Soylu - İmamoğlu hattında son perde: Bu doğruysa özür dilerim!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir açıklama daha yaptı. Soylu "Türkiye'nin terör sıfatıyla görevden aldığı belediye başkanlarını savunmak doğruysa ben milletimden özür dilerim. İmamoğlu'ndan da özür dilerim. " dedi.

Siyaset 05.11.2019, 12:09 05.11.2019, 12:17

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'ahmak' polemiğinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik eleştirilerine devam etti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Soylu, "Mesele sadece terörist olsa işin kolay olduğunu görüyoruz, bu bir zihniyet meselesi. Avrupa’da bir fırsatını bulup Türkiye’yi şikayet etmek, Türkiye'nin hukuk ihlalleri yaptığını ortaya koymak, terör sıfatıyla görevden aldığı belediye başkanlarını savunmak, onların hapse atılmasının yanlış olduğunu söylemek doğruysa ben milletimden özür dilerim, İmamoğlu'ndan da özür dilerim. Bu görevi yapmamım da bir anlamı olmadığını bir kez daha ifade ederim" diye konuştu.

'Kusurluysak kabul ederim ama sorumluluğumuz var'
Soylu, "Türkiye'yi şikayet edenler sebebiyle kusurluysak kusurumu kabul ederim. Ama bizim hükümet olarak sorumluluğumuz var. Bu insanlar neden şu anda Resulayn'da, Tel Abyad'da var? Misket oynamaya mı gittik? Terör koridoru oluşturmuş PYD ve PKK. Konuşmayalım, gidelim 3-5 tane PKK'lı köpeğe ülkeyi teslim edelim, var mı öyle? Söylediğimiz her sözün arkasındayız" dedi.

İmamoğlu'nun Soylu'ya yanıtı;

imamoğlu

'Avrupa'ya gidip Türkiye'yi şikayet etmek bir akıl sağlığı işaretidir'
Ana muhalet partisine seslenen Soylu, "Bu ülkede Deniz Baykal CHP lideri oldu. Benim ülkemi satmadılar dışarıda. Bu ülkeyi şikayet edenler belli, PKK'lılar, HDP'liler. Ama ülkemizi bir belediye başkanını şikayet etmesi. Afedersiniz bu hendekleri ben mi kazdım? Avrupa'ya gidip Türkiye'yi şikayet etmek bir akıl sağlığı işaretidir" ifadesini kullandı.

"Ne yaparlarsa yapsınlar DEAŞ’lıları onlara göndereceğiz "

"Bağdadi'nin ablasının yakalanmasıyla ilgili gerekli tahkikatlar gerçekleştiriliyor, terörle mücadelemiz sürecek" diyen Soylu, Belçika'ya da seslendi: 

"Belçika yetkilileri diyorlar ki 'suç işlendiği yerde değerlendirilsin.' O zaman koskoca bir soru sormak isterim. Fehriye Erdalı bize neden vermediniz? Ne yaparlarsa yapsınlar DEAŞ’lıları onlara göndereceğiz."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (13)
DuRsUnTeMeL 2 yıl önce
İmamoğlunu akp liler le karıştırmayın... İmamoğlu milliyetçi vatanını milletini bayrağını seven bir insandır. Çamur atmayın.
Oktay 2 yıl önce
Yerel Seçimlerde,Kandil de Basın açıklaması yapan Duran Kalkan ve yanındaki Kadin eleman ne diyordu?Yerel seçimlerde desteğimiz Metropollerde Chp,Istanbul da Imamoğluna dır.Neden çıkıpta Vatansever olan Hemşerimiz Imamoğlu,ben Pkk dan destek ne alırım,ne de isterim demedi?Şimdi çıkıpta bana Şıvan Perver,Oslo,Habur Nakaratlarını tekrarlamayın.Bunları hepimiz biliyoruz Akıllı Muhalefet yapacaksan,Pkk dan sende destek beklemiyeceksin,mesafeni koyacaksın.Kayyum atananların ziyaretine de gitmeyeceksin.O zaman herkes seni destekler.
king 2 yıl önce
Sayın bakan imamoğluna olan şiddetinizi Osman öcalan denen katili Trt ye çıkarana,apo köpeğine ara bulucu gönderip mektup okutana daha dün feto tutuklusu kalemşörleri serbest bırakıp fetöyü cesaretlendirenlerede gösterin hadi göreyim sizi...
Misafir 2 yıl önce
Devletin televizyonuna çıkarılan kırmızı bültenle aranan terörist için hiç bir girişimde bulunulmadığı bu ortamda ne söylesen boş Süleyman Soylu.
Kaan DOBRA 2 yıl önce
Kırmızı çizgileriniz vardı sizin… Bağıra bağıra haykırıyordunuz meydanlarda TS için, Vatan için.
Vatan uğruna evladının şehit veren Anaları unuttunuz, oy için onlarla bir ve beraber olanların yanında oldunuz.
Gün geldi çalınan şampiyonluğunuzun müsebbibini görmezden geldiniz onların türlü oyunlarına alet oldunuz, yetmedi ödüllendirdiniz.
Size ne oldu yahu.
Sizi bu kurtarmaz ey takiyye yapan Müslümanlar.
Çocuklarınız sizden hesap soracak ve diyeceklerki..
Vay be.. BABAM katilleri ile aynı saftaymış…

Ey Soylu. Yiğit insan.

Öcalan Tv ye çıktı hiç sesin çıkmadı.
Mektup lar okundu sustun.
Neler neler oldu..
Niye sustun...
barış 2 yıl önce
Türkiyeyi avrupada şikayet etmek hainliktir
Oktay 2 yıl önce
Dursun Temel.Kandil de Basın açıklaması yapip,Metropllerde desteğimiz Chp ye,Istanbul da desteğimiz Imamoğluna diyen Duran Kalkana cevap vermeyen Chp ve Hemşehrimiz Imamoğlu Vatansever mi oluyor?
DuRsUnTeMeL 2 yıl önce
Siz oradamıydınız? 23 Haziran öncesi Apo’nun mektubunu okutmak Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkartmak bu ülkeye hainlik değil mi?
Ahmet TS 2 yıl önce
EDEBİYATI, KAVGAYI, SERZENİŞİ, ATIŞMAYI, HAVAYI, TRİBİ, YAPMAYI BIRAKALIM..
TOP YEKÜN İSTİKLAL GİBİ MAĞRUR GURURLU VAKUR VE ASİL OLMAYA DEVAM EDELİM...
İSTİKBAL GÖKLERDE
TÜRKİYEM HER YERDE...
YAŞASIN BU VATAN
YAŞASIN BU BAYRAK
YAŞASIN CUMHURİYET
VAR OLSUN BU ŞANLI MİLLET..
ŞEHİTLERİMİZE EBEDİ RAHMET,
GAZİLERİMİZE SELAM OLSUN..
Teşkilat çı 2 yıl önce
Bu adamı böyle konuşarak niye reklamını yapıyorsun anlamıyorum....
Yavuz ÖZTÜRK 2 yıl önce
Sayın bakanım toprağım son eyvallah lütfen ülke için mücadele edin bırakın o şunu bu şunu yapmış bizler aynı gemideyiz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@