7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Haydar Baş doğuda zirve yaptı!

Haydar Baş'ın genel başkanlığını yürüttüğü Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Hakkari'de yüzde yüzde 2.5 oy alarak 3. parti oldu. BTP, Bitlis'te yüzde 1.8; Mardin'de yüzde 2 (5. parti konumunda), Tünceli'de yüzde 1.39, Batman'da yüzde 1, Diyarbakır'da yüzde

Siyaset 01.04.2014, 13:26
Haydar Baş doğuda zirve yaptı!

Haydar Baş'ın genel başkanlığını yürüttüğü Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Hakkari'de yüzde yüzde 2.5 oy alarak 3. parti oldu. BTP, Bitlis'te yüzde 1.8; Mardin'de yüzde 2 (5. parti konumunda), Tünceli'de yüzde 1.39, Batman'da yüzde 1, Diyarbakır'da yüzde 0.7, Şırnak'ta yüzde 1.1, Kilis'te yüzde 1.82 oranında oy aldı.

İSİM KARIŞIKLIĞINDAN DOLAYI MI?

BTP'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde bu kadar oy almasının nedeni olarak, parti isminin BDP (Barış Ve Demokrasi Partisi) ile karıştırılması nedeniyle olabileceği belirtiliyor. Haydar Baş'a yakınlığı ile bilinen Yeni Mesaj Gazetesi ise, "Suriye'deki çatışmalar ve Prof. Dr. Haydar Baş'ın Ehl-i Beyt açılımının" partinin bölgede oy oranını artırdığını iddia etti. 


Yorumlar (2)
Ahmet Tabakoğlu 8 yıl önce
BBP, BTP, SP bunların birleşmesi lazım görüşleri aynı olan partiler.
MURAT BAŞKAN 8 yıl önce
hoca bana gelse deseki ben neden oy alamıyorum hemen hocaya 6-7 maddelik bir liste yaparım akabinde ilk seçimde zirveye çıkar mesela ilk madde biz bir hane bakamıyoruz hocada 4 hane var ne ayak bu hoca :)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@