Melih Gökçek Kılıçdaroğlu’nu topa tuttu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile ilgili sözlerinden dolayı tepki göstererek, "Yaptığı rezilliktir" dedi. Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsu

Siyaset 04.02.2016, 23:01
Melih Gökçek Kılıçdaroğlu’nu topa tuttu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile ilgili sözlerinden dolayı tepki göstererek, "Yaptığı rezilliktir" dedi.

Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar ile Boşanma Olaylarının Araştırılması ve Aile Kurumunun Güçlendirilmesi Meclis Komisyonu üyelerine sunum yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu'nun Aile Bakanı Ramazanoğlu ile ilgili ifadelerini, "İçler acısı bir olay, Kılıçdaroğlu'nun ifadesini tekrar etmek istemiyorum. Bir kadına yapılabilecek en büyük hakareti yaptı" şeklinde değerlendiren Başkan Gökçek, "İşin enteresan tarafı, bazı milletvekilleri bu ifadeye sahip çıktılar" dedi.

Başkan Gökçek, Kılıçdaroğlu'nu destekleyen CHP'li kadın milletvekillerine seslenerek, "Ben kendileri için aynı ifadeyi kullansam beni linç ederler mi etmezler mi? Sabahtan akşama kadar sokaklara dökülürler mi dökülmezler mi? Belediye'nin önüne gelip beni protesto edip etmezler mi?" diye konuştu.

"KADINA KARŞI EN BÜYÜK SAYGISIZLIK"

Kılıçdaroğlu'nun ifadelerine sahip çıkan CHP milletvekillerinin de ayrımcılık yaptığını söyleyen Başkan Gökçek, "Kadına karşı en büyük saygısızlık. Böyle bir ifadenin arkasına sığınmaya gerek yok. Tenkidin bir milyon tane yolu var. Öyle yap, yapmıyorsan bu saygısızlığın en büyüğü" diye konuştu.

Başkan Gökçek, Türkiye'deki kadınlar ve erkekler adına Kılıçdaroğlu'nu kınadıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

"Kılıçdaroğlu, gerçekten büyük bir gaf yapmıştır. Bu gafının arkasında durması da bu işi suç haline getirmiştir. Kendisini kınıyoruz. Sadece bayanlar adına değil, Türkiye'deki erkekler adına kınıyoruz. Kadına duyduğumuz saygıdan dolayı kınıyoruz. Tek kelimeyle ifade etmek istenirse yaptığı rezilliktir."

"KILIÇDAROĞLU'NUN SÖZÜNÜ UNUTTURMAYACAĞIZ"

Kılıçdaroğlu'nun sözlerini geçmişte kendisinin de yaşadığı bir örnekle değerlendiren Başkan Gökçek, şöyle devam etti:

"Bir dönem hatırlar mısınız? Affedersiniz "cinsel münasebeti" gösteren bir heykel konusunda "Tükürürüm böyle sanatın içine" dedim. Yani derken sanata tükürmedim. O heykeldeki anlama dedim. Aradan 20 yıldan fazla geçti. Hala beni tenkit ediyorlar. Hem de ne, müstehcen bir heykele "Tükürürüm böyle sanatın içine" dediğim için. Kılıçdaroğlu'nun sözünü unutturmayacağız. Gidene kadar her gün kafasına vuracağız. Her gün kafasına çakacağız. Zannetmesin ki bu hafta tepkilerle kaybolur. Herkes bıraksa peşini ben bırakmam. Yani Twitter niçin var, bunun için var. Peşini bırakmayacağım, AK Partililer de bırakmayacak. Seçim boyunca kadınlara saygısızlığını devamlı tekrar edeceğiz. Bakalım işin altından nasıl kalkacak?"

"NAZLIAKA BOŞUNA ÇABALIYOR"

Başkan Gökçek, CHP'den ihraç edilen Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın konuyla ilgili sessiz kaldığı yönündeki soruya da, "Aylin yeniden partiye dönmek için büyük bir çaba içinde. Onun için tabiri caizse Kılıçdaroğlu'na yağ çekiyor. Ama bu yağ kendisini kurtarmaz. Aylin'in partiye dönmesini engelleyen, Kılıçdaroğlu'nu etki altında bırakan bazı unsurlar var. O unsurlar buna müsaade etmez. Boşa çabalıyor" cevabını verdi.

Yorumlar (24)
ali duran 5 yıl önce
Ne kadar solcu dinsiz donsuz varsa bu dizide oynuyor.Peygamber Efendimizin Tahrirde kurduğu Devleti Muhammediyenin devamı olan Devleti Aliyye'i Osmaniyyeyi yalan yanlış ipe sapa gelmeyen palavralarla karalıyorlar
ali duran 2 5 yıl önce
Ali duran fazla konuşma
bahar 5 yıl önce
Harika bi bölümdü
ali duran 5 yıl önce
Osmanlıda Saraydaki kadınlar kapalıydı ve dindardı bu dizideki kadınlar yarı çıplak olduğu gibi ecnebi kadınlardan bir farkı yok gerçek Osmanlı bu değil.Dizide ismi geçen kadınlar ahirette kendilerini şehvet düşkünü gibi oynayan dizideki kadınların yakasına yapışacak hesap soracak
Kızgın yürek 5 yıl önce
Ali Duran mısın nesin sus Bencede ne kadar saçmalamışsın sanki Osmanlı Döndminde yaşamış onları görmüşte laf olsun diye konuşuyorsun ama saçma sapan konuşuyorsun Bencede susss
kisi 5 yıl önce
1.Osmanlı da sarayda çoğu cariye yabancıdır . Eğer ki biraz araştırırsanız padişahların annelerini kökenlerini bulursunuz .

2. Adı üstünde harem olan bir yer yahu şu anki kültürümüzde bile harem yatak odası olan bir yer elbette kadınların güzel giyinecek karaları çekecek hali yok ya ve kadınlar o kadar da açık giyinmiyor dizide ama tabiki bu ölçüt kime veya neye göredir bilemem .

3. Yahu sanane milletten dinsizse sanane imansızsa sanane solcuysa sanane seni ne ilgilendirir izleme kardeşim ha bu arada osmanlı osmanlı diye ya tarihten haberiniz olmaz kulaktan dolmuşlarla osmanlı şöyle iyi veya böyle kötü araştırmadan etmeden . Varya bu ulkenin sizin gibi yobazlar ve cahiller dar gorusluler olduğu surece biz nah bir yere geliri
kösem 5 yıl önce
Herkese merhaba ben kösem bizi izlediğiniz için teşekkürler
Kızgın Yürek 5 yıl önce
İşte bu ya aynen kisi sana ve diziyle ilgili tüm olumlu görüşlere katılıyorum..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@