Muharrem İnce'den CHP'ye şok sözler!

CHP Yalova milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce, seçim sonuçlarına dair partisine çok sert eleştiriler yöneltti.İnce, Twitter hesabından takipçilerine yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarının büyük bir hezimet' olarak nitelendirirken, dün gece ya

Siyaset 12.08.2014, 08:47
Muharrem İnce'den CHP'ye şok sözler!

CHP Yalova milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce, seçim sonuçlarına dair partisine çok sert eleştiriler yöneltti.

İnce, Twitter hesabından takipçilerine yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarının büyük bir hezimet' olarak nitelendirirken, dün gece yapılan MYK toplantısında, sonuçların başarısız olmadığını söylediği belirtilen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na da isim vermeden tepki göstererek, "Hala susmak ve başarılıyız demek yakışmıyor. Bu durumu kabullenemeyiz, geçiştiremeyiz" dedi.

Muharrem İnce, "Seçim sürecinde ter döken il-ilçe başkanlarımıza, yöneticilerimize, kadın ve gençlik kollarımıza, üyelerimize, gönüllülerimize teşekkürler" diyerek başladığı değerlendirmelerine şöyle devam etti.


1- Ortada büyük bir hezimet var, hala susmak ve başarılıyız demek yakışmıyor. Bu durumu kabullenemeyiz, geçiştiremeyiz.
2-Yurttaşlarımızın umutsuzluğa sürüklenmesini ve partimin eriyip gitmesini seyretmeyeceğim.
3- Bu kötü sonucu öngördüm, uyardım ama partime zarar vermemek için sustum ve seçimi kazanmak için çalıştım.
4- Atatürk'ü terk eden, emeği önemsemeyen, kuruluş felsefesinden uzaklaşan, solu yok sayıp çareyi sağda arayanlar CHP'de başarılı olamaz.
5- Şimdi hezimete kılıf bulma zamanı değil, çare olma zamanıdır.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
MURAT BAŞKAN 7 yıl önce
değişim diğer adıyla devrim yaşanırken başarıdan söz etmek isteyen chp 10 yıldır atatürkün arkasına sığınarak, siyaset yapma devrinin kapandığını algılayamadı atatürk türkiye cumhuriyetininm kurucusu ve liderdir. baş ucumuzdaki resmi asla inmez inemez lakin atatürkten sonra dünyaya yüzyılda bir gelen vasıflı liderlerden biri yine ülkemize nasip olmuştur. sayın erdoğanın her ne kadar şaibeli durumu olsada büyük bir liderdir. yine cumhuriyet sisteminin günümüz uygulaması olan başkanlık sistemine geçiş yapacaktır. artık seçimler 1 şekilde olacaktır cumhuriyetçiler ve muhafazakarlar .. başarılı olamayanda istifa edecektir. işte bu noktada yıllarca koltuklara yapışan siyasetçilerden ülkemiz kurtulacaktır. 13 parti liderindeki zor budur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@