Şentop: Darbe girişimi

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Türkiye'de vesayetle mücadele ve siyasetin alanını genişletme mücadelemiz son aşamasına kadar geldi. 17 ve 25 Aralık son darbe teşebbüsüdür" dedi.Şentop, partisince Pelitli'de düzenlenen Seçim İşleri Başk

Siyaset 27.12.2014, 14:56
Şentop: Darbe girişimi

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Türkiye'de vesayetle mücadele ve siyasetin alanını genişletme mücadelemiz son aşamasına kadar geldi. 17 ve 25 Aralık son darbe teşebbüsüdür" dedi.

Şentop, partisince Pelitli'de düzenlenen Seçim İşleri Başkanlığı Trabzon Bölge Toplantısında yaptığı konuşmada, 2015 yılının haziran ayındaki seçimleri de kazanarak arka arkaya 4 seçimi kazanan bir siyasi parti olarak tarihe yazılacaklarını ifade etti.

AK Parti'nin aldığı oydan çok daha fazla potansiyel oyu bulunduğunu belirten Şentop, AK Parti'nin, Türkiye'nin meselelerini mesele edindiğini, Türkiye'nin dertlerini dert edindiğini vurguladı.

Şentop, asker ve sivil bürokratik vesayetin tasfiye edildiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Bir baktık ki daha önce bu süreçlerde bizimle beraber hareket eden, hareket ettiğini zannettiğimiz, düşündüğümüz, vesayet kalksın diye mücadele ettiğini zannettiğimiz insanlar, vesayeti bir başka şekilde hortlatmaya çalıştılar. 17 ve 25 Aralık hadiseleri bu manada bir darbe teşebbüsü, bir cunta hareketidir, paralel cunta. Vesayeti tasfiye etmek için uğraştığımızı zannederken onlarla beraber, baktık ki onların maksadı vesayeti tasfiye etmek değil, vesayetçileri göndermek, onların yerine vesayetçi olarak kendilerinin geçmelerini sağlamak imiş. Türkiye'de vesayetle mücadele ve siyasetin alanını genişletme mücadelemiz son aşamasına kadar geldi. 17 ve 25 Aralık son darbe teşebbüsüdür. Vesayetin hortlatılması için atılmış son adımdır Türkiye'de. Bununla ilgili yaptığımız bütün mücadeleyi milletimiz takip ediyor." 

- "Vesayete dair bütün izleri kökünden kazıyacak adımları atacağız"

"Türkiye'de nereden gelirse gelsin, hangi fikir, hangi zihniyet, siyasi yelpazenin ne tarafında bulunan insanlardan gelirse gelsin, vesayete dair bütün izleri kökünden kazıyacak adımları atacağız" diyen Şentop, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu bakımdan paralel cunta ile mücadelemiz sadece bir yapıyla mücadele ile değil, bizim başlangıçtan itibaren vesayetle mücadelemizin, darbecilikle mücadelemizin devamıdır ve son hamlesidir. Milletimiz kimin haklı, kimin haksız olduğunu, bu mücadelenin ne kadar gerekli olduğunu anlamıştır. Sonuna kadar da mücadeleye destek veriyor. Türkiye'de birçok darbe teşebbüsü, darbe oldu. Hepsinin ortak noktaları, ayrılan noktaları var. Bütün darbeler uluslararası irtibata sahiptir. 17 ve 25 Aralık operasyonları ilk defa, Türkiye içindeki bir yapının bir uluslararası projenin taşeronluğunu üstlendiği bir darbe teşebbüsüdür."

Şentop, şöyle devam etti:

"Nedir bu proje, bütün bu paralel yapının hazırlamış olduğu dosyalara, çalışmalara bakın, hepsi 'one minute' olayına kadar gidiyor. Sayın Recep Tayyip Erdoğan 'yeter artık' dediği güne kadar gidiyor. Hemen akabinde bir uluslararası proje başlatılıyor, Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan'ı siyasetten tasfiye etmek. Bu uluslararası projeyi Türkiye'de kime yaptırırsın, askerlere 'hayır'. Askerler 'Siyasi iradeye saygılıyım' diyor. Kime yaptıracaksın, paralel yapı bir organize güç olarak orada bekliyor ve bu ihaleyi alıyor. Taşeronluğu üstleniyor. Biz buna müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Millet de buna müsaade etmeyecek."

- "Bu hikaye bitmiştir"

Türkiye'yi yönetmek isteyenlerin parti kurarak siyasete ve seçime girmesi gerektiğini kaydeden Şentop, "Millet size destek verirse gelin yönetin. Kimse size bir şey demez ama siz hakimlere, savcılara, polislere tanınan yetkileri kalkıp da siyasi iktidarı devirmek için kullanmaya kalkışırsanız buna kimse müsaade etmez. Bu artık eski Türkiye'nin hikayesidir, bu hikaye bitmiştir" dedi. 

Mustafa Şentop, Türkiye'nin tarihi günlerden geçtiğini, onun için genel seçimin çok önemli olduğunu, seçimlerin eski Türkiye'nin defterlerini tamamen rafa kaldıracak bir seçim olacağını sözlerine ekledi.  Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
semih uzun 7 yıl önce
Milleti kandırmak için tutturmuşsunuz bir yol gidiyorsunuz. Sürekli mağdur edebiyatı sürekli mağdur edebiyatı ağlamalar sızlamalar başka bildiğiniz birşey yokmu sizin? 7 yaşındaki çocukları bile darbecilikle suçlayacak kadar yüzsüzleştiniz. 12 yıldır bu ülkeyi siz yönetiyorsunuz artık boş konuşmayı bırakında birazcık devlet adamları olmaya çalışın. Dışardan bakıldığında koskoca Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlet olmaktan çıkmış bir kabileye dönüşmüştür.
Ali Papa 7 yıl önce
Anlat anlat,heyacanlı oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@