banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Türkiye İran sınırı kapatıldı! Coronavirüs tehlikesi!

İran'da ortaya çıkan Coronovirüs nedeniyle Türkiye'de 4 sınır kapısı kapatıldı.

Gündem 23.02.2020, 16:16
Türkiye İran sınırı kapatıldı! Coronavirüs tehlikesi!

Türkiyeİran sınırı kapattı. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada koronavirüs tehdidi nedeniyle sınırın kapatıldığını açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Nahçivan dahil olmak üzere 4 sınır kapısının kapatıldığını duyurdu.

İran'da koronavirüs nedeniyle ölü sayısının 8'e yükseldi, Türkiye'den sınır kapısı hamlesi geldi. İçişleri Bakanlığı'nın Türkiye'nin İran'a sınır kapısını kapattığını duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs tehdidiyle ilgili, hastalığın komşumuz İran'da görülmesi bizler için alarm anlamına geliyor. Koronovirüs Bilim Kurulu toplantısını yaptı, her ihtimal masaya yatırıldı. Sayın Cumhurbaşkanımız konuyu özellikle yakında takip etmektedir. Koronovirüs Bilim Kurulu alacağı karara uyulması talimatı verdiler. İran sınırıyla ilgili kararlar tüm valiliklere bildirilmiş oldu. Bugün saat 17.00 itibariyle geçici olarak durduruldu." dedi.

Koca, Nahçivan dahil olmak üzere 4 sınır kapısının kapatıldığını açıkladı.

İRAN SAĞLIK BAKANI'NDAN ÜRKÜTÜCÜ AÇIKLAMA

Türkiye'nin doğu komşusu İran'da da tablo giderek vahim bir hale geliyor. Bugün sabah saatlerinde 10 yeni vaka daha bulunduğu duyuruldu, saatler sonra 15 yeni vaka daha listeye eklendi. İranlı yetkililer vaka sayısının 43'e ulaştığını, hayatını kaybedenlerin ise 8 kişi olduğunu açıkladı.

İran Sağlık Bakanlığı ise, ürkütücü bir açıklama yaparak koronavirüs vakalarının ülkedeki tüm şehirlere yayılmış olabileceğini duyurdu. İranlı yetkiller, koronavirüsün Kum şehrindeki Çinli işçilerin ülkelerini ziyaret etmesinin ardından İran'a girmiş olabileceğini değerlendiriyor.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
GÜMÜŞHANELİ 7 ay önce
Tarih boyunca hiçbir kafirle savaşı olmayan ve tek düşmanı Türkiye olan İran'la tüm kapıları kapatalım. İran dost değil ezeli düşmanimizdir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@