Gergin CHP kongresi

İzmir'in Dikili ilçesinde yapılan CHP'nin ilçe kongresinde seçimleri mevcut başkan İsmail Hakkı Şener kazanırken, eski ilçe başkanı Veli Karaman'ın sözleri kongrede gerginliğe neden oldu. Dikili ilçesinde günlerdir merakla beklenen CHP İlçe Örgütü'nün kon

Siyaset 01.12.2015, 20:35
Gergin CHP kongresi

İzmir'in Dikili ilçesinde yapılan CHP'nin ilçe kongresinde seçimleri mevcut başkan İsmail Hakkı Şener kazanırken, eski ilçe başkanı Veli Karaman'ın sözleri kongrede gerginliğe neden oldu.

Dikili ilçesinde günlerdir merakla beklenen CHP İlçe Örgütü'nün kongresi gerçekleştirildi. Mevcut başkan İsmail Hakkı Şener ve meclis üyesi Murat Durak'ın blok listeyle seçime girdiği kongrede heyecanlı dakikalar yaşandı. CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ise kongrede divan başkanı oldu. Kongreye partililer yoğun ilgi gösterirken, seçimlere, ilçede üç dönem ilçe başkanlığı görevini üstlenen Veli Karaman'ın sözleri damga vurdu. Kürsüde bir konuşma yapan Karaman, kongrede yarışan ve mevcut başkan İsmail Hakkı Şener hakkında bazı iddialar ortaya attı. Veli Karaman, Şener'in yerel seçimlerde tarafsız olması gerekirken 11 aday arasında ayrımcılık yaptığını iddia ederek, bazı adayları genel merkeze şikayet ettiğini öne sürdü. Karaman'ın bu sözleri ise partililer tarafından tepkiyle karşılandı. Kürsüde konuşma yapan eski başkanın sözü sık sık sataşmalarla kesildi. Yinede iddialarına devam eden Karaman, sözlü müdahaleler sonrasında konuşmasını kısa kesti. Yaşanan bu gerginlik ise kongre sonuna kadar konuşuldu.

5 OY FARKLA MEVCUT BAŞKAN SEÇİMİ KAZANDI

Öte yandan gerçekleştirilen seçimleri ise az bir farkla mevcut başkan İsmail Hakkı Şener kazandı. Şener seçimlerden 103 oy alırken, meclis üyesi Murat Durak ise 98 oy aldı. Kongreye, CHP'li milletvekilleri, çevre ilçelerin ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Gergin CHP kongresi

Gergin CHP kongresi

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@