Koray Aydın'dan istifa açıklaması!

MHP Trabzon İl Başkanlığı'nın bugün aldığı istifa kararının yankıları sürerken konu ile iligli MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın bir çaıklama yayınladı.İşte Koray Aydın'ın açıklaması! MHP Trabzon İl Başkanlığımızın gerekçelerini kamuoyu ile paylaştıkla

Koray Aydın'dan istifa açıklaması!

MHP Trabzon İl Başkanlığı'nın bugün aldığı istifa kararının yankıları sürerken konu ile iligli MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın bir çaıklama yayınladı.

İşte Koray Aydın'ın açıklaması! 

MHP Trabzon İl Başkanlığımızın gerekçelerini kamuoyu ile paylaştıkları üzere almış oldukları istifa kararının Trabzonumuza, partimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını Cenabı-ı Allah’dan niyaz ediyor, istifa eden arkadaşlarımıza atmış oldukları bu cesur, kararlı ve ilkeli adımdan dolayı da tebrik ve takdirlerimi ifade ediyorum.

Bilindiği üzere MHP Trabzon’da son yapılan yerel seçimlerde önemli bir ivme yakalamış, 2011’deki 69 bin 500 olan oyunu Belediye Meclisi Bazında 100 binlere, İlçe Belediye Başkanlıkları bazında da 110 binlere yükseltmiştir. Bu sonuçlar, MHP’nin Trabzon’da 2 Milletvekili kazanacak ve birincilik için yarışacak bir potansiyele eriştiğini açıkça ortaya koymaktadır.

Öte yandan MHP 30 Mart 2014’te Türkiye Genelinde İl Genel Meclisi bazında 51 ilde % 20,71 oyla ikinci parti durumuna yükselmiş, 30 ildeki Belediye Meclis Üyeliği bazında da % 17,82 oranındaki oyla önemli bir sıçrama yapmıştır.30 Mart 2014 Yerel seçim sonuçları,  MHP’nin  yapılacak ilk seçimde “Trabzon’da birinci, Türkiye’de iktidar” hedefi ve potansiyeline sahip bir parti olduğunu açık ve net bir şekilde göstermektedir.

Arkadaşlarımızın istifa kararı, Türkiye’nin adeta kader seçimleri diyebileceğimiz öneme sahip 2015 Milletvekili Genel Seçimleri’nde Trabzon’da en büyük başarıyı elde etmek için atılmış son derece cesur, önemli ve etkili bir adımdır.

MHP Trabzon İl Teşkilatımızın istişareler yaparak almış olduğu bu kararı, kendilerinin de belirttiği gibi; “teşkilatlarımızı daha geniş bir temsil yelpazesine açmak, genç, dinamik, kaliteli ve nitelikli kadrolarla takviye etmek ve yapılacak ilk seçimlerde en yüksek başarıyı elde edebilmek” için  MHP’yi Trabzon’da hiç kimseyi dışlamadan yeniden yapılandırmak, daha geniş bir tabana oturtmak ve daha da büyütmek hamlesi olarak görüyor ve değerlendiriyorum.

Bu kararın altında başka gerekçeler aramak spekülasyondan ibaret olup, MHP ve Ülkücü Hareket’in yıpratılmasına ve zayıflatılmasına hizmet edecektir. Bu bakımdan bütün ülküdaşlarımızın bu süreci sabırla takip etmelerini, birbirleriyle ve Trabzonlu hemşerilerimizle kucaklaşıp istişare ederek MHP’yi büyütme yönünde değerlendirmelerini özellikle istiyor ve bekliyorum.

MHP Trabzon’da bütün teşkilatları ile yeniden yapılanacak, daha dinamik, enerjik ve güçlü bir biçimde “Trabzon’da birinci, Türkiye’de iktidar” hedefine kilitlenecektir.

MHP Trabzon İl Teşkilatımızın Başkan ve yönetim kurulu üyelerine şimdiye kadar yaptıkları son derece önemli ve değerli hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, yeniden görevlendirilecek arkadaşlarımıza da partimize, ülkümüze, ülkemize ve Trabzonumuza hizmet yolunda üstün başarılar diliyorum.
 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler