İnce'den hükümete sert eleştiri

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Ergenekon ve Balyoz davaları sanık ve hükümlülerinin yeniden yargılanmaları tartışmalarıyla ilgili, "Bunlar hükümlü değil tutsak, bunların derhal serbest bırakılmaları lazım. Yargılamaya ne gerek var" dedi.İnce, TBMM'd

İnce'den hükümete sert eleştiri

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Ergenekon ve Balyoz davaları sanık ve hükümlülerinin yeniden yargılanmaları tartışmalarıyla ilgili, "Bunlar hükümlü değil tutsak, bunların derhal serbest bırakılmaları lazım. Yargılamaya ne gerek var" dedi.

İnce, TBMM'de düzenlediği basın toplantısı öncesinde gazetecilere yeni yıl çikolatası dağıttı.

Ergenekon ve Balyoz davaları ile ilgili yeniden yargılanma tartışmalarıyla ilgili İnce, "Bunlar hükümlü değil tutsak, bunların derhal serbest bırakılmaları lazım. Yargılamaya ne gerek var" dedi. İnce, tutuklu milletvekilleri ile ilgili olarak, "Milletvekillerinin yeri TBMM'dir. Ne gerekiyorsa gelsinler yapalım" diye konuştu. Gazetecinin tutuklu milletvekilleri ile ilgili ısrarlı soruları karşısında İnce, "Onu AK Parti'ye sorun, bana bile AK Parti dedirttiniz" dedi.

Sabahat Tuncel ile ilgili verilen kararın sorulması üzerine İnce, "Meclis Başkanı'nın tavrı önemli burada. Biz CHP olarak 550 milletvekili için aynı noktada duruyoruz. Meclis Başkanı'nın tavrı bunu belirleyecek" diye konuştu.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
hamza seyis
hamza seyis - 6 yıl Önce

çocuk gibi kavga ediyorlar. hala siyasi çıkar. bırakın artık siyaseti devlet elden gidiyor. bu saldırı ekonomiyedir. siz devletle işbirliği yapın.Türk milleti burda korkmayın oyunu kullanacak kaçmıyor. ama ekonomiye yapılan saldırıyı bari siz görün. millete yapılan saldırıyı siz görün. burda art niyet olduğu kesin seçime 2 ay kala yapılmış planlı bir iş bu. milleti salak yerine koymayın. kenetlenin. bu millet maaşınızı çalışır öder korkmayın.

ayhan barotcu
ayhan barotcu - 6 yıl Önce

bunların işi gücü zaten bu memleketle işleri yok ki koltuk sevdalıları hoş o koltuğuda dolduramazlar ançak konuşurlae işlerine geldiği gibi

SIRADAKİ HABER

banner513