alexa metrics

banner536

Hakan Şükür: "Aslında Türk değilim"

 AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, katıldığı bir söyleşide kendisine yöneltilen Kürt sorunuyla ilgili soruya yanıt verdi. AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür, Burdur'da zihinsel engellilerle maç yaptı, Mehmet Akif Ersoy Üniv

Siyaset 22.02.2013, 19:45
Hakan Şükür:

 

AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, katıldığı bir söyleşide kendisine yöneltilen Kürt sorunuyla ilgili soruya yanıt verdi.
 
AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür, Burdur'da zihinsel engellilerle maç yaptı, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ) düzenlenen söyleşiye katıldı.
 
Hakan Şükür, Burdur programı kapsamında Hüsnü Bayer Spor Salonu'nda zihinsel engellilerle futbol maçı yaptı. Şükür'e engelliler ve karşılaşmayı izleyen öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
 
Şükür, daha sonra Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde düzenlenen söyleşiye katıldı.
 
Söyleşide bir öğrencinin Kürt sorunuyla ilgili sorusu üzerine Şükür, şöyle konuştu:
 
''Bugün yapılmak istenenleri hiç kimsenin kenara atmaması lazım. Ama buradan güç alan başka düşünceler de var. Yani bunun böyle olmasını istemeyen düşünceler de var. Bizim hassasiyetlerimiz belli. Ülkesi, bütünlüğü, mezhebi, dini, dili, ırkı ne olursa olsun, etnik kökeni ne olursa olsun, beraber yaşama, beraber bazı şeyleri çözme adına çok önemli.
 
Bugün çok net görüyorsunuz kamuoyunda. Kolay bir süreç değil. Sizin attığınız adımlara ne kadar adım gelecek onu hep beraber göreceğiz. İnşallah daha sık beraber olur, daha fazla sorunlarımızı konuşup bu dostluğu kardeşliği pekiştirmek istiyoruz. Başta Kürt kardeşlerimizle olmak üzere.
 
Ben bir Arnavut'um. Aslında bu açıdan bakarsanız Türk değilim. Ama bu topraklarda ekmek yedim. Bu topraklarda yaşıyorum. Geçmiş dönemde kalıplara bölünmüşlük nasıl varsa, etnik kökenlere bölünmüşlük de maalesef oldu. Bunları yönetmek çok zor. Herkes bir hak arayışı içinde oldu. Bunları devlet olarak vermek ve kafa yormak, bunlarla ilgili çalışma yapmak zorundasınız. Bugünün iktidarı olarak biz de bunu yapıyoruz.''
 
DROGBA VE SNEİJDER YORUMU
Şükür, söyleşi sonrası gazetecilerin Didier Drogba ve Wesley Sneijder'in performansıyla ilgili sorusuna, ''Çok kaliteli iki oyuncu. Renk kattılar. Hem ülkemize gelmeleri, burada oynamaları... Umarım çok başarılı olurlar. Ülkemizdeki diğer gençlere de örnek olurlar. Çünkü uluslararası çok önemli oyuncular. Ben ikisi de beğeniyorum. Ama performansları ne olur, hep beraber göreceğiz'' dedi.
 
Şükür, iki oyuncunun Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde oynadığı Schalke 04 maçındaki performansıyla ilgili soruya ise ''Tabii Avrupa Kupası maçı için hazırlanmak zordur. Sneijder onun eksikliğini yaşadı. Ama Drogba'yı çok iyi buldum'' diye konuştu.

Yorumlar (7)
Ergün Özşahin 9 yıl önce
Hakan Bey'le yaklaşık 2 ay önce bir sohbetim olmuştu, TS'nin haklarının yenilmesine neden ses çıkarmıyorsun diye sorduğumda Başbakanı işaret ederek dengeler var demişti. Bende adaletsizlik denge ise, adalet yerine gelince denge bozulacaksa varsın böyle denge olmasın dediğimde ısrarla bana denge diyip durmuştu. Tek başına birşey yapamayacağını söylediğinde Güneşte tek ama Dünyayı aydınlatıyor demiştim. Herneyse Başbakan Türk Milliyetçiliğine salladı ya, Beyefendi de açıklama yapma ihtiyacı hissetti. Türk değilmiş, öğrendik! Bu arada şikeci ortağı Uygunla görüşüyor mu sormayı unuttum!
r baysan 9 yıl önce
ulkeyi bu gibi insanlar boluyor,utanmadan zul calip oynuyacak helal olsun bunlari meclise yolluyanlara
Ergün Özşahin 9 yıl önce
Kimdir Oktay Sinanoğlu? Dünyanın en genç Profesör unvanını alan kişidir. Peki ne der Sn. Sinanoğlu? Bir ülkeyi parçalamak için önce Milleti/Milliyetçiliği sonrada Dili yok edeceksin.Bu ikisinde başarılı olduğun an, gerisi çorap söküğü gibi gelir diyor. AKP aklı sıra algı oluşturuyor! TÜRKÜM demek ABES. Türküm demek utanılacak bir şey. Türküm demek ırkçılık! Bu düşünceler başınızı yiyecek haberiniz ola!
misafir. 9 yıl önce
demokrasi olan Almanyada alman değiller ama alman yasalarına uyarlarsa alman vatandaşı oluyorlar, ayrıca alman olmayanlar almanların yasalarını değiştiremez,
onur cak 9 yıl önce
O zaman musluman da degilsin bay Hakan Sukur? Zira osmanli Arnavutluku muslumanlastirdi yani sonradan musluman oldular. Türk olmakla mutluyum. Musluman oldugum icin sansliyim. Bi kurtler kabul etmiyor bu onuru saniyordum simdi baskalari da cikti...
samet özkurt 9 yıl önce
Kimliğimi kaybettim HÜKÜMSÜZDÜR diye ilan ver o zaman sayın VEKİL...
orhan yıldız 9 yıl önce
zaten vekil oldun olalı ilgilendiğin sorunlardan belli.türk olmadığın.türkler beklemede.içinizdekileri kusun bakalım .apo biyandan.herkes bi yandan.BUNA CEVAP ŞENOL HOCAYI MECLİSE GÖNDERMEKLE OLUUUUUUUR.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@