Melih Gökçek'ten Aylin Nazlıaka'ya

Kaçak su kullanıldığını ve suda klor bulunmadığını söyleyen Belediye Başkanı Melih Gökçek, "İshal olmuş, dua etsin dizanteri, veba da olabilirdi" dedi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) ekipleri, CHP Ankara Milletvekili Aylin

Melih Gökçek'ten Aylin Nazlıaka'ya
Kaçak su kullanıldığını ve suda klor bulunmadığını söyleyen Belediye Başkanı Melih Gökçek, "İshal olmuş, dua etsin dizanteri, veba da olabilirdi" dedi.
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) ekipleri, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın Çankaya ilçesinde bulunan evine su sağlayan depoda inceleme yapıp su örnekleri aldı.
 
ASKİ Bilgi İşlem Daire Başkanı Nurullah Said Yeken, yaptıkları incelemede deponun durumunun kötü, tesisatların paslı olduğunu belirterek, "Şebeke suyunun usulsüz kullanımını sağlayacak illegal bir boru bağlantısı tespit ettik" dedi.
 
Suda klor olmadığını da ifade eden Yeken, "Maalesef sayın milletvekilimiz ve diğer buradaki site sakinleri, 21 adet villanın sakinleri, kaçak kuyu suyu kullanıyorlar ve kuyu suyunun içerisinde klor yok. Bu da insan sağlığı için büyük bir risk" diye konuştu.
 
"VEBA DA OLABİLİRDİ"
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, deponun durumunun felaket bir halde olduğunu söyledi.
 
Gökçek, şöyle konuştu: "Kaçak bir su kuyusu açılmış. Kaçak su kuyusunda klor kullanılmıyor, ilk tespitimiz bu. Klor kullanılmayan yerde her türlü hastalık geçebilir. Aylin Hanım ishal olmuş, dua etsin dizanteri, veba da olabilirdi. İşin enteresan tarafı maalesef kaçak bir boruyla da şebeke suyu çekmişler, rezaletin daniskası.
 
Bugün gördüğünüz depo, temizlenmiş hali. Aylin Hanım talimat vermiş, gazeteciler gelebilir depoyu temizleyin demiş. Kalkacaksın 'ishal oldum' diye bağıracaksın, kaçak su kullanacaksın, kaçak kuyu açacaksın, kaçak kuyuda mikroplu suyu kullanacaksın ondan sonrada Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne çamur atacaksın, adamın suratına işte böyle çamur yapışır kalır."
 
‘ÇOK CİDDİ CEZA ALACAKLAR'
 
"Kamuoyunu yanlış bilgilendirdiği için konuyu yargıya taşıyacak mısınız?" sorusu üzerine Gökçek, "Kesinlikle yargıya taşıyacağım. Minimum 15 maksimum 40 bin liraya kadar daire başına ceza gelecek çünkü geriye doğru gitmek mümkün. 2001 yılından itibaren başlayacak, çok ciddi para cezası alacaklar. Ayrıca kaçak su kullandıkları için 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası var, o mahkemenin takdirine bağlı" yanıtını verdi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler