Obama'ya Gülen mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'den, NATO zirvesine katılacağı Galler'in başkenti Cardiff'e giderken, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Cardiff'te Barack Obama ile yapacağı ikili görüşmede ABD Başkanı'ndan

Siyaset 05.09.2014, 11:36
Obama'ya Gülen mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'den, NATO zirvesine katılacağı Galler'in başkenti Cardiff'e giderken, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Erdoğan, Cardiff'te Barack Obama ile yapacağı ikili görüşmede ABD Başkanı'ndan Fethullah Gülen'i ya Türkiye'ye iade etmelerini ya da ‘deport' (sınır dışı) etmelerini isteyeceğini açıkladı.
 
Erdoğan, Obama'yla yapacakları görüşmede Irak ve Suriye'deki gelişmeleri, İsrail - Filistin'deki ateşkesi, 'paralel yapı' ve ilişkilerin daha da geliştirilmesi konularına ağırlıklık vereceklerini söyledi.
 
Erdoğan, paralel yapıyla ilgili Obama'yla ne konuşacağına ilişkin de, "'Bilgi ve belge olmadan ne yapacaksınız?' diyenler var. Her şey; dinlemeler, tapeler ortada. Bunlardan daha büyük belge olur mu?..
 
Şimdi inkar edecekler, o safhaya geliniyor. Şu anda delilleri yok etme noktasına geldiler. Adeta bir casusluk örgütü oluşturmuşlar ve bu işlerin odaklandığı merkez Pensilvanya.
 
Biz de Amerika'yla madem, stratejik ortağız, aramızda bir model ortaklık var; siz nasıl zaman zaman bazı teröristleri istiyorsunuz biz de size veriyorsak biz de size diyoruz ki, böyle böyle. Ya bunu deport (sınır dışı) edin ya da bize verin. Madem suçu olmadığını söylüyor...
 
Gelsin burada yaşasın. İdare edecekse buradan idare etsin, siyasete soyunacaksa burada soyunsun" şeklind ekonuştu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@