Ordu Valiliği'nden flaş İmamoğlu açıklaması

İmamoğlu'nun Ordu'da VİP'e alınmaması sonrasında Ordu Valiliği açıklama yayınladı.

Ordu Valiliği'nden flaş İmamoğlu açıklaması
banner432

Haber61 Haber Servisi

Karadeniz programı çerçevesinde Ordu'ya da giden CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, havalimanında VİP bölümüne alınmamıştı. Bu gelişme üzerine İmamoğlu açıklamada bulunarak "Vali talimat vermiş. Vali devlet adamı değilmiş. Sadece Ordu'da koltuk işgal eden birisiymiş. Üzüldük. Yapacak bir şey yok." ifadelerini kullanmıştı.

Konuyla ilgili olarak bugün Ordu Valiliği tarafından basın açıklaması yapıldı. Açıklamada İmamoğlu ve beraberindekilerin VİP kullanma hakkına sahip olmadıkları belirtildi. Ayrıca İmamoğlu'nun Valiye hakaret ettiği iddia edildi.

İşte valilik tarafından yapılan açıklama;

Fox TV’de yayınlanan “Çalar Saat” adlı programda ve bazı internet haber sitelerinde; CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İMAMOĞLU’nun, Ordu-Giresun Havalimanında VIP salonuna alınmadığı yönünde yapılan haberler üzerine açıklama yapılması zarureti doğmuştur.
05.06.2019 Çarşamba günü saat 20.00 sıralarında CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İMAMOĞLU’nun özel uçakla Ordu-Giresun Havalimanından İstanbul’a seyahat edeceği bilgisi üzerine güvenlik açısından gerekli tüm tedbirler alınmıştır.
Aynı gün saat 22.20 sıralarında konvoy eşliğinde Havalimanının VİP otoparkına giriş yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit TORUN, Ekrem İMAMOĞLU ve kafiledekiler araçlarından inerek, VİP giriş kapısından terminal binasına giriş yapmak istemişlerdir. Bu teşebbüs üzerine, Havalimanı Mülki İdare Amirliğine bildirilen 14 kişilik Uçak Yolcu Manifestosunda (Ekrem İMAMOĞLU, Neslihan İMAMOĞLU, Hasan İMAMOĞLU, Hava İMAMOĞLU, Murat ONGUN, Fatih KELEŞ, Veysel TAŞDEMİR, Zilan KARAKURT, Onur GÜNAL, Gülşah İNCE, Çağlar GÜNER, İrem ŞAHİN SELES, Sedat SARP)  VIP salonunu kullanma hakkına sahip kişi olmadığı, kendilerine ifade edilmiştir.

VIP salonunu kullanma konusunda ısrarcı olan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit TORUN’a, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Gencer BAYRAM tarafından Milli Sivil Havacılık Güvenlik Programında yer alan ‘VIP Salonlarından sadece Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünce bildirilen listede belirtilen makam sahipleri yararlanır’  hükmü hatırlatılarak, kendilerine Ekrem İMAMOĞLU ve beraberindekilerin Rical Listesinde bulunmadıklarından VIP salonuna alınamayacağı belirtilmiştir.  

Bu izahat ve ikazlara aldırmayan Ekrem İMAMOĞLU ve beraberindekiler, VIP salonu kapısında görev alan polis memurlarına mukavemet etmek ve onları itmek suretiyle VIP salonunu işgal etmişlerdir. Bu esnada Aprona çıkış kapısı önünde gerekli önlemler alınmış olup, grubun Aprona çıkmasına izin verilmemiştir. Aprona çıkmasına izin verilmeyen grup, tekrar VIP otoparka yöneldiği esnada, VIP salonu içerisindeyken Ekrem İMAMOĞLU kendisine refakat eden polislere hitaben “Bu Vali tam bir it” ifadesini kullanmıştır. 

Grup, daha sonra iç hatlar gidiş terminaline yönelmiş ve bu noktaya geldiklerinde, gruba sivil havacılık prosedürü gereği dokunulmazlığı bulunan Milletvekili hariç diğer şahısların kapı dedektörlerinden aranmak suretiyle geçmeleri gerektiği hatırlatıldığında, şahıslar bu ikazlara da aldırmayarak, hepsi birden aranmadan geçmek istemişlerdir. Bu esnada CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit TORUN, polis memurlarına hitaben “Tayyip’in uşakları bunlar. Haysiyetsizler, şerefsizler” diyerek, hakarette bulunmuştur.
Ordu-Giresun Havalimanında yaşanan olayla ilgili gerekli kamere kayıtları mevcut olup, hakaret içerikli ifadelerle ilgili yasal işlemler Valiliğimizce başlatılacaktır.
Kamuoyunun bilgisine ve takdirlerine saygıyla sunulur.

İlgili haberi okumak için tıklayın;

imamoğlu


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
nuray uzun
nuray uzun - 4 ay Önce

bir karadenizliye bu eziyeti yaşatan içimizdeki irlandalılar

DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 4 ay Önce

Seçilmiş bir belediye başkanının VIP ten geçme hakkı yok o kadar kitleyi arkasından sürükleyen kişinin yine VIP ten geçme hakkı yok ama 17-25 aralıkta hırsızlıktan gözaltına alınıp daha sonra bakanlık yapanların yani hırsızların VİP ten geçme hakkı var öylemi. O havaalanı AKPlilerin veya Recep tayyip Erdoğan’ın veyahut Süleyman Soylu’nun babasının parasıyla yapılmadı milletin vermiş olduğu vergilerin parasıyla yapıldı

Ts
Ts - 4 ay Önce

Durmak yok, İmamoğlu'nun oyunu artırmaya devam..

Yusuf
Yusuf - 4 ay Önce

Belediye baskani oldugu zaman ulkenin anahtari bu adama mi verilecek. Her gittigi yerde ataturk muamelesi mi yapilacak

Trabzon
Trabzon - 4 ay Önce

Bu satten sonra imamogluna karsi oy veren Trabzonlu kafirdir

Kafir
Kafir @Trabzon - 4 ay Önce

Babandır

Özer
Özer - 4 ay Önce

Hangi sıfatla vip kullanacak birisi anlatsın, Bende isterim o zaman

Ali KAYA
Ali KAYA - 4 ay Önce

Baldır bacak mankenler, bazı sanatçı bozuntuları nasıl geçiyor? Susun bari.

Düzköylü
Düzköylü - 4 ay Önce

Sanatçılarada vip verilmesi tam bir dehşet. İmamoğlunı sevmem ama bu hak sanatçı denenlere verildikden sonra imamoğluna haydi haydi haydi verilmelidir.


banner472

banner441