Trabzon CHP'de kim birinci sırada?

Haber61 – Haber Merkezi – Trabzon Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yavuz Karan, Partisinden istifa etti. Karan, Haziran 2015’de yapılacak olan Genel Seçimlerde partisinden milletvekili adayı olmak için istifa ettiğini dün açıklamıştı. CHP’nin dünk

Siyaset 27.12.2014, 15:13
Trabzon CHP'de kim birinci sırada?

Haber61 – Haber Merkezi – Trabzon Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yavuz Karan, Partisinden istifa etti. Karan, Haziran 2015’de yapılacak olan Genel Seçimlerde partisinden milletvekili adayı olmak için istifa ettiğini dün açıklamıştı. CHP’nin dünkü düzenlemiş olduğu toplantıda dikkatlerden kaçmayan en büyük detay ise Karan’ın CHP örgütlerinin yalnız bırakmadığı oldu. 

Karan, il başkanlığı dönemi boyunca görev yaptığı tüm ilçe başkanları ile kürsüye çıkarak il başkanlığına veda konuşmasını yaptı. 34 ilçe başkanı ve yöneticileri kürsüde konuşan Karan’ı dinleyen bazı partililerin duygulandığı da dikkatler kaçmadı. Trabzon CHP’de son dönemlerde bütünleştirici olarak görülmeye başlanan Yavuz Karan’ın Genel Merkez tarafından birinci sıraya koyulması beklenirken bir anda gözler Volkan Canalioğlu’na çevrildi. 

Canalioğlu, son dönemlerde Trabzon siyasetinde biraz daha geri planda kalması ve özellikle Trabzonspor’un şike oylamasında TBMM’de bulunmaması Trabzon seçmeni tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Karan’ın ise Şike konusunda yapmış olduğu çıkışlar yanında vatandaşlar yanında sürekli olarak siyasi tavrı kamuoyu oluşmasına neden olmuştu. Genel Merkez Trabzon’da nasıl bir yol izleyeceği merak konusu olurken partililerin temayül yoklaması yapması istiyor. Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
semih uzun 7 yıl önce
CHP milletvekili seçimlerinde Trabzon'da ilk sıraya gereksiz işlerle uğraşanları değil gerçekten iş yapabilecek proje üretebilecek bir kişilik olan Ramis Uzun'u koymalıdır.
AHMED KARAKAYA 7 yıl önce
arkadaş kupayı kullanan kullanana
sadık yılmaz bulut 7 yıl önce
Merak edilecek bir konu değil.

Olay ortada.

Siyasette başarı 1. çıkmakla olur.

Trabzon'da 1. çıkan tek ilçe Düzköydür..

Dolayısıyla 1. dıra Sn Abidin Çelik'in olması gerekir..

Demokratik olarak

Gelişmelerden Haberdar Olun

@