Kabinede büyük revizyon: Hangi bakanlar gidecek?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , 10 yıllık başbakanlık döneminin en kapsamlı kabine revizyonuna hazırlanıyor. Yerel seçimlerde aday gösterilen 3 bakanın yerine değişiklik planlayan Başbakan Erdoğan, Türkiye'yi sarsan 'yolsuzluk operasyonu'na adı karışan 4

Kabinede büyük revizyon: Hangi bakanlar gidecek?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , 10 yıllık başbakanlık döneminin en kapsamlı kabine revizyonuna hazırlanıyor. Yerel seçimlerde aday gösterilen 3 bakanın yerine değişiklik planlayan Başbakan Erdoğan, Türkiye'yi sarsan 'yolsuzluk operasyonu'na adı karışan 4 bakanla beraber neredeyse kabinenin yarıya yakınını yenileyecek.

MUHTEMEL KABİNE LİSTESİ BAŞBAKAN'IN CEBİNDE

Muhtemel kabine listesinin Başbakan Erdoğan'ın cebinde olduğu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştükten sonra son rötuşları yapacağı söyleniyor. Yeni kabinenin bugün açıklanması bekleniyordu. Ancak bütçe görüşmelerinin son günü olması nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın Pakistan'a yapacağı seyahat sonrasına kalabileceği söyleniyor.

8 BAKANA YOL GÖRÜNDÜ

Bugüne kadar sınırlı değişikliklerle yetinen Erdoğan'ın en az 8 bakanı kapsayan kapsamlı bir revizyona gitmesi bekleniyor. Belediye başkan adayları olan Binali Yıldırım, Sadullah Ergin ve Fatma Şahin'e operasyonla çocukları gözaltına alınan 3 bakan (Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Erdoğan Bayraktar) ve ismi operasyonda geçen Egemen Bağış'ın eklenmesine kesin gözüyle bakılıyor.

"SİZİ RAHATLATMAK İÇİN İSTİFAYA HAZIRIZ"

Bu 4 isim önceki gün Başbakan Erdoğan'la yaptıkları görüşmede "Sizi rahatlatmak için istifaya hazırız" dedi. Partinin önemli bazı isimleri de istifanın gerekliliği görüşünü dile getirdi. Bu isimlere 2-3 bakanın daha dahil edilerek kapsamın genişlemesine sürpriz olarak bakılmıyor.

DEĞİŞMESİ BEKLENMEYEN İSİMLER

Başbakan Erdoğan'ın kabine tercihi merak konusu. Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun yerlerinin değişmesi beklenmiyor.

ADALET BAKANLIĞI KOLTUĞUNA BOZDAĞ

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Adalet Bakanlığı'nın en güçlü adayı. Diğer aday Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop. İçişleri Bakanlığı için sürpriz bir isim gündemde. Başbakanlık Müsteşarı Efgan Ala'nın bu koltuğa oturabileceği söyleniyor.

KABİNENİN KADIN BAKANI

Kabinede en az 1 kadın bakan olacak. Fatma Şahin'in yerine Öznur Çalık, Halide İncekara, Fazilet Dağcı Çığlık'ın adları geçiyordu. Aile Bakanlığı için iki akademisyen kökenli kadın milletvekilinin ismi daha geçmeye başladı: İstanbul Milletvekili Prof.Dr.Tülin Daloğlu ile Sakarya milletvekili Ayşenur İslam.

AK Parti Grup Başkanvekillerinden Nurettin Canikli en güçlü bakan adaylarından. Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Genel Sekreter Haluk İpek'in isimleri de gündemde.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
EMRE NEHIR
EMRE NEHIR - 6 yıl Önce

Keşke sende şu Görevden Gitsen Başbakan başka birşey istemiyorum şu Ülkeyi bölmeden..

osman osman
osman osman - 6 yıl Önce

gelenlerin de yiyici olması gerekiyor. akp'nin çarkları bu şekilde işliyor. kimse orada babasının hayrına durmuyor. ama milletin adalet anlayışını tamamen bitirdiler. artık herkes biliyor ki adalet kanunlar bir tek garibana işliyor.

s.eyüboğlu
s.eyüboğlu - 6 yıl Önce

Çürük elmalar ayıklanır, yola devam edilir. koptu geliyor şanlı ecdadın torunları. önce 2023 sonra 2071 hedefler.

serkan öztel
serkan öztel - 6 yıl Önce

#HerGüleneKanmayızErdoğanBayraktarıBırakmayız

#HerGüleneKanmayızErdoğanBayraktarıBırakmayız

#HerGüleneKanmayızErdoğanBayraktarıBırakmayız

kemal sadık
kemal sadık - 6 yıl Önce

YEDİRTMEYİZZZZZZ..İnandına Büyük TÜRK ..RECEP TAYYİP ERDOĞAN...İnadına AKPARTİ....Bütün Komplocular tarafından böyle BİLİNE...

ibrahim halil
ibrahim halil - 6 yıl Önce

Başbakan kendi ağzı ile dedi bir yerde hırsızlık varsa aşağılara deyil en tepeye bakın. hırsızlık oğuldan babaya deyil babadan oğula geçer diye. Tek doğru lafı bu adamın ama bakıyorum söğüşlenen gariban seçmen hala sadakatle güdülüyor. hayırlı işler söğüşlenenler.

ibrahim halil
ibrahim halil - 6 yıl Önce

Arıza hırsızda deyil , soyulan, söğüşlenen, Tüyleri yolunan saf ev sahibinin hala yarabbi şükür demesinde. Böyle %50 oldukça daha çook Ayakkabı kutusu lazım bize.

sungur aslan
sungur aslan - 6 yıl Önce

akp den çürüklari ayırmaya kalksak ortada sağlam 1-2 kişi kalır. biz akp lilerin yediklerini biliyordukta ispatlanamıyordu. şimdi oda ispatlandı. ama bunlar sadece bir kısmı. bunlardan başka bir sürü yiyen var, milletin parasını cukka edenler var. başbakan önce kendisnin ve oğlunun servetini açıklasın. ne zaman zorda kalsa hemen dini terimler kullanıp kendi yandaşlarına mesaj veriyor. dürüst olsa o iddalara karışanları görevden alır, o polislere ödül verirdi. ama bu ülkenin başına dürüst adamlar gelmeyecek gibi. çünkü bu millet dürüst değil. hala hırsızı savunanlar var. bu milletin ciddi hakiki din eğitimine ve ahlakına ihtiyaç var

SIRADAKİ HABER

banner513