banner491

Soylu "Cumhuriyeti istismar ediyorlar"

 Adalet ve Kalkınma Partisinin Trabzonlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, geçmişte Mustafa Kemal Atatürk'ün resmini paradan çıkaranların bugün Cumhuriyet'in istismarını yaptığını söyledi.Soylu, bu bayram AK Parti'de ilk bayramı olduğunu belirterek,

Soylu

 Adalet ve Kalkınma Partisinin Trabzonlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, geçmişte Mustafa Kemal Atatürk'ün resmini paradan çıkaranların bugün Cumhuriyet'in istismarını yaptığını söyledi.

Soylu, bu bayram AK Parti'de ilk bayramı olduğunu belirterek, önümüzdeki seçimlerde partinin hem Türkiye'yi hem de diğer ülkeleri kucaklayacağını dile getirdi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlenen geleneksel bayramlaşma programına; AK Partinin Trabzonlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı.

Bayramlaşma programında konuşma yapan Süleyman Soylu, Ankara'da yapılmak istenen 29 Ekim yürüyüşüne yönelik değerlendirmelerde bulundu. Bazılarının 29 Ekim marifetiyle kendilerini başka bir yerde göstermeye çalıştığını anlatan Soylu, "Dün Gazi Mustafa Kemal'in resimlerini paradan çıkartanlar, o gün o istismarı yapanlar bugün ise Cumhuriyet istismarını yapmaya çalışıyorlar.

O gün Türkiye'de insanlarımızın değerlerini ve kutsallarını ötekileştirerek insanlarımızı uzaklaştıranlar, bugün sanki 29 Ekim marifetiyle biz başka bir yerdeymişiz gibi muamele etmeye çalışıyorlar. Biz milletin içindeyiz, Cumhuriyet'in sahibiyiz, bayrağın, Türkiye'nin sahibiyiz." diye konuştu.

AK Parti'de ilk bayramı yaşadığını dile getiren Soylu, "Bu büyük hizmet kervanı önümüzdeki seçimlerde da hem Türkiye'yi, bir taraftan Suriye, Irak ve Balkanları kucaklayacaktır. Ben de bu ilk bayramımı bu ailede yaşıyorum. Çok mutluyum. Allah nice bayramlara hep birlikte ulaşmayı nasip etsin" dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayhan taflan
ayhan taflan - 7 yıl Önce

soyadın gibi değilsin,tava kapağı gibisin

ayhan taflan
ayhan taflan - 7 yıl Önce

sizin gibilerin yüzünden siyasetten nefret ettik.düne kadar hükümete sallardınız şimdi hükümetin has adamı oldunuz.sizin gibiler olduğu sürece bu memleketin iki yakası bir araya gelmez

ayhan taflan
ayhan taflan - 7 yıl Önce

yani

ibrahim namlı
ibrahim namlı - 7 yıl Önce

haklısın senin zihniyetindeki insanları tarif ediyorsun.ve bizlerde haklı cıkardın.

ali yıldız
ali yıldız - 7 yıl Önce

istismar kelimesi bir sana bir de numan kurtulmuş a yakışıyor..ama haysiyeti istismar etmek

laz osman
laz osman - 7 yıl Önce

gercekler acidir malesef ...su yorum yazanlar gercek nedir ogrenin var sayimlarla insanlari suclamayin ataturkun resmini kaldirdinizmi kaldirmadinizmi bu belgelerle sabittir

SIRADAKİ HABER

banner441