banner556

Mecliste öldürürüm öldürtürüm sesleri

AK Parti Milletvekili Recep Özel, kürsüde konuşma yapan MHP Milletvekili Haydar Akar'a 'O raporları okudun mu, oku da öyle konuş' şeklindeki söz atmasına Akar'ın da, 'Okudum meydancı Recep' sözleri bir anda kavgaya dönüştü.MHP sıralarından AK parti sırala

Siyaset 14.12.2013, 09:05
Mecliste öldürürüm öldürtürüm sesleri

AK Parti Milletvekili Recep Özel, kürsüde konuşma yapan MHP Milletvekili Haydar Akar'a 'O raporları okudun mu, oku da öyle konuş' şeklindeki söz atmasına Akar'ın da, 'Okudum meydancı Recep' sözleri bir anda kavgaya dönüştü.

MHP sıralarından AK parti sıralarına kadar gelen Lütfü Türkkan'ın, 'Ne demek meydancı Recep ne göstereceksin' sözleri Genel Kurul'u karıştırdı.

Genel Kurul’da CHP’li Haydar Akar kürsüde Sayıştay raporlarına ilişkin eleştirilerini gündeme getirirken, Ak Partili Recep Özel, “Raporu okudun mu, daha sayfasını açmamışsın” diye laf attı.


Akar ile Özel arasındaki “meydancı” sözüyle devam eden karşılıklı atışmaya MHP’li Türkkan dahil oldu ve “ne demek meydancı?” diye bağırdı.

ÖLDÜRÜRÜM, ÖLDÜRTÜRÜM

Özel’in “gösteririm sana gel buraya gel” şeklinde karşılık vermesi üzerine Türkkan “neyi gösterecekmiş, bakayım” diyerek Ak Parti grubunun bulunduğu sıralara doğru yürüdü. Bu arada karşılıklı atışmalar devam ederken Türkkan’ın “Avradına gösterecek değil” dediği duyuldu.

Bir anda ortalık karışırken fiziki müdahaleyi araya giren milletvekilleri önledi. “Isparta’ya göndermem, öldürürüm, öldürtürüm” diye tehdit ettiğini öne sürülen Türkkan’ın tartışma sırasında, “senin ettiğin küfürler nedeniyle adam öldürülür” diye bağırdığı duyuldu. Tartışmanın büyümesi üzerine oturuma ara verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@