... Yoksa kıtlık yok. Darbe diyenleri CHP borazanları

dede
dede - 1 ay Önce

sende tayyip erdoğanın yanında dursan her şey güzel olcak. ama efendilerin izin vermez. faşistler.

Trabzon
Trabzon - 1 ay Önce

Ak Parti yıkılması Türkiye ihanet. Ama ak Parti içse teşkilatlarda alımlarda ciddi eleştiri yapmalı. Bunca sıkıntıya rağmen iyi yönetiliyor merkezi idare Erdoğan ve dar kadro sayesinde bu anlayış yerelde yok.

murat başkan
murat başkan - 1 ay Önce

anadoludan şampiyon istemeniz gibi bizde iktidarın karşısında güçlü güven veren milli bir muhalefet istiyuoruz ama maalesef kol kola olduklarınız ortada.. bu kafa ile çok daha gidersiniz. ileri değil geriye doğru tabikide..


SIRADAKİ HABER