İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı duygulandıran o kadın

IŞİD'ın Kobani'nin çevre kasaba ve köylerine yönelik yaptığı saldırılar nedeniyle binlerce Suriyeli yanlarına aldıkları birkaç parça eşya ile yollara döküldü. Kentin boşaltılma anlarında ise ortaya bazı çarpıcı görüntüler çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kob

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı duygulandıran o kadın
IŞİD'ın Kobani'nin çevre kasaba ve köylerine yönelik yaptığı saldırılar nedeniyle binlerce Suriyeli yanlarına aldıkları birkaç parça eşya ile yollara döküldü. Kentin boşaltılma anlarında ise ortaya bazı çarpıcı görüntüler çıktı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kobani'den kaçarken bitkin bir halde yerde sürüklenerek Türkiye sınırına geçmek isteyen engelli bir kadının görüntülerini izleyince duygulandı.
 
Kameraya yansıyan görüntülerden birinde, yürümekten bitkin düşerek yerde sürünen bir kadının, askerlerin yardımıyla ayağa kalkmaya çalışması görenleri derinden etkiledi.
 
IŞİD zulmünden kaçarak Türkiye sınırına kadar bitkin bir halde yürüyen kadının bu halini izleyip etkilenen isimlerden biri de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dı.
 
"O BOMBALARIN ALTINDA NASIL BIRAKIRSINIZ"
 
IŞİD tarafından kaçırıldıktan 101 gün sonra serbest kalan Musul Başkonsolosluğu çalışanlarını Çankaya Köşkü’nde kabul eden Erdoğan izlediği görüntüleri ve duygularını şöyle ifade etmişti: “Şu anda 1 milyon 300 bin Suriyeli ve Iraklıyı eğer topraklarımızda bir ensar anlayışı ile misafir ediyorsak bu milletin büyüklüğünün ifadesidir. Bunun bize getirdiği bazı sıkıntılar yok mu? Var. Bunların da farkındayız. Ancak hiç unutmayın ki bombaların altında onları bırakmak çok büyük bir zulüm olurdu. Büyüklüğümüze yakışan da bırakın biraz sıkıntı biz çekelim ama o insanlara ev sahipliği yapmak bizim tarih boyunca bu Türkler var ya bunlar, o bombaların altında kaçan hele hele dün televizyonda engelli bir yaşlı teyzenin sürünerek bizim topraklara geçişini gördüm. Şimdi onu siz o bombaların altında nasıl bırakırsınız? Biz ecdadımızdan aldığımız o ahlak, medeniyet anlayışını, oluşan kültürümüzü bugün de yaşamak gelecekte de yaşatmak durumundayız. Şu anda yaptığımız da budur."
 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler