İnce'den sert yanıt

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine oy veren delegeleri aşağıladığını öne sürerek, "Makarnacı, kömürcü diye seçmeni aşağılayan bir yapı var Türkiye'de. Makarna, kömür veriyormuş, insanlar da AKP

Siyaset 10.09.2014, 19:03
İnce'den sert yanıt
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine oy veren delegeleri aşağıladığını öne sürerek, "Makarnacı, kömürcü diye seçmeni aşağılayan bir yapı var Türkiye'de. Makarna, kömür veriyormuş, insanlar da AKP'ye oy veriyormuş. Bu seçmeni aşağılayan mantıkla delegeyi aşağılayan mantık aynı mantık. Bu mantıktan iktidar çıkmaz" dedi.
 
Partililere seslenen İnce büyük hasreti gidermek için bir yolculuğa çıktığını belirterek şöyle konuştu:
 
"Siyaset dik duranların işidir. Siyasette bir büyük yolculuğa çıkarken aşkı da görürsünüz, ihaneti de görürsünüz. Bolu milletvekili sevgili kardeşim Tanju Özcan da bu büyük yolculukta beni hiç yalnız bırakmayan arkadaşımızdır. Emin olun ki bir haksızlığa, bir direnişe öncülük yapan, bana göre Tanju Özcan Bolu'nun çağdaş Köroğlu'sudur. Sınavlarda çocuklarımızın soruları çalındı, sandıklarda oylarımız çalındı. En son baktık ki en son mahallemiz çalınmış. Mahallemizi bile çalıyorlar. İşte böyle herşeyin çalındığı bir ortamda IŞİD'e unsur diyen, kafa kesen teröristlere terörist bile diyemeyen bir iktidar Çarşı'ya darbeci diyor. Çarşı darbeye karşı bir kere. Dik duran, muhalif olan herkesi darbecilikle suçlayan bir iktidar var. Hırsızlık onlarda, yağma onlarda, darbe paranoyası onlarda."
 
'GENEL BAŞKAN'IN AÇIKLAMALARINA ÜZÜLDÜM'
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına üzüldüğünü anlatan İnce, açıklamalarına şöyle devam etti:
 
"Bana oy verenleri aşağılıyor. 'Koltuk için oy vermediler' diyor. Sayın genel başkan önce parti meclisi üyeleri ve milletvekillerinin oy kullandığı sandığa bak. Kimin o koltuk için oy kullandığını daha iyi görürsün. Bu mantık doğru değil. Bu delegeyi aşağılamaktır. Seçmeni aşağılamakla delegeyi aşağılamak aynı şeydir. Elitist diyor ya sayın genel başkan, işte sana elitist mantık. Makarnacı, kömürcü diye seçmeni aşağılayan bir yapı var Türkiye'de. Makarna, kömür veriyormuş, insanlar da AKP'ye oy veriyormuş. Bu seçmeni aşağılayan mantıkla delegeyi aşağılayan mantık aynı mantık. Bu mantıktan iktidar çıkmaz."
 
'İŞ KAZASI DEĞİL CİNAYET'
 
Gazetecilerin İstanbul'da yaşanan asansör faciasının hatırlatması üzerine İnce şunları söyledi:
 
"Asansörlerde, derelerde insanlarımız ölüyor. Bunlar iş kazası değil, cinayet aslında. Hangisinin altına bakarsanız ya bakanlığın ihmali, ya AKP'ye yakın bir müteahhit çıkıyor. İmara açılan dere yataklarında insanlarımız boğularak ölüyor. Asansörlerde, madenlerde ölüyor. Bu AKPi'nin 12 yıldır sürdürdüğü iş hayatı politikalarının bir sonucudur."


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Ali Papa 7 yıl önce
DSP yi son senelerde pek takip etmedim ama,Muharrem İnce ve ekibi DSP ye geçerde yeni bir oluşum başlatırlarsa,2015 te CHP den fazla oy alırlar ve CHP de barajı aşar.En kötü ihtimal CHP + DSP nin vekil sayısı bugünkü CHP den fazla olur.Sadece CHP ile 2015 e giderlerse % 20 nin üstüne çıkmak trilyonda bir ihtimal olur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@