İmamoğlu'ndan Soylu'ya yanıt!

Siyaset gündemi yine gerildi... Bakan Soylu'nun sözlerine İmamoğlu yanıt verdi

Siyaset 04.11.2019, 19:48
İmamoğlu'ndan Soylu'ya yanıt!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine 'ahmak' diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yanıt verdi ve “Ben lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye. Seviyesine inmeyeceğim bir alan bu. Seçim sürecinde de seviyesine inmeyeceğimi defalarca dile getirmiştim" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını Üsküdar'daki Fethi Paşa Korusu'nda yanıtladı.

"SEVİYESİNE İNMEYECEĞİM BİR ALAN BU"

İmamoğlu'na  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisi için kullandığı ifadeler soruldu. Bunun üzerine “Ben lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye. Seviyesine inmeyeceğim bir alan bu. Seçim sürecinde de seviyesine inmeyeceğimi defalarca dile getirmiştim" diyen İmamoğlu, şöyle devam etti: 

"Dünyada, Avrupa'da, onların gözünde nereye düştüğümüz noktasında, o olan şeylere, biten şeylere baktığımızda, tam da işte 31 Mart'ta seçimi iptal edenler ahmaktır. Önce ona bir odaklansın. Ama çok tabii benim inmeyeceğim seviyede. Yine ben onu devlet adamlığı yapmaya davet ediyorum ama yeter. Bıktım artık. Artık davet ede ede o da bir karşılık bulmadı. Birincisi; ben, Strasburg'da Türkiye'yi nasıl anlattığımı çok iyi biliyorum. Tamamı YouTube'da var. Bir-iki kelimeyi bilgi edinip, bunu söylemek… Sadece işte böyle araştırmadan, lafını bilmeden, bugün söylediğini yarın unutan kişiler ancak bunu yapabilir.

6-7 sene önce birini övüp, ona karşı tehdit savuranlar ancak böyle hatalar yapabilir. Ben, o seviyeyi bilmiyorum. Ama ben, Strasburg'da memleketimi gayet iyi savundum. Onların söyleyemeyeceği, yapamayacağı derinlikte ve şiddetle, mülteci konusunda, sığınmacı konusunda Avrupa'nın Türkiye'yi nasıl yalnız bıraktığını anlattım. Aynı zamanda, buraya gelip raportör olarak çalışan heyete, hükümetin izin vermesi konusunun önemli olduğunu söyledim ve hükümete teşekkür ettim. Birçok içeriği var. Ben, orada geçerli şeyleri tek tek sıraladım. Bu konuda benim milliyetçiliğimi, benim milli duygularımı eleştirecek veya bunları seviyelendirecek… Makamını bir kenara koyuyorum; öyle bir Allah'ın kulu yok. Benim kimseyi sorgulamayacağım gibi, o da sorgulayamaz. Zaten Allah'a havale ediyorum onu. Daha çok haddini bilen bir tavrı olmadığı için Allah'a havale ediyorum. Ama ben, orada memleketimle ilgili çok değerli, çok güzel tespitler yaparak, savunmamı da yaparak, Avrupa'yı sorumluluğa da davet ederek cümleler kurdum. Üzücü. Bir İçişleri Bakanı'na yakışmadı.”

SOYLU NE DEMİŞTİ?

Anadolu Ajansı'nın (AA) aktardığına göre Soylu, İmamoğlu'na yönelttiği eleştirisinde şunları kaydetmişti:

