7m

uzungöl yayla otel

Kılıçdaroğlu istifa etmeli!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Sandıkları okusa sayın Kılıçdaroğlu'nun konuşmaktan yana istifa edip gitmesi lazım" dedi.Bozdağ, tebrik ziyaretleri kapsamında geldiği Yozgat'ın Sorgun ilçesinde AK Parti Seçim İrtibat Bürosu'nda partililere hitap etti. Yerel

Siyaset 05.04.2014, 09:37
Kılıçdaroğlu istifa etmeli!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Sandıkları okusa sayın Kılıçdaroğlu'nun konuşmaktan yana istifa edip gitmesi lazım" dedi.

Bozdağ, tebrik ziyaretleri kapsamında geldiği Yozgat'ın Sorgun ilçesinde AK Parti Seçim İrtibat Bürosu'nda partililere hitap etti. Yerel seçimlerin hem iktidara hem de muhalefet partilerine mesajlar verdiğini ifade eden Bozdağ, milletin, AK Parti'nin Türkiye partisi olduğunu, diğer partilerin ise bunu başaramadığı mesajını ilettiğini dile getirdi.

SON DERECE ÖNEMLİ BİR MESAJ

Seçimin en büyük mesajlarından birinin de Türkiye'yi karıştırmak isteyenlere olduğunu ifade eden Bozdağ, şöyle konuştu:

"Sokağı karıştırmak isteyenlere, şiddete çanak tutanlara, şiddeti tahrik edenlere, polisi, jandarmayı taşlayanlara, kamunun araçlarına, özel araçlara zarar verenlere, ortalığı meydan muharebesine çevirenlere de ve bunlara destek olanlara da bu işi yapanları kutsayan siyasilere de ve bizzat bu işi yapanlara da büyük bir ders ve mesaj vermiştir. 'İktidarları sokakta arayanlara iktidar yüzünü göstermem. O yüzden şiddete hayır, istikrarsızlığa, kaosa, sokağı karıştırmaya, sokağı karıştıranlara, sokağı karıştırmak isteyenlere, sokağı karıştırmak isteyenlere alkış tutanlara hayır' mesajı vermiştir. Bu da son derece önemli bir mesajdır. Vatandaş, Türkiye'yi Suriye'ye dönüştürmek isteyenlere, Ukrayna'ya çevirmek isteyenlere, kargaşanın olduğu ülkelere çevirmeyi ibadet zanneden alçaklara buradan bir cevap vermiştir. 'Bu ülkenin karışmasına, karıştırılmasına, insanlarının birbirinin karşısına dikilmesine müsaade etmeyiz mesajını vermiştir."

SONRAKİ GÜNDEM CUMHURBAŞKANLIĞI

Bundan sonra Türkiye'nin gündeminin Cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmaları olacağını belirten Bozdağ, "Önümüzdeki günler Cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmaları ile geçecektir. Bu tartışmalar Türkiye'nin gündemini belirleyecektir. Şimdi ana gündem Türkiye'nin Cumhurbaşkanı kim olacaktır. Adaylar ne olacaktır ve neler ortaya çıkacaktır falan. Şimdi bakıyorsunuz Kılıçdaroğlu diyor ki, 'falan cumhurbaşkanı olamaz filan olmaz' diye konuşuyor. Sayın başbakanımızla ilgili de konuşuyor. Ama sandıkları okumuyor. Sandıkları okusa Sayın Kılıçdaroğlu konuşmaktan yana istifa edip gitmesi lazım" değerlendirmesini yaptı.

KILIÇDAROĞLU MESAJI ALMAMIŞ

Milletin yerel seçimlerde, cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik olarak da bir ders verdiğine işaret eden Bakan Bozdağ, şöyle devam etti:

"Sayın Başbakanımıza Yozgatlılar, Sorgunlular, Türk milleti şunu söyledi; 'sayın Başbakanımız siz ülkeyi başarıyla yönettiniz. Eğer yeni dönemde Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığına aday olmak isterseniz Yozgatlı, Sorgunlu, 77 milyon Türk milleti senin Cumhurbaşkanlığını desteklemeye hazırdır' mesajını vermiştir. 'Duamızla, desteğimizle biz senin yanındayız' mesajını da vermiştir. Onun için bu mesajı almayanların iyi okuması lazım. Bir daha bir daha okuması lazım. Ama belli ki Kılıçdaroğlu mesajı almamış."

'ÇEKİLİYORUM' DEMESİ LAZIM

Demokratik ülkelerde seçimlere partilerin iddialı bir şekilde girdiğini anımsatan Bozdağ, muhalefet partilerinin ise Türkiye'de mazeret üreterek iktidara suç bulmaya çalıştığını anlattı. Bozdağ, şunları kaydetti:

"Bakın şu anda Ankara'yı kaybettiler mazeret peşindeler, İstanbul'u kaybettiler mazeret peşindeler, Antalya'yı kaybettiler mazeret peşindeler, her yeri kaybettiler mazeret peşindeler, yenilmekten, yenilgiden zafer türküsü çağırmayı bir marifet biliyorlar. Eğer demokrasiyi içselleştirmiş olsalardı, hakikaten Türkiye'de demokratik teamüller güçlü olmuş olsaydı, seçimin sonuçlarının açıklandığı akşam Kılıçdaroğlu da istifasını sunardı, Bahçeli de istifasını sunardı. Millete dönüp derdi ki, 'ben size layık değilim, zira sizin verdiğiniz oylar benim bu işe layık olmadığımı gösteriyor, ben bunu anladım, layık olan arkadaşlarımız gelsin diye görevimden çekiliyorum' demesi lazım. Ama böyle bir şey yok. Türkiye'nin her yerini kaybettiler hala başarı hikayesi yazıyorlar. Muhalefet partileri bu dersleri iyi okumalı ama okumuyorlar. Okumayınca da maalesef dersi geçemiyorlar. Milletten geçer not alamıyorlar. Ben inanıyorum ki, bunun gideceği yok. Bir dahaki sandıkta öyle bir tokat vurun ki bir daha yenilgiden 'biz başardık' lafını söylemeye hicap duysunlar, yüzleri kızarsın ve artık bu kadar kötü sonuçtan sonrada 'başarılıyız' lafını kuramayıp çekip gitsinler."


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@