Sadece Türkiye'den bir ses çıkıyor

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "İsrail devletinin yaptığı bu soykırıma karşı sadece Türkiye'den bir ses çıkıyor, diğer ülkelerin bir kısmı sessiz, bir kısmı da maalesef İsrail'i destekliyor" dedi. Arınç, Manisa programı kapsamında Vali Erdoğan Bektaş i

Sadece Türkiye'den bir ses çıkıyor
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "İsrail devletinin yaptığı bu soykırıma karşı sadece Türkiye'den bir ses çıkıyor, diğer ülkelerin bir kısmı sessiz, bir kısmı da maalesef İsrail'i destekliyor" dedi.
 
Arınç, Manisa programı kapsamında Vali Erdoğan Bektaş ile ailesinin köyü olan Büyüksümbüller köyüne giderek akrabalarını ziyaret etti.
 
Daha sonra Yuntdağı mevkisindeki köyler için Ortaköy piknik alanında düzenlenen iftar programına katılan Arınç, burada yaptığı konuşmada 60'dan fazla köyü bulunan Yuntdağı'na yapılan yatırımlarla eksiklerin önemli ölçüde giderildiğini, Yuntdağı'nın artık büyükşehirin bir parçası olacağını, bugüne kadar yapılanların daha fazlasını artık belediyelerin yapacağını belirtti.
 
Yaklaşan cumhurbaşkanı seçimlerine dikkati çeken Arınç, ülkeye çok büyük hizmetler veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı makamında Türkiye'yi layıkıyla temsil edeceğine yürekten inandıklarını ifade etti.
 
Arınç, toplumda ayrımcılık yapanların, kıyafetlerine, hangi bölgeden geldiklerine bakarak insanları inkar edenlerin döneminin artık kapandığını, tüm yurttaşların birbirini kucakladığı, farklılığını zenginlik olarak kabul ettiği bir döneme girildiğini söyleyerek artık TBMM'de, kamuda başını örterek görev yapan kadınların bulunduğunu, kimsenin kıyafetinden dolayı kimseyi aşağılayamadığını anlattı.
 
Bugün Müslümanların büyük bir ıstırap çektiğini, Gazze'de İsrail devletinin adeta bir katliam peşinde olduğunu kaydeden Arınç, "Bombalarla, tanklarla, Gazze'ye ateş kusuyor. Şu ana kadar 450'ye yakın Gazzeli hayatını kaybetti. Allah benzetmesin bizim çocuklarımız gibi, 5 aylıktan 10-15 yaşına kadar bu bombaların altında can veriyor. Sadece Türkiye bu zulme karşı sesini yükseltiyor. İsrail devletinin yaptığı bu haksız uygulamaya bu soykırıma karşı sadece Türkiye'den bir ses çıkıyor, diğer ülkelerin bir kısmı sessiz, bir kısmı da maalesef İsrail'i destekliyor" diye konuştu.
 
Güzel sofralarda huzur içinde iftar yaparken Gazze'dekilerin de düşünülmesi, onlar için dua edilmesi gerektiğini ifade eden Arınç, onlara zulmeden zalimleri Allah'ın kahretmesi için de ayrıca dua edilmesi gerektiğini söyledi.
 
Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Dünyanın neresinde olursa olsun haksızlığa, zulme uğrayan, perişan edilen, öldürülen bütün Müslümanlar ile dayanışma içinde olmalıyız. Bu mübarek geceler ve saatlerde onlara dua etmeliyiz, onlara yardım toplanıyorsa yardımda bulunmalıyız, onlara karşı yapılan haksızlıklara karşı durmalıyız, onların sesi ve gönlü olmalıyız. Türk milletine yakışan budur. Asırlar boyu biz hep zalime karşı olduk, mazlumun yanında olduk."
 
Arınç ve iftara katılanlar, piknik alanında oluşturulan bölümde akşam ve teravih namazlarını kıldı.

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler