Trabzon CHP kararını verdi!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından yaşanan süreçte Kurultay kararı alan CHP'de, İl başkanları düzeyinde bir toplantı yapıldı. Bu toplantı sonrasında yapılan açıklamada Trabzon'un da aralarında bulunduğu 78 ilin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu deste

Siyaset 19.08.2014, 12:47
Trabzon CHP kararını verdi!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından yaşanan süreçte Kurultay kararı alan CHP'de, İl başkanları düzeyinde bir toplantı yapıldı. Bu toplantı sonrasında yapılan açıklamada Trabzon'un da aralarında bulunduğu 78 ilin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceği belirtildi.

KENDİ KURULLARIMIZLA GÖRÜŞECEĞİZ!

Bu konu ile ilgili olarak Haber61.net'e konuşan CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, cenaze olması nedeniyle Nevşehir'de yapılan toplantıya katılamadığını belirterek, "Biz Trabzon'da ki kurullarla bir toplantı yapacağız ve bu konuyu değerlendireceğiz. Ancak ben Kurulları oluşturanların az çok temayüllerini tahim edebiliyorum. Yüksek ihtimalle Genel Başkandan yana olacaklardır" dedi.

İŞTE NEVŞEHİR'DEKİ TOPANTI SONRASI YAPILAN AÇIKLAMA!

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, il başkanları adına yaptığı açıklamasında, "Biz Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanları olarak, Sayın Genel Başkanımızın yerel seçimlerin ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin hemen ardından bizzat çağrı yaparak olağanüstü kurultayı toplamasını takdirle karşılıyoruz. Bu kurultaydan partimiz birlik, beraberlik ve halkımızın umudu olarak daha da güçlenerek çıkacaktır. Buna inanıyoruz" dedi.


Salıcı, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun özgürlük, demokrasi, evrensel hukuk, temel insan hakları, barış ve Cumhuriyetimizin temel değerleri için vermiş olduğu mücadeleyi destekliyoruz. Genel Başkanımızın partimizin değişim sürecini tamamlamak, tüm Türkiye'yi kucaklamak adına attığı cesur adımların il başkanları olarak arkasında duruyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin temel unsuru olan örgütlerimizin ve üyelerimizin arzusu, Genel Başkanımızın demokratik, katılımcı, bilgiyi ve liyakatı öne çıkaran, parti disiplinini sağlayan, örgütlerin taleplerine açık bir yöntem anlayışı ve işleyişini daha da güçlendireceğine inanıyor ve güveniyoruz.

İçinde bulunduğumuz tarihsel süreci de göz önüne alarak, ülkemizde yaşanan kutulaşma, ayrışma ve ekonomik yozlaşmayı sonlandıracağına, ekonomik refah, adaleti ve toplumsal bütünlüğümüzü sağlayacağına partimizi iktidara, ülkemizi geleceğe taşıyacağına inandığımız sayın Genel Başkanımıza bu kurultayda desteğimiz tamdır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi il başkanları olarak, yükselen özgürlük ve demokrasi taleplerinin yaşama geçirilmesi için partimizin, sosyal demokrat ideolojisine ve devrimci yapısına her zaman sahip çıkacak ve bu konudaki hassasiyetlerimizi kararlılıkla devam ettireceğiz. Kurultayımızın partimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyor, yurdumuz, halkımız ve tüm insanlık adına insani ve ahlakı tüm değerlerin yaşama geçirilmesi mücadelesinde sayın Genel Başkanımıza başarılar diliyoruz."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@