alexa metrics

banner536

Kadın milletvekilleri Meclis'te dans etti!

Tüm dünyada kadına yönelik şiddeti protesto etmek için düzenlenen dans etkinliğine katılan kadın milletvekilleri, Meclis basın koridorunda dans etti. Erkek vekiller de kadın vekillerle halay çekerek protestolarına destek verdi. One Billion Rising (Şiddete

Siyaset 14.02.2013, 14:35
Kadın milletvekilleri Meclis'te dans etti!

Tüm dünyada kadına yönelik şiddeti protesto etmek için düzenlenen dans etkinliğine katılan kadın milletvekilleri, Meclis basın koridorunda dans etti. Erkek vekiller de kadın vekillerle halay çekerek protestolarına destek verdi. 

One Billion Rising (Şiddete Karşı 1 Milyon ayaklanma) etkinliği kapsamında, kadına yönelik şiddeti protesto eden kadın milletvekilleri Meclis basın koridorunda dans etti. Etkinliğe AK Parti Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Azize Sibel Gönül, AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur ile CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve Manisa Milletvekili Özgür Özel katıldı.
Özellikle AK Partili Bahçekapılı ve CHP'li Nazlıaka'nın birlikte yaptıkları dans beğeni topladı. Kadın Milletvekilleri yabancı bir şarkıda halay çekerek protestolarını Türk usulü de gerçekleştirmiş oldu. Halaya Ağbaba ve Özel ile kadın gazeteciler de katıldı.
 
"BURADA PARTİ YOK, HEPİMİZ TEK YÜREĞİZ"
 
Etkinliğin sonunda tüm milletvekilleri etkinlikle ilgili açıklama yaptı. AK Parti Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, bugün dünyada '1 milyar kadının ayağa kalkıyor' etkinliği olduğunu ve Türkiye'den bu etkinliğe katılım olduğunu belirterek, "Biz de TBMM de kadın parlamenterler ve basında çalışan kadın arkadaşlarımızla birlikte katılmak istedik.
 
Erkek parlamenter arkadaşlarımız da bize eşlik ettiler. Bugün burada hiçbir parti yok, hepimiz tek yürek halinde 'kadına yönelik şiddete hayır' diyoruz" dedi.CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da, "Dünya yerinden oynar, kadınlar özgür olsa" dedi.
 
Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Azize Sibel Gönül de, "Kavgayı ağacın yaprağına yazmak isterdim, Sonbahar gelsin yaprak dökülsün diye. Nefreti bulutların üstüne yazmak isterdim, yağmur yağsın, bulutlar yok olsun diye. Öfkeyi karların üstüne yazmak isterdim, güneş açsın karlar erisin diye. Sevgiyi ve dostluğu tüm insanların ve yeni doğmuş bebeklerin kalbine yazmak isterdim, onlar büyüsün tüm dünyayı sarsın diye" şeklinde konuştu.
 
CHP Manisa Milletvekili Özgür ise, Meclis'teki tüm erkek parlamenterler adına dünyanın bu en büyük, en vicdan sahibi ve en önemli gücünün karşısında saygıyla eğildiklerini belirterek, "Savaşlar olmasın, çocuklar ölmesin, şeker de yiyebilsinler. Kadınlar ölmesin, dans edebilsinler ve dünyayı bizim için ve tüm evren için daha güzel kılabilsinler. Hepsini çok seviyoruz, hepsinin önünde saygıyla eğiliyoruz" dedi. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@