İstanbul'un çok ciddi sıkıntıları var

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "İstanbul'un 14 milyon nüfusu ile ulaşımda, teknik altyapı da ciddi sıkıntıları var" dedi.Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Esenler Belediyesi S

Siyaset 15.12.2012, 16:06
İstanbul'un çok ciddi sıkıntıları var

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "İstanbul'un 14 milyon nüfusu ile ulaşımda, teknik altyapı da ciddi sıkıntıları var" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Esenler Belediyesi Sabahattin Zaim Üniversitesi ve İstanbul İktisatçılar Derneği'nce Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Davutpaşa Yerleşkesi'nde düzenlenen "Şehir ve Ekonomi" konulu Sabahattin Zaim İslam ve Ekonomi Sempozyumu'na katıldı.

2007 yılında hayatını kaybeden Prof. Dr. Sabahattin Zaim'in kısa biyografisinin izlenilmesiyle başlayan sempozyumda öncelikle Numan Kurtulmuş konuştu. Konuşmasında Prof. Dr. Sabahattin Zaim'e ilişkin anılar anlatan Kurtulmuş, Sebahattin Zaim ile birlikte çalışma imkanı bulduğunu belirtti. Zaim'in çalışmaları hakkında bilgi veren Kurtulmuş'un ardından kürsüye Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar çıktı.

BAYRAKTAR: İSTANBUL'DA CİDDİ SIKINTILAR VAR

Konuşmasına Prof. Dr. Sabahattin Zaim'i anarak başlayan Bakan Bayraktar, şehircilik hakkında bilgiler verdi. Bazı şehirlerin tarihsel, bazılarını da İslam ile birlikte şekillendiğini belirten Bakan Bayraktar, "Sanayileşme ile birlikte şehirler değişti. Ekonomi ve sanayi şehrin içine girdi. Manadan uzaklaşan yapılar ortaya çıktı. İstanbul'da da var bu yapılardan. Bizdeki yoğun göç şehirleri çarpıttı. İçinden çıkılmaz hale gelindi. Özellikle İstanbul çok göç aldı. İstanbul'un 14 milyon nüfusu ile ulaşımda, teknik altyapı da ciddi sıkıntıları var" dedi.

İstanbul'un düzenli bir yapılaşmaya gitmesi için çalıştıklarına dikkat çeken Bayraktar, hükümet olarak şehirlerde oluşan çarpık, salaş, kaçak ve dayanıksız yapılardan kurtulmak için uğraş verdiklerini belirtti. Bakan Bayraktar konuşmasının ardından Prof. Dr. Ahmet Tabak'a, İslam ve ekonomi alanında yaptığı çalışmalardan ötürü 'Sabahattin Zaim İslam ve Ekonomi' ödülünü verdi.

 

 

 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@