7m


7m

hyundai

Kılıçdaroğlu'na biber gazlı müdahale

Birinci Meclis'e yürümek isteyen Kılıçdaroğlu ve CHP'li vekillere polis biber gazıyla müdahale etti.Cumhuriyet Halk Partisi, İşçi Partisi ve 40'a yakın sivil toplum örgütü, Ankara Valiliği'nin yasaklama kararına rağmen Ulus'taki ilk Meclis önünde 29 Ekim

Siyaset 29.10.2012, 13:49
Kılıçdaroğlu'na biber gazlı müdahale

Birinci Meclis'e yürümek isteyen Kılıçdaroğlu ve CHP'li vekillere polis biber gazıyla müdahale etti.

Cumhuriyet Halk Partisi, İşçi Partisi ve 40'a yakın sivil toplum örgütü, Ankara Valiliği'nin yasaklama kararına rağmen Ulus'taki ilk Meclis önünde 29 Ekim kutlaması yapmak için toplandı.

 Ancak polis Anıtkabir'e yürüyüşe izin vermedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için milletvekilleri CHP liderinin önündeki barikatı açmaya çalıştı. Vekillerin bu hamlesi üzeine polis de barikatın önünde mevzilendi.

Baruthane Kavşağı'nda ise Birinci Meclis'e yürümek isteyen gruba polis biber gazıyla müdahale etti.

Arbedenin ardından Kılıçdaroğlu'nun korumaları barikatı geçti. Kılıçdaroğlu barikatı yararken polis gaz bombası attı. Kılıçdaroğlu'nun korumaları ile polis arasında yumruklaşmaya varan tartışmalar yaşandı.


Yorumlar (2)
Yunus Erbas 10 yıl önce
Provekatörlere biber gazi haktir gidin adam gibi kutlayin bayramimizi
Barış YÜCESAN 10 yıl önce
Türkiye'nin en önemli milli bayramı isteyen istediği gibi istediği yerde kutlar veya kutlamaz,bu sadece kişinin seçimidir.Kime ne ve kim karışıabilir.Yapılan rezilliktir.Korku ve yasak imparatorluğu kurmak isteseler de bu hiç bir zaman gerçekleşemeyecektir.Özellikle de bu tip halkın sahiplendiği konularda.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@