7m

hyundai

tamfinans

Meclis'te 'Tayyip' tartışması

MECLİS kürsüsünden yaptığı sert eleştiriler nedeniyle AK Parti’nin şimşeklerini sürekli üzerine çeken CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce bu kez AK Partililerden alkış aldı. Olay önceki gün yaşandı. CHP’li Kamer Genç, Erdoğan ile ilgili konuşurken “Tayyip

Siyaset 09.02.2013, 10:55
Meclis'te 'Tayyip' tartışması

MECLİS kürsüsünden yaptığı sert eleştiriler nedeniyle AK Parti’nin şimşeklerini sürekli üzerine çeken CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce bu kez AK Partililerden alkış aldı.

 Olay önceki gün yaşandı. CHP’li Kamer Genç, Erdoğan ile ilgili konuşurken “Tayyip” ifadesini kullanınca AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın “İnsaf be! Bunlar defalarca yalanlandı. Sana yargıya git diyeceğim ama yargıdan önce doktora gitmen lazım. Önce doktora git, akli melekelerine bak ondan sonra gel burada konuş” dedi.

 

Bunun üzerine kürsüye çıkan İnce “Arkadaşlar, zaman zaman burada, o sinir ortamında haddimizi aşan laflar ediyoruz. Ben ülkenin Başbakanına ‘Tayyip’ denilmesini doğru bulmuyorum” deyince, AK Parti sıralarından alkış koptu. İnce şöyle devam etti: “Yargıya değil doktora git demeyi de doğru bulmam. Üçüncüsü ise, bu iddialar Sayın Kamer Genç’in iddiaları değil. Bu iddialar ABD belgelerinin iddiaları. Siz bunun hesabını Sayın Genç’e değil, Amerikalılara sormalısınız.”

.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@