Spor'da şiddete ek sundu

Haber61.NET - Siyasi Servis - Türkiye Büyük millet Meclisine (TBMM) 6222 Sayılı Kanun’da değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi veren Trabzon Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Volkan Canalioğlu, “ 6222 Sayılı Kanun’un 9.Maddesinin 1. Fıkrasınd

Siyaset 18.01.2013, 12:39
Spor'da şiddete ek sundu

Haber61.NET - Siyasi Servis - Türkiye Büyük millet Meclisine (TBMM) 6222 Sayılı Kanun’da değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi veren Trabzon Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Volkan Canalioğlu, “ 6222 Sayılı Kanun’un 9.Maddesinin 1. Fıkrasında “Spor kulüpleri, yönetim kurulu üyeleri arasından bir veya birkaç kişiyi taraftardan sorumlu kulüp temsilcisi olarak belirlemek ve bu kişilerin kimlik ve adres bilgilerini spor kulübünün bulunduğu yerdeki genel kolluk birimine bildirmekle yükümlüdür. Bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi halinde, bu Kanun hükümlerine göre taraftardan sorumlu kulüp temsilcisine terettüp eden yükümlülükler, kulüp başkan ve yönetim kurulu üyelerinin tamamı tarafından yerine getirilir.”dedi.

Canaliıoğlu,”2.Fıkrasında “Taraftardan sorumlu kulüp temsilcileri, müsabaka güvenliğinin sağlanması konusunda genel kolluk görevlileri ile özel güvenlik görevlilerine yardımcı olmakla yükümlüdür.” ibareleri yer almaktadır.”şeklinde konuştu.

6222 sayılı kanuna ek yapılması istediği bölümleri yazaılı açıklama ile anlatan Canalioğlu, “6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun” 12.Maddesi (Spor Alanlarına Sokulması Yasak Maddeler), 13.Maddesi (Spor Alanlarına Yasak Madde Sokulması ve Müsabaka Düzeninin Bozulması), 14.Maddesi (Hakaret İçeren Tezahürat), 15.Maddesi (Spor Alanlarına Usulsüz Seyirci Girişi), 16.Maddesi (Yasak Alanlara Girme),17.Maddesi (Spor Alanlarında taşkınlık yapılması ve tesislere zarar verilmesi) ve 18.Maddelerinde (Seyirden Yasaklama) yer alan hususlara uyacağımı , uymadığım takdirde Kanundan kaynaklanan ceza-i müeyyideleri kabul edeceğimi beyan ederim.” Teklifte bulundu 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (7)
isa sayar 7 yıl önce
Bu CHP zihniyetini anlamıyorum. Adamlar iş yapıyormuş gibi ortalarda dolanıyor. Volkan Canalioğlu 5 yıl Trabzon'da belediye başkanlığı yaptı. Peki ne yaptı? 1 tane bile akıllarda kalan bir projesi var mı? Ama sayın Gümrükçüoğlu ile Trabzon şaha kalktı. Vadiler, yollar, binalar ile Trabzon Avrupa şehri ayarına geldi. Asayişi de Türkiye'de ön sıralarda. CHP'de hanımlarımızın başörtüsüyle uğraşsın ancak. Sizin devriniz yıllar önce bitti, o küçümsediğiniz halk neyin ne olduğunu görüyor.
adil türk 7 yıl önce
Asıl araştırılması gereken konu bence bu.Bu taşkınlıklara neden olan unsurları ortadan kaldırsak daha iyi olmazmı.? Tüm suç taraftarda değil.
selim çavuş 7 yıl önce
yoruma bak gülesim yoktu..canalioğlunun avukatı değilim ama yaptıkları ortadadır küçümseme bence.. iktidar partisinden olmadığı halde yine bir şeyler yaptı.. halktan biriydi ve halkla ilgilendi.. halk onu sevdi.. yoruma bak bu kadar olur yahu gümrükçü şaha kaldırmış trabzonu.. el insaf yahu hükümetin projelerini sahiplenmek iş yapmak oldu bu devirde..belediyecilikte bir adım ilerlemiş değiliz bırakın bu masalları anlatmayı.. otopark sorunu trafik sorunu çevre kirliliği denetimlerin yapılmaması daha neler neler var.. asayişten bahsediyorsun ben bu işin içindeyim trabzonda sadece meydandaki suç oranları 2012de tavan yapmıştır tavan! chpnin türban olayı baykal döneminde kaldı günaydın..şike sürecinde feneri destekleyenler bellli onu eleştir!!
Bekle Trabzon 7 yıl önce
Geç o işi sn Canalioğlu. 5894 sayılı kanunu 5.maddesi 3.bendini düzeltmediğin sürece kaçak dövüşüyorsun demektir. Değiştirin o kanundaki maddeyi görelim Trabzonluluğunuzu. yargı yolu kapalıdır ifadesi kalkmadığı sürece Türk futbolu üstünlerin hukukundan kurtulamaz.Kaldırın o maddeyi herkez bağımsız mahkemede arasın hakkını,Bunu yapmadığınız sürece benim nezdimde kaçak dövüşüyorsunuz ya da tribünlere oynuyorsunuzdur şahsi fikrim.Bütün vekiller aynısınız gözümde..Genel başkan korkusu mudur nedir bilmem artık bütün vekiller susmuş..
ahmet turgut 7 yıl önce
mevcut yasayı hafıfleten yasayı meclıste oylamaya gırmeyen siz genel başkanınla azızı zıyarete gıden sen kalkmış yasa hazırlıyosun bırakın böle atraksıyonlara gırmeyı gercek trabzonlular akp ve sızın yaptıklarınızı çok iyı bılıyor emek hırsızlarının işbirlıkcılerı
Bekle Trabzon 7 yıl önce
Genel başkanlarından korkan oy alamayız korkusuyla ısrarla susmayı tercihen eden 6 Trabzon milletvekili, Allah nezdinde hanginizde hakkım varsa helal etmiyorum. Haram olsun size küçücük bir hakkım varsa. Sizlerden çok utanıyorum. Genel başkanlarınızın tutumları sizleri hiç mi rahatsız etmiyor çok merak ediyorum. Vicdanınız da mı yok oldu anlamıyorum. Hiç mi sızlamıyor,gece nasıl uyuyorsunuz?
MEHMET KÜÇÜK 7 yıl önce
Seyircisiz mac cezası verilmesi vergi kaybına neden olduğu için kanunsuzdur kaldırılmalı.Bunun yerine bilet fiyatlarını iki kat artırarak uygulanmalı,kombineler gecmemeli.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@