İktidara gönderme yaptı

İstanbul Şişli Belediyesinin eski Başkanı Mustafa Sarıgül, ömür boyu iktidarda kalmak diye bir şeyin olmayacağını söyledi. Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesini ziyaret eden Sarıgül, Atatürk Mahallesi İstanbul Caddesi’nde Ensan Mühendisliğin açılış törenine

Siyaset 13.08.2014, 16:32
İktidara gönderme yaptı
İstanbul Şişli Belediyesinin eski Başkanı Mustafa Sarıgül, ömür boyu iktidarda kalmak diye bir şeyin olmayacağını söyledi.
 
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesini ziyaret eden Sarıgül, Atatürk Mahallesi İstanbul Caddesi’nde Ensan Mühendisliğin açılış törenine katıldı. Açılışta şarkılarla karşılanan Sarıgül’e Lüleburgazlılar büyük ilgi gösterdi.
 
Açılış töreninde konuşma yapan Mustafa Sarıgül, hükümetin ömür boyu iktidarda kalmayacağını ancak kendilerinin de daha çok koşmaları, planlamaları ve çalışmaları gerektiğini söyledi.
 
"14 PARTİ BİZİM ALDIĞIMIZ OYU ALAMADI"
 
Sarıgül, konuşmasında "Demokrasi de böyle bir olaydır. Daha çok çalışmamız, koşmamız ve planlamamız lazım. İnanın ki biraz daha fazla koşulsa çok başka bir şey olabilir. Koca İstanbul seçimini yüzde 3 oy gibi çok az bir farkla kaybettik. Bugün düşünün ki 14 parti İstanbul’da bir araya geldi, bizim aldığımız oydan çok daha aşağı bir oy aldı. Siyasi yaşam şöyle bir olaydır. Gideceksiniz, tekrar geleceksiniz. Görevde bulunduğumuz sürece ilginizi, becerinizi, yeteneklerinizi birleştirdiğiniz ve uzun süre emek verdiğiniz arkadaşları göreceksiniz. Bakalım onlar makam dostları mı, sahte dostlar mı yoksa gerçek dostlar mı? Ben gördüm ki benim dostlarım yüzde 99 çok iyi seçmişim, çok iyi karar vermişim" ifadelerini kaydetti.
 
Lüleburgaz’da olmaktan dolayı son derece memnun olduğunu ifade eden Sarıgül, "Trakya’nın çok muhteşem olması lazım. Trakya’nın tarlalarına bakıyorum mutsuz ve huzursuzluk var. Ayçiçeğine bakıyorum, arzu ettiğimiz noktada değil. Neden İsviçre’de, Berlin’de, İsveç’teki marketlerde bizim ayçiçeğimiz olmasın" dedi.
 
Ensan Mühendisliğin açılış kurdelesini kesen Mustafa Sarıgül açılışın ardından Evrensekiz ve Ahbetbey beldelerini de ziyaret etti.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@