kebir reklamı

Trabzon eğitimde çuvallamıştır

MHP Trabzon milletvekili aday adayı Şener Pul şuana kadar hiçbir siyasi parti milletvekili aday adayının gündeme getirmediği konuları ele aldı.Şener Pul, Özellikle Trabzon’da son yıllarda yaşanan eğitimdeki başarı oranının düşüşü ve ardından gençlerin yaş

Trabzon eğitimde çuvallamıştır

banner197

MHP Trabzon milletvekili aday adayı Şener Pul şuana kadar hiçbir siyasi parti milletvekili aday adayının gündeme getirmediği konuları ele aldı.

Şener Pul, Özellikle Trabzon’da son yıllarda yaşanan eğitimdeki başarı oranının düşüşü ve ardından gençlerin yaşayabilecek oldukları sosyal yozlaşma konularına çözümü dile getirdi.

TRABZON EĞİTİMDE ÇUVALLAMIŞTIR

Trabzon eğitimde her geçen yıl ivme kaybetmeye devam ediyor. Trabzon 10 yıl öncesinde eğitimde Türkiye genelinde 29. SIRADAYDI. Yıllar geçtikçe Maalesef Trabzon eğitimde gerileme dönemini hızlı yaşamaya başladı. Mevcut hükümetin uygulamaları Trabzon’u her yıl 10 puan geri getirdi. Trabzon şimdi Türkiye’de 52. SIRAYA gerilemenin adeta utancını yaşıyor. Trabzon milli eğitiminde yapılan taraflı atamalar liyakat aranmaması ve uzun süre idareci atamalarının geciktirilmesinin doğurduğu kaos, eğitim ortamının geriye gitmesinde etkili oldu. Ayrıca, Rize milletvekillerinin, Trabzon’daki kadrolaşma üzerinde etkili olması eğitimdeki kalitenin her geçen gün düşmesinde neden oldu. Trabzon’daki siyasiler ise kendi ikballeri için girdikleri yarışta ne yazık ki Trabzon’un en önemli sorunu olan eğitimdeki başarısızlığı görmezden geldiler. İşin Açıkçası maalesef Trabzon eğitimde çuvallamıştır.  

DERSHANELERİN KAPANMASI VE MEZUN ÖĞRENCİLERİN DURUMUNDAKİ BELİRSİZLİK

Eğitim sisteminin bir parçası olan dershanelerin 1 Eylül 2015’te kapanacak olması hem veliler hemde öğrenciler üzerinde büyük bir belirsizlik oluşturdu. Özel okul ücretlerinin yüksek oluşu ve mezun öğrencilerin geleceğinin belirsiz olması velileri kara kara düşündürmektedir. Öğrencilerin hem iyi bir eğitim almasında hemde sokağa bırakılmamasında katkısı olan dershanelerin kapanacak olması gençler üzerinde büyük bir başıboşluğa sebebiyet verecektir. Hem gelecek karanlık hemde sosyal hayat sıkıntılı olacaktır. Buda aileleri olumsuz yönde etkileyecektir. Özellikle mezun öğrencilere yeni sınava hazırlama olanağı sağlanamadığı takdirde özel ders furyası patlayacaktır. Parası olan eğitimini alacaktır. Ekonomik düzeyi düşük olan aileler ise bu maliyetleri karşılayamayacaktır. Geniş bir kesimin aynı kaygıları taşıdığına inanıyorum.Kısaca, öğrenci ne yapacağını bilmiyor, öğretmen her yıl değişen uygulamalardan dolayı şaşırmış durumda,veliler para yetiştiremiyor.

EĞİTİM SİSTEMİNDEKİ AKSAKLIKLARIN VE BELİRSİZLİKLERİN DOĞURDUĞU SOSYAL SONUÇLAR

Bu tespitler Trabzon’da hemen hemen tüm yerleşim birimlerinde eğitimin ve sosyal düzenin getirmiş olduğu boşluk gençliği yanlış yollara itmektedir. Bu yanlışlıklar gençlerin kötü alışkanlıklara yönelmesinde oldukça etkili olmaktadır. Türkiye’de; hükümetin birçok mekânda sigara içimine izin vermediği halde sigara, bonzai, bali gibi uyuşturucu ve kötü alışkanlıklara gençler fazlasıyla yönelmektedir. Ayrıca gençler mafya vari oluşumların ağına düşmede kolay yem durumuna gelmektedir. Bu durumlar karşısında anne babalar ne yapacaklarını şaşırmış haldeler. Eğitimden beklentilerin azaldığını gören gençler boşluğa düşmenin yanında ruhsal bunalımlar yaşamaktadır. Bu sebeple her geçen gün anti deprasan ilaç tüketiminde büyük artışlar gözlenmektedir. Gençliğin bu duruma düşmesinde AKP hükümetinin yanlış uygulamaları sorumludur. Eğitimsiz kalan gençliğin her türlü kirli yollara açık hale geleceğini bilmek için kâhin olmaya gerek yoktur.
 

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.