kebir reklamı

MHP'den Engin Alan'a red!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in, hükümlü milletvekillerinin cezasını dönem sonuna erteleyecek düzenlemesine karşı çıktı.  Kendilerinin bir düzenleme açıklayacaklarını söyleyen Bahçeli, "MHP'li Engin Alan ile HDP'li Sabahat

MHP'den Engin Alan'a red!

banner197
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in, hükümlü milletvekillerinin cezasını dönem sonuna erteleyecek düzenlemesine karşı çıktı. 
 
Kendilerinin bir düzenleme açıklayacaklarını söyleyen Bahçeli, "MHP'li Engin Alan ile HDP'li Sabahat Tuncel'in durumları ayrı ayrı görüşülmeli" dedi.
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in hükümlü milletvekillerinin cezasının dönem sonuna ertelenmesine ilişkin teklifine yazılı bir açıklamayla yanıt verdi. Bahçeli, "Bu teklif özünde çelişkili olduğu kadar tehlikeli gelişmelere de prim verecektir" dedi.
Bahçeli, yargılandıkları davalarda aldıkları cezalar kesinleşen iki milletvekili, MHP'li Engin Alan ile HDP'li Sabahat Tuncel'in durumunun ayrı ayrı ele alınması gerektiğini savundu.
MHP bu amaçla, Alan'ın durumuyla ilgili yeni bir teklif hazırlayıp önümüzdeki hafta Meclis Başkanlığı'na sunacak.
 
ÇİÇEK'İN ÖNERİSİ
 
Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in Engin Alan ve Sabahat Tuncel'i ilgilendiren teklifi ,Ceza ve Güvenlik Tedbirleri Kanunu’na bir madde eklenmesini öngörüyor. Söz konusu değişiklik milletvekillerinin cezalarının infazının dönem sonuna bırakılmasını içeriyor. Meclis Başkanı Çiçek, Meclis'teki dört siyasi parti grubuna taslağı gönderdi.
Çiçek'in önerisinin ardından, Alan'ın mensubu olduğu Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ise en kısa sürede bu öneriden sonuç alınmasını istedi. MHP'li Özcan Yeniçeri "Zararın neresinden dönersek kârdır" dedi.
 
CHP'den ise Meclis Başkanı Çiçek'e hem eleştiri hem destek geldi. CHP'li Haluk Koç "Niye bu saate kadar eli kolu bağlı oturdu? Benzerleri serbestken Alan'ın halen cezaevinde olmasının gerekçesini Çiçek'in açıklaması lâzım" derken, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi "Her türlü teklife destek veririz" açıklaması yaptı.
AK Parti de Çiçek'in teklifinin Anayasa'ya aykırılık taşıdığını iddia etti. Meclis Başkanı Cemil Çiçek bu iddiayı kabul etmedi. Çiçek, hükmü kesinleşmiş iki milletvekilinden Alan'ın cezaevinde, Tuncel'in serbest olmasının adaletsiz olduğunu savundu, "Çarpıklığı ortadan kaldırmak için herkesten yardım istiyorum" dedi.
an kesinleşiyor. Ancak Alan hakkındaki karar henüz genel kurulda okunmadığı için vekilliği de düşmedi.
 
Alan dışında HDP Milletvekili Sebahat Tuncel’in de kesinleşmiş bir cezası bulunuyor. Tuncel’in silahlı terör örgütüne üye olma suçundan aldığı 8 yıl 9 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanmıştı. 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ergün Özşahin - 3 yıl önce
ÖYM’ler kaldırıldı diyip bu mahkemelerin yetkisiz olduklarını söylemek abesle iştigaldir. Çünkü, bu mahkemeler kanunla kurulmuştur. Kanunla kurulmuş olan ve Türk Milleti Adına Hüküm Vermeye Yetkili olan bu mahkemelerin vermiş olduğu tüm kararlar yasaldır. Bu mahkemelerin kaldırılmış olması, yeniden yargılama için neden değildir. Yeniden yargılama nedenleri yasalarda tahdidi olarak sayılmıştır. Yeniden yargılama için özel hüküm çıkartılsın diyenlerin amacı, aslında Aziz Yıldırım’ın kurtarılması olmayıp, Aziz Yıldırım gibi büyük kitleyi arkasına alan birini bu düzenleme için vitrine çıkartıp, kamuoyu baskısı ile düzenlemenin yaptırılması ve herkesin yasa önünde eşittir hükmü uyarınca APO’nun da yeniden yargılanıp serbest bırakılmasıdır.
Avatar
Ergün Özşahin - 3 yıl önce
MHP’nin de buna ses çıkarmaması için Engin ALAN ile rüşvet teklif edilmektedir. Apo için DGM karar vermiştir. Bu doğrultuda yapılacak düzenleme sanık lehine olan ceza yasaları geriye yürüyeceğinden ve ÖYM’leri kabul etmeyenlerin DGM’leri hiç kabul etmedikleri dikkate alındığında, DGM’lerin verdiği ve kesinleşen tüm kararları da kapsayacaktır.
Avatar
Ergün Özşahin - 3 yıl önce
Milleti bölmek vatanı bölmenin en önemli adımıdır ki; bugün millet kutuplaştırılmaya çalışılmaktadır. Türk, Kürt, Ermeni, Çerkez, Haşhaşi, %50 v.b. söylemlerle milleti bölersen vatanı bölmek kolaylaşacaktır. Vatanın bölünmesi, önce özerk bölge, sonrada bu bölgelerin bağımsızlığı ile tamamlanacaktır.
Avatar
Ergün Özşahin - 3 yıl önce
Akıllı ve kahraman vatansever Bahçeli bu oyuna gelmemekle bu bölücülerin tekerine çomak sokmuştur. Aziz Yıldırım, Sezgin Tanrıkulu ve diğerleri de dahil bu oyunun birer parçası, figürüdür. Fener şike yapmış bilmiyorlar mı, biliyorlar 18 de 17 şikesiz nasıl yapılır, amaç sadece şike olsaydı FB şimdi kümedeydi. Ne mutlu Türküm diyene