"PYD ve YPG birer terör örgütüdür"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "PYD ve YPG birer terör örgütüdür. Bu terör örgütlerinin bu tür yapılanmaya gitmesine vesile olanları tarih af etmeyecektir" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Yemen Cumhurbaşkanı

Siyaset 16.02.2016, 20:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "PYD ve YPG birer terör örgütüdür. Bu terör örgütlerinin bu tür yapılanmaya gitmesine vesile olanları tarih af etmeyecektir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Yemen Cumhurbaşkanı Mansur Hadi ile görüştü. Ardından mevkidaşıyla basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Buradan batılı dostlarımıza tekrar sesleniyorum. PYD ve YPG birer terör örgütüdür. Bu terör örgütlerini bu tür yapılanmaya gitmesine vesile olanları tarih af etmeyecektir. Bunlar hala Suriye'de Irak'ta aynı oyunu oynuyorlar. Türkiye angajman kurallarını uyguluyor. Suriye'deki Kürtlerin vurulması diyenler dürüst davransınlar. 5 yıl öncesine kadar Esed'e niçin pasaport vermiyorsun diyordum. Bu batı neredeydi. Biz bunları yaşadık. PYD yapılanmasını rejim ortaya çıkardı. 400 bini aşkın insan öldürüldü" dedi.

Yorumlar (12)
Osman Karaduman 5 yıl önce
Tarih namaz kılan israil dostlarini da unutmayacak
Menşure 5 yıl önce
Tarih senide unutmayacak ! Güya müslüman görünüp başkasının hakkını, emeğini calıp hırsızlık yapanı koruyup ceza almasını engelliyen senide asla unutmayacak ! Yaşasın zalimler için cehennem. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.
Turgay ŞAHİN 5 yıl önce
PYD lideri Müslüm ün ayaklarının altına Başkent te kirmizi hali serenleri unutmadik
kadir ustaömer 5 yıl önce
Tarih daha çok şeyleri not eyledi.
mustafa gezgin 5 yıl önce
Tarih derken aklıma 17-25 Aralık geldi
ali duran 5 yıl önce
Erdoğan dünya Liderisin dik dur eğilme uzum adam millet seninle beraber, müslüman sünni kıyımı yaşanırken Suriyede kılını kıpırdatmıyan kefereleri anlarım ama içimizdeki sözde müslüman kefere yaltakçılarını bir türlü anlayamıyorum, aşağıda yorum yazanlar o kadar şuursuzki yazıklar olsun
Muro 5 yıl önce
Tarih seni affetmez evet
turgay çavga 5 yıl önce
Daha 1 sene olmadı peşmergelere verdiğiniz izin ile başka gün yokmuş gibi 29 Ekim’de Kobani'ye geçirttiniz. Davutoğlu Kobani’ye selamlarını gönderiyordu. Salih Müslim'i Türkiye'de kim ağırlıyordu.2 haftada Emevi camisinde namaz kılıyordunuz 4 sene oldu. Esad iyice güçlendi Suriye’de muhatabınız PYD oldu sizi kimse takmıyor buradan oraya top atıp milletin gazını alıyorsunuz müttefik diye kala kala Suudilere kaldınız kısacası her tarafı ile dökülen bir dış politika. İçeride pkk’ya zamanında verilen tavizler ile şehirlerin silah deposu haline gelmesine göz yumulması sonra da buraların yeniden temizlenmesi için vatan evlatlarının şehit düşmesi ne için bir kişinin başkanlığı için.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@