7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

MHP Trabzon'dan petrolden pay açıklaması

Trabzon MHP İl Başkan Yardımcısı Muhammet Erkan “bedeli kan olan, şehit olan, gözyaşı olan vatanımızı masa başında vermeye niyetimiz yok” dedi.Muhammet Erkan, BDP’li Belediye Başkanı Gülten Kışanak ve Demir Çelik’in açıklamalarına dikkat çekerek “Bölgeden

Siyaset 15.04.2014, 14:52
MHP Trabzon'dan petrolden pay açıklaması

Trabzon MHP İl Başkan Yardımcısı Muhammet Erkan “bedeli kan olan, şehit olan, gözyaşı olan vatanımızı masa başında vermeye niyetimiz yok” dedi.

Muhammet Erkan, BDP’li Belediye Başkanı Gülten Kışanak ve Demir Çelik’in açıklamalarına dikkat çekerek “Bölgeden çıkan petrolden pay istediklerini açıklayan BDP Diyarbakır Belediye Başkanı Kışanak'tan sonra BDP'li Demir Çelik de, demokratik özerklik planına göre tüm enerji kaynaklarından pay istendiğini açıkladı. Çelik, Hakkari ve Şırnak'ta demokratik özerklik için pilot uygulamalar yapıldığını da söyledi.” Bu ne anlama geliyor? Bu kadın Diyabakır’a belediye başkanı mı seçildi, yoksa eyalet valisi mi?” dedi.

BAŞBAKAN NEREDE, NEDEN SUSUYOR?

Erkan açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; 

Birisi çıksın Güneydoğu Anadolu bölgemizde vatan topraklarında nelerin olduğunu, hangi pis oyunun oynandığını, hükümetin amacının ne olduğunu söylesin. Kadın çıkıyor “Belediye Meclisi, kent parlamentosu işlevi görecek diyor.  Komisyonlar kuracağız. Ekonomi, eğitim, sağlık komisyonları gibi... Bizim projemiz de Rojava'nın kanton projesine yakın" diyor. Allah aşkına daha ne desin? Genel başkanımızın televizyonlardaki altyazı demeçlerine bile, “alo Fatih” diyerek müdahale eden sayın başbakan nerede? Neden susuyor? Ülkeme cerrahi operasyon yaptırmam diyen başbakan nerede? Seçim öncesi bayrak direğine tırmanan başbakan nerede? "Bu bağımsızlık talebidir.. Bu talep üniter devlete başkaldırıdır, Türkiye Cumhuriyeti'ne başkaldırıdır. Kışanak'ı konuşturan hükümettir. Hükümet  ne yaptığını iyi düşünmeli. Aklını başına almalıdır.

BU ÜLKEYİ KUPON TOPLAYARAK ALMADIK

Bu ülkeyi sokakta bulmadık. Kupon toplayarak almadık. Bedeli kan olan, şehit olan, gözyaşı olan vatanımızı masa başında verme niyetimiz de yoktur. Bu millet bu rezaletleri yaşamak zorunda, bu kepazelikleri dinlemek durumunda değildir. Bu soysuzları susturmak, ağızlarının payını vermek hükümetin görevidir.

BU GEMİ BATARSA HEPİMİZ YOK OLURUZ

Bu memleket sadece MHP’lilerin vatanı değildir. Biz kaygı duyuyorsak herkes duymalıdır. Aynı geminin yolcuları olduğumuzu unutmayın. Bu gemi batarsa AKP’li MHP’li ayırmaz, hepimiz yok oluruz. AKP’ye oy vermek, destek vermek PKK’ya göbekten bağlı olmayı, bölücülüğü desteklemeyi gerektirmez. Milletimiz uyanmalıdır artık. AKP’ye oy veren vatandaşlarımıza daima saygı duyduk. Milli irade dedik. Boyun eğdik. Ama süreç ülkemizin bölünmesine doğru gidiyor. Özerklik için pilot uygulamalar yapıldığını söylüyorlar. Bölgeden canımızı sıkan, bizleri kahreden haberler geliyor. Bölgenin tamamen terk edildiğini, devletin hâkimiyeti PKK’ya devrettiği söyleniyor.

AKP’li kardeşlerimiz neden bu sürece müdahale etmiyorsunuz? Neden partinizi uyarmıyorsunuz? Neden tarihe, gerçeklere sırt çeviriyorsunuz? Bizi yok etmek isteyen devletlerin ittifakını biliyorsunuz. Peki emperyalizmin maşası olan bir terör örgütünün bu yapmak istediklerini, hedeflerini sanki demokratik hakmış gibi anlatmak ve bunu savunmak ne anlama gelir? AKP’li olmak Türkiye’nin üniter yapısını savunmaya engel midir?

YAŞADIĞIMIZ COĞRAFYA HATALARI BAĞIŞLAMAZ

Bir devlet kendine karşı ayaklanan bir örgütü bertaraf etmek zorundadır. Terör örgütleriyle nasıl mücadele edileceğinin örnekleri dünya tarihinde vardır. Hiçbir yerde terör örgütü ile kol kola giren bir devler anlayışı yoktur. Tarihin hiçbir yerinde emperyalistlere güvenmemizi gerektirecek bir ayrıntı yoktur. Yaşadığımız coğrafya hataları bağışlamaz. Senaryosunu küresel şirketlerin yazdığı bir demokrasi oyunu oynanmaktadır. Demokrasi diye diye ülkenin yarısında bir devletin temelleri atılıyor. Bizim AKP’li Trabzonlu hemşerilerimizde bunu demokratik bir hak olarak görüyor ve savunuyor.

SEÇİMİ KAZANMAK ÜLKEYİ BÖLME YETKİSİNİ SİZE VERMEZ

Bu ülkenin bölünmesi, zayıflaması kimin işine gelir? Milletimizin duyarsızlığını anlayamıyoruz. Bu ne gaflet? Bu ne nasıl bir ruh hali? Trabzonlu, Giresunlu, Rizeli milletvekilleri neredesiniz? Bu yaşananlara bir sözünüz yok mu?  Vekillik yaptığınız, oy aldığınız halk ülkenin bölünmesine, özerklik ilan edilmesine razı mıdır? Milletten oy almak, seçimi kazanmak demek ülkeyi bölme yetkisini size vermez.  Ülkenin bölünmez bütünlüğünü koruyacağıma” diye yemin ederek girilen mecliste bölücülerle kol kola geziyorsunuz. Bu nasıl iştir?


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@