"Avrupa Parlamentosu'na gidip Türkiye'ye gidip şikayet eden ahmağa söylüyorum. Bunun bedelini bu millet sana ödetecek. Bu iş o kadar bedava değil. Yazıklar olsun. Bu milletin sana okuttuğu okula yazıklar olsun. Bu milletin sana verdiği emeğe yazıklar olsun. Birileri eline silah alacak, 9 aylık çocuklarımızı, 11 aylık bebeklerimizi şehit edecek, orada Kürt, Arap ve Türk kardeşlerimizin dükkanını açmasını engelleyecek, çocukların üniversiteye gitmesini engelleyecek, bunu o belediyenin belediye başkanları yapacak, sen de Avrupa Birliği Parlamentosu'na gideceksin veya oradaki belediye toplantısına gideceksin, Türkiye'yi şikayet edeceksin. Yazıklar olsun. Bunları söyleyemeceksek, bunları ifade edemeyeceksek yaptığımız görevin ne anlamı var. Bu kadar ucuz mu bu işler."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (22)
Siliyman 2 yıl önce
Sivan perverlerle , barzanilerle,öcalanlarla aşk yasiycaksiniz,haburda pkklilari kirmizi haliyla karsilayip halay cekeceksiniz,leyla zanalari konutlarinizda agirlayacaksiniz,apoya imralida tuttugu takimin macini izlesin diye tv alacaksiniz,apoyu normal mahkumlarin sartlarina kavusturacaksiniz,oslolarda pkkyla is tutacaksiniz sonra kalkip imamoglu şöyle böyle diyceksiniz...hadiyin ordan,komik seyler.bu milleti salak yerine koydugunuz yetti artik.bilmem yetmedi mi gercekten.
Oktay 2 yıl önce
Tamam Hükümet bunları yaptı.Muhalefetin yaptıklarınıda şöyle bir anlat da bilelim.Kandil den yapılan açıklamada,Imamoğluna destek veriyoruz,Metropollerde desteğımiz Chp ye,ses çıkmadı.Selahattin Demirtaş,Apo nun heykelini dikeceğiz dedi,ses yok.Kılıçdaroğlu,seçimi kazanırsak,Güneydoğuya Özerklik ve Federasyon vereceğiz dedi,ona da ses yok.Selo,Devleti tehdit etti,ses yok.Selo hapise girdi,koştular ziyarete.Imamoğlu,Kayyum atanan Belediyleri(Teröristleri)ziyaret edip 16 milyonun selamını götürdü.Kime sordu?Neden,Diyarbakırdaki Anneleri ziyaret etmedi?Dün Fetullahcilar Hükümet ile beraberdi,bugün ise Muhalefeti destekliyorlar.Açıklamalari heryerde.Yani yazdıkca Liste uzar.Burda insanları Aptal yerine koymayın.Barış Pinarina kısık sesle destek veriyor muhalefet,Yüksek sesle Chp li Sezgin Tanrıkulu,Operasyona karşı çıkıyor.Tencere dibin kara,benim ki senden kara.Hiçbiriniz,birgünde çıkıp Süleyman Soylunun Pkk karşı verdığı mücadeleyi övdünüz mü?Birde Trabzonlu, Milliyetciyim,Vatansever Cumhuriyetciyim diye piyasa da geziyorsunuz.
Yerozlu 2 yıl önce
Unutturulmak istenen bisey daha var.suleyman fenerlidir,imamoglu Trabzonsporludur.hade hayirli tıraşlar.
benjaminx 2 yıl önce
Siliyman konuştuğunuz kadar okusanız ülke düze çıkacak. imamoğlu başkan... TRABZONSPORum ite köpeğe rağmen şampiyon....
No name 2 yıl önce
Siliyman sen Devlet politikasini belediye baskaniyla karistiriyorsun Belediye baskani uluslar arasi politika yaparsa öyle yüzüne gözüne bolastirir Devlet bugün sever yarin öldürür daha dün izledim lawrenceyi bugünün suriyesinin kopyasi sen
Orhan 2 yıl önce
Imamoglu öyle nokta koyduki adeta ilkokul ögrencisine cevirdi bakan beyi.
Demek istiyorki bakan olmuşsun ama adam!?
Gümüşhane 29 2 yıl önce
Değerli İmamoğlu milyonların oyunu almış diğeri atanmış,imamoğlu diyoruz,nokta
MHPli 2 yıl önce
Eskiden MHP ye oy veriyordum.
Artik CHP lilerden daha CHPli oldum Imamoglu sayesinde.
Osman Öcalana git bakan bey! o sizi kurtarır.
Serko 2 yıl önce
Kraldan fazla kralcı eski parti başkanı, recep karşıtı, şimdi şövalyesi, yine kirlerini dökmüş.. sen kim İmamoğlu kim.. git aynaya bak, Kürt açılımcısı
Alemci 2 yıl önce
Konuşmasında türkiyeye karşı yapılanlara karşı konuştu ama Teröriste terörist diyemeyerek zavallı durumuna düştü diyet borçun ödüyorsun hdp ile aman aram bozulmasın derdine düşmüşsün...
İsa Sayar 2 yıl önce
İmamoğlu kendinden bekleneni yaparak kendisini o koltuğa getirenlere Türkiye'mizi şikayet etti. CHP seçmeni kafasını duvarlara vuruyor biz nasıl bu adama oy verdik diye. Şu an bir seçim olsa imamoğlu barajı bile geçemez.
DuRsUnTeMeL 2 yıl önce
Sen oradamıydın? Ekrem İmamoğlu ülkesini şikayet etmez. Ekrem İmamoğlu ülkesini seven bayrağını seven Adam gibi adamdır. Ey İsrail ey Almanya diyenlerle karıştırıyorsun yani akp liler le.
devran 2 yıl önce
sen bir belediye baskanisin soylu icisleri sen git belediyeni yönet türkiyeyi kötülemek de ne bir belediyeyi yönetemiyon kime calisiyon
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